590 Shares 8125 views

Jak określić rasę psa: Różne znaki rasowy

Cały czas, że psy są ludzie, dużo skał wywodzi. Trudno powiedzieć, ile istnieją obecnie. Według niektórych źródeł – od 350 do 400. a listy są zmieniane: są nowe, zniknął wyrzucić. Powstaje pytanie: „Jak określić rasę psa, jeśli tak wiele z nich to, co trzeba wiedzieć?”

Katalog ras psów

Jeśli zastanawiasz się, jak określić rasę psa, to w zasadzie można użyć specjalnie opublikować katalogu. W nim, każde zwierzę zostało opisane bardziej szczegółowo, tam są zdjęcia.

Jednak źródła te nie zawsze są możliwe do znalezienia pełnego inforatsiyu. I okazało się, że pies może wyglądać, że nie pasuje pod każdym opisem. W tych przypadkach, na ogół trudno jest ocenić rasy. Nie zapomnij o istnieniu Metis, to zadanie staje się bardziej skomplikowana w ogóle.

Aby ułatwić identyfikację, jest tworzone programy interaktywne, a ponadto możliwe jest, aby skonsultować się z obsługą psa lub weterynarzy.

Gdy konieczne staje się ustalenie skałę

Może istnieć wiele różnych sytuacjach, w których istnieje potrzeba określenia rasy. W każdym przypadku konieczne jest stosowanie różnych środków. Spójrzmy na najbardziej typowych sytuacjach.

Załóżmy, że jesteś na ulicy znaleziono dorosłego psa lub szczeniaka. Ocenić jego rasy tylko w wyglądzie. Jak to się mówi, uszy, łapy, ogon – który jest „paszport” zwierzęcia. Tylko jest to możliwe do określenia rasy.

Pies nie jest winien, jeśli nie bardzo dobre gospodarze kopnął ją. Zwierzę ma prawo, aby znaleźć nowy dom. W tym przypadku można zasięgnąć kynolodzy i właścicieli psów dotyczących rasy. Nadal mają pewne doświadczenie, a może oni będą w stanie powiedzieć jak zwierzę czystej krwi.

Ale może się zdarzyć, że pies jest po prostu stracone, i dlatego, że nie zaszkodzi wiszą ogłoszenia ze zdjęciami. I przed dokonaniem obraz zwierzęcia, należy umieścić w porządku, ponieważ domowe psy na ulicy szybko tracą połysk.

Czy to możliwe, aby zidentyfikować rasę przy zakupie szczeniaka

Innym przypadkiem jest, gdy ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób zidentyfikować psa rasy – jest kupić szczeniaka z nim. Na przykład, można znaleźć na ulicy lub dziecko zobaczył na rynku sprzedawane dość „puszysta” i postanowił zabrać go do siebie. Jeśli szczeniaka na miesiąc, to jest bardzo trudno ocenić jego rasy. Bardzo często te dzieci bardziej jak psy stoczni, lub odwrotnie, może wyglądać jak rasowy, a następnie rosnąć zwykłego kundla. W tych przypadkach, prawdopodobnie nabycie Metysów i rasy szczeniaka pod wpływem siły zostaną ustalone tylko doświadczeni kinologów.

Czasami trzeba szukać krewnych ładna, ale nie szczególnie psów rasowych. Być może twój zwierzak jest mieszaniną kilku ras, a następnie znaleźć jego krewnych będzie trudniejsze. Jednakże, jeśli można je znaleźć, to będzie łatwiejsze do czynienia z funkcjami obsługi. W tym przypadku pomoc może przyjść forów. Mogą rzucać wołanie o pomoc w ustaleniu rasy mogą Ci pomóc i hodowców.

Stwierdzimy rasy w wyglądzie

Najprostszym i najbardziej logicznym sposobem identyfikacji rasy psa, to jest do sprawdzenia jej wygląd i skupić się na nim. Na co zwrócić uwagę? Po pierwsze, jak już wspomniano, należy szczegółowo opisać uszu, łapy, ogon, wysokość i wagę zwierzęcia, a następnie spojrzeć na standardach podobnych cechach.

Aby określić rasę psa z opisu, w następujących etapach:

  1. Należy określić cechy zwierzęcia. Oznacza to, że konieczne jest również scharakteryzować, które odróżniają różnych gatunków. Musimy zacząć od wielkości psa. Zmierzone wysokości w kłębu i ciężaru. Do pomiaru wzrostu, można użyć taśmy mierniczej. Vymeryat odległość pomiędzy podłożem a kłębie.
  2. Ma wartość wielkości ciała. W rzeczywistości, przy czym stosunek wysokości zwierząt do długości ciała. Następnie zapoznaj się z kształtu czaszki. To może być kwadratowy, wskazał, spłaszczone. Bardzo ważną cechą jest to uszy. Mogą to być: na stojąco, gięte, opadające. Równie ważne jest łap i ogona cechy psa (pałeczki lub pominięte, zadokowany długo, krótki, zakrzywiony).
  3. Ważną cechą jest futro pies. Aby poruszać, trzeba uruchomić w dłoni i czuć się ustalić to jedwabiste, miękkie lub twarde, nie zapomnij, aby pamiętać, długie włosy lub krótkie, kręcone czy proste.
  4. psy kolory – ważną rzeczą w ustaleniu rasy. Uwagi plamienie lub jednolitość koloru.
  5. Charakter – jest to jeden z najważniejszych cech rasy. Został utworzony specjalnie dla każdego gatunku. Na przykład, Rasy myśliwskie są zawsze energiczny i wesoły, a gatunki ozdobne są bardziej leniwi i flegmatyczny. Oczywiście, taka cecha jest trudna do określenia formy, ale nadal nie można pominąć.

Wszystkie powyższe cechy charakterystyczne tylko w stosunku do całkowitej masy dać wyobrażenie o rasie. Ale żadna funkcja nie działa sama.

Przeszukiwanie

Po zakończeniu opis jest wykonany, można zacząć szukać dobrego katalogu. Wydrukowane źródła zazwyczaj najbardziej wyczerpujący opis każdej rasy psa. Lista odmian jest wystarczająco duży. Możesz zajrzeć do tych katalogów dotyczących służb specjalnych. Zdjęcia zamieszczone tam musi być wyraźnie widoczny dla wszystkich funkcji.

Po znalezieniu zdjęcie zwierzę, coś podobnego do wygląd swojego zwierzaka się bliżej niego, a zwłaszcza opis standardu tego rodzaju. Jak już wspomniano, znacznie komplikuje poszukiwanie kundla, bo Métis są mieszane może być wiele różnych ras.

Jeśli nie jesteś w stanie określić poziom, należy dokładnie sprawdzić wyniki z innych źródeł informacji.

Warto zauważyć, że standard – zbiór najczęściej spotykanych objawów. Należy rozumieć, że jest to zawsze możliwe niewielkie odstępstwa od zasad. Ze względu na ulicach i są często pies, który nie spełnia twierdził opis, ale dlatego, że czuli kundle. Aby znaleźć zwierzę, członka rodziny, trzeba cierpliwości.

Jak określić rasy szczeniaka

Czasami trudno jest określić dorosłego psa rasy i szczeniak jest jeszcze trudniejsze do zrozumienia. Jeśli szczenię ma chipa lub dokumenty, nie można uznać za rasowy. W tym przypadku, nie ma gwarancji, że rasowy pies w wyścigu nie było innych gatunków.

Aby zrozumieć, trzeba nosić szczeniaka do weterynarza, może przyczynić się do rozwiązania tego problemu i uczynić szczepionkę. Ale przede wszystkim, pytanie powinno zostać odroczone do momentu, gdy dziecko dostaje starszych. Wtedy łatwiej będzie dowiedzieć się swoją rasę, ponieważ normy zawierają opis dorosłych, nie młody. I szczenięta są często na tyle małe, by wyglądać jak ich rodzice.

Należy zauważyć, że nie ma niezawodny sposób jednoznacznie określające szczeniąt rasy. można zbudować tylko domysły, oparte na fakcie, co łapa psa, kształt czaszki, tułowia, który uszy i ogon. Ale to wszystko jest bardzo niepokojąca. I na wełnie nie trzeba mówić, bo młody ma na swojej normalnej formy dopiero po roku.

Ponownie, można spróbować pracy za pośrednictwem forów, zamieszczając zdjęcia maluszków tam, być może, ktoś uznał rasę. Chociaż bez względu na rasę było twoje dziecko, był zawsze potrzebują opieki i miłości. Brak czystej krwi nie robi pies mniej dobry i mądry.

Ogólne wskazówki

W każdym razie, tylko główne cechy powinny być powołane w celu określenia pełnej krwi. Jak wspomniano, to pomoże standardy rasy psów. Lista wszystkich gatunków na podstawie art Niestety, jest to niemożliwe, aby prowadzić, ponieważ jest bardzo duża.

Zdecyduj się na rasie, na drodze, pomoc i testów psychologicznych. Z ich pomocą można dowiedzieć się w kierunku naturalnych instynktów. Można sprawdzić na obecność zabezpieczenia skłonności polowania pies. Jeśli aktywizm nie jest szczególnie zainteresowany psa, można stwierdzić, że jest to czysto dekoracyjne skały.

Ogólnie rzecz biorąc, wiele informacji można uzyskać od lekarza weterynarii lub w Związku Kynologicznym. W przypadkach, gdy nie można zainstalować dodatek do jakiegoś umysłu stwierdzić, że pies należy do drugiej generacji stoczni. Krew tych zwierząt są mieszane wielu ras, podkreślają ich jest po prostu niemożliwe.

Najlepszym sposobem na określenie rasy

W chwili obecnej istnieje nowa możliwość określenia rasy psa – test DNA. Jednak taka usługa, choć jest stosunkowo tanie, nie jest wszędzie. Ponadto, podczas gdy baza danych zawiera tylko dane dla niektórych ras.

Ale w przyszłości, taka analiza będzie znacznie uprościć proces określania gatunków zwierząt.

Zamiast epilogu

Oczywiście, wiedza o tym, które gatunki należy do psa, właściciel zdecyduje się na skłonności charakterystyki chorób zwierząt i opieki. Ale nawet jeśli okaże się, że pies – kundel, nie martw się, z tego powodu, twój przyjaciel nie będzie lepiej lub gorzej. Po tym wszystkim, zwierzę – nie jest to łatwe do hodowania i prawdziwy przyjaciel, który Cię kocha szczerze i bezinteresownie.