839 Shares 8399 views

Żółw w domu, a zwłaszcza ich treść

Kiedy dziecko zaczyna prosić rodziców, aby kupić mu zwierzaka przed nimi jest bardzo trudne pytanie: „Co to jest zwierzę wolą” Psy – wierni przyjaciele i partnerzy w grze, ale są one dużo hałasu i kurzu. Koty są kochający, ale ich wełna często powoduje alergii. Ryby są ładne i dość skromny, ale nie może odebrać. I choć wiele myśleć o żółwi. pluskwiaki wodne nie są znacznie różni się (pod względem komunikacji) z ryb, ale wymagają one stałej podmiany wody. Ale żółw w domu dobrze zakorzenić. Są one nie tyle dom plama, nie emitować głośne dźwięki. Wreszcie, karmienie żółwi będzie kosztować właścicieli jest tańsze niż psy lub koty. Okazuje się, że jest to idealne zwierzątko!


siedlisko

W dzikich żółwi zamieszkujących rozległe otwarte przestrzenie pustynie i stepy Afryki, Azji i Ameryki Południowej. Można znaleźć kilka gatunków oraz w lasach. Ich rozmiary są różne, istnieją osoby i małe – do 12 cm, a naprawdę ogromny – metr. Różnica pomiędzy tymi zwierzętami i rzadkich trwałości. Można je łatwo trzymać się od stu lat. Żółwie są powolne i bez pośpiechu, aw razie niebezpieczeństwa, nie uciec i ukryć się w swojej skorupie. W drodze karmienie tych zwierząt są wegetarianami. Wszystko to, oczywiście, należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o tym, jak być na bieżąco żółwi w domu.

zawartość

Dla pełnej treści domowych powinny dostać terrarium, który będzie jego dom. Oczywiście, były czasy, kiedy te gady żył w pudełku spod buta i czołganie się po całym domu. Ale zawartość takie żółwie mogą spowodować nieodwracalne szkody dla zwierzęcia. A biorąc pod uwagę fakt, że koszt tych zwierząt jest dość wysoki (są one droższe wody nawet ich krewni), konieczne jest, aby dokonać pewnego wysiłku i dostarczenie psa normalny dom. Terrarium powinno być dość przestronny z bug mógł się swobodnie poruszać. Dno musi obejmować glebę. Najlepiej nadaje się gładkie kamyki, które nie uszkodzić skóry łapy żółwia. Jak dla każdego „małego” żywych zwierząt w terrarium, Twój „Tortilla” zrobić dom. Powinno być schronieniem, coś odwróconej skrzynki bez dna, z szerokim wejściem, które łatwo dopasować powłokę. Jest to konieczne w celu ustalenia sposobu ogrzewania terrarium i dobre oświetlenie. Odbywa się to zazwyczaj przy użyciu żarówki. temperatura powietrza, które zawiera żółwia w domu, powinien mieścić się w przedziale 27 – 29 °. I niech tylko pod lampą będzie jeszcze cieplej – nie jest to błąd „aby wygrzać się w słońcu.” Od czasu do czasu (mniej więcej raz na dziesięć dni), trzeba zorganizować zwierzę wanna z ciepłą wodą. Jeśli dobrze jest wiedzieć co obawiać żółwie, opiekę i utrzymanie ich staje się bardzo łatwe. A taki podstępny wróg dla nich yavlyayustya przeciągów. Są one sprzeczne z tymi zwierzętami, ponieważ mogą one powodować poważne choroby.

karmienie

Jako dzikich kuzynów, żółwie w domu preferują pokarm roślinny. Najczęściej jest parzona lub świeża trawa siano, warzywa, sałata. Konieczne jest również, aby karmić im specjalnych dodatków mineralnych i witaminowych, mieszając je z jedzeniem. Chociaż żółwie mogą obejść się bez wody przez dłuższy czas, należy umieścić miskę wody w terrarium lepszego.

Ciekawe żółwia tym, że w środowisku naturalnym, że dwa razy w roku (w szczególności, ciepło i bardzo niskich temperaturach) hibernacji. Jednak w domu, kiedy pogoda nie pogarszać, zwierzę może pozostać aktywni w tych okresach. Z dobrej opieki żółw jest w stanie żyć w domu przez 40 lat.