679 Shares 7498 views

Hamulec ręczny. Konieczność czy utrudnienie?

Hamulec ręczny został zaprojektowany, aby zapobiec przypadkowemu ruchowi samochodu na parkingu. System jest zaprojektowany tak, że kable podnoszenia dźwigni klocki zacisk i samochód pozostaje nieruchoma. Choć doświadczeni kierowcy wolą nie używać hamulca ręcznego, zwłaszcza w zimie. Hamulec jest włączenie transmisji, gdy silnik jest wyłączony, to wydłuża nie tylko usługę hamulec postojowy, ale również w celu uniknięcia zamarzania klocków hamulcowych zima.

O naprawie hamulca ręcznego zwykle pamiętał przed przekazaniem kontroli technicznej. Istnieje kilka najbardziej prawdopodobne przyczyny awarii, będziesz w stanie zdiagnozować:

1) Po wyjęciu tylnego koła z hamulcem postojowym na jakiś czas nie obracać, a po krótkiej podróży wszystko wróciło do normy. Wynika to z zakwaszenia hamulca postojowego liny, co prowadzi do stałej uciskających szczęk tarczy hamulcowej. Rozwiązać ten problem będzie zastąpiony.

2) Hamulec nie działa. Najprawdopodobniej przyczyną jest to, że lina jest zużyty, a następnego wysiłku razem po prostu pęknie.

3) konieczne jest podniesienie dźwigni zbyt wysoki, tak że urządzenie pozostaje w miejscu. Nie jest prawdopodobne, aby zużycie jest miejsce, co prowadzi do zwiększenia odstępu pomiędzy podkładką i tarczą hamulcową. Dokonać wymiany i jeśli wynik nie zmienił się znacznie, dokręcić przewody.

Co dziwne, zepsuty hamulec ręczny – to dość powszechne zjawisko wśród tych właścicieli samochodów, którzy praktycznie nie ma zastosowania lub zastosowań w innych celach. Na przykład, teraz upadł ogromny modę na tzw drifting (kontrolowana dryfu), gdzie początkujący kierowcy, oglądając film, zacznij robić zaspy, nie wyposażyć swoje samochody, co może prowadzić do katastrofalnych skutków. Dla takiej rozrywki potrzebuje hamulec ręczny hydrauliczny. Jego konstrukcja jest nieco inny od normy, i to jest opcjonalne i nie zastępuje fabrykę. Hamulec ten nie zachowuje swój pojazd na stoku, a przede wszystkim, aby nie zapisać zimę, ale pomoże utrzymać pozostałe części hamulca ręcznego do dalszego ich celowe wykorzystanie.

Ta pozornie niewielka zmiana bardzo ułatwić życie wielu kierowców, a czasem ją ratuje. Przypadki, gdy tylko hamulec ręczny zapisane od rychłej śmierci z powodu awarii głównego układu hamulcowego. To dlatego wielu zawodowych kierowców zaleca się monitorowanie sprawności tego mechanizmu.

Mówi się, że jeśli znajdziesz się w powyższej sytuacji, to w każdym razie nie da się gwałtownie pociągnąć hamulec ręczny. Taka reakcja jest nie tylko będzie cię uratować, ale może pogorszyć punkty problemowe, wysyłając cię w poślizg. Jeśli czujesz, że po naciśnięciu pedału hamulca samochód nie zatrzyma się, a potem spokojnie i szybko jak to możliwe, powinien zawierać zmniejszoną transmisję z gładkiej podnosząc hamulca postojowego. Zmiany biegów pozwoli spowolnić silnik i stopniowe użycie hamulca postojowego będzie chronić przed wprowadzeniem i przyspieszyć proces hamowania.