752 Shares 4484 views

Co warto zobaczyć w Jałcie: opis, historia, ciekawe miejsca i opinie

Jałta jest uważany za perłę Krymie. Każdego roku w tym ośrodku wspaniałego miasta jest odprowadzana przez wielu turystów. Co warto zobaczyć w Jałcie w lecie? Dlaczego jest to miasto tak atrakcyjne? W uzupełnieniu do wyjątkowo korzystnego klimatu i wspaniałego charakteru, Jałta słynie z wielu atrakcji związanych z historią kraju, jak przedrewolucyjnej i radzieckich okresach. Również w mieście jest bardzo rozwinięty rozrywki dla dzieci i dorosłych. W tym artykule będziemy mówić o niektórych z najbardziej znanych i popularnych części turystycznych Jałcie.


Słynny deptak

Co można znaleźć w Jałcie za darmo i na tych samych pozytywnych emocji? Cechą charakterystyczną miasta jest długa promenada wzdłuż której znajdują się budynki historyczne, które w różnym czasie, pozostał znanych rosyjskich pisarzy i poetów (A. P. Chehov, N. A. Niekrasowa, I. A. Bunin). Na nabrzeżu koło pomnika V. I. Leninu umieszczone różnego rodzaju atrakcji. Także w pobliżu znajduje się fontanna, przy której na wysokości sezonu turystycznego ustawia scenę dla koncertów i innych wydarzeń.

Kiedy dotarł na środku promenady i zejść do doków, turyści mają możliwość dokonywania fascynujące wycieczki statkiem do zamku „Jaskółcze Gniazdo” lub góry Ajudah. Jest tam również stacja kolejki linowej. Przejażdżki można podziwiać widoki na miasto i zatokę. Co warto zobaczyć w Jałcie, bezpośrednio na nabrzeżu? Znajduje się tu również sala koncertowa „Jubileusz”, a Teatr Czechowa. Idź do Parku Nadmorskiego, możesz być o kawiarni, jak również niektóre zbudowany jako galerii i wzniesiony specjalnie na potrzeby filmu „Treasure Island” żeglarstwo „Hispaniola”. Quay jest miejscem spacerów mieszkańców i licznych turystów. Tutaj, w sezonie turystycznym znajdują się restauracje i kawiarnie, gdzie można zjeść i cieszyć się zarówno widok na morze.

Sugerują, że nasyp Jałta – to najlepsze miejsce na romantyczny spacer. Tutaj można oddychać morskim powietrzem, podziwiając piękno krajobrazu. Szczególnie odwiedzających miasto wolą odwiedzić to miejsce w godzinach wieczornych. Po tym wszystkim, tutaj można obejrzeć niesamowite piękno słońca.

Dom-muzeum A. P. Chehova "Belaya Dacha"

Jakie miejsca do odwiedzenia w Jałcie w celu wzbogacenia swojej wiedzy w dziedzinie kultury? Jałta znany jest w mieście od dłuższego czasu był na leczeniu klasycznej literatury rosyjskiej A. P. Chehov. Do dziś zachował się dom, w którym mieszkał pisarz. Został zbudowany specjalnie dla Czechowa przez architekta LN Shapovalov. W tym domu, wiele historii (na przykład: „Dama z pieskiem”), liczba sztuk ( „Trzy siostry” i „Wiśniowy sad”) zostały utworzone. Tutaj Czechow odwiedził krewnych i znanych rosyjskich pisarzy, osobistości, artystów i piosenkarzy. Po śmierci pisarza w 1904 roku pracował z jego archiwum MA Bułhakowa. dom stan muzeum została przyznana w 1921 roku. Żyjąc przez dwie wojny, rewolucje, trzęsienia ziemi, do domu mimo wszystko przeżył i uciekł zniszczenia. Obecnie zwiedzający muzeum można zobaczyć rzeczy, pisarza, jego autografy i książek opublikowanych za życia A. P. Chehova. Dom-Muzeum mieści się przy ul. Kirova dom 112. Aby osiągnąć to możliwe, korzystając z usług autobusów №№ 4, 6, 8, 13, 17, 24.

Odwiedzający miasto kocham to miejsce na jej serdeczność. Opinie mówią, że lepiej jest skorzystać z usług przewodnika, aby zanurzyć się w atmosferę tego miejsca.

Pałac Livadia

Przybywających po raz pierwszy w takim znanym kurorcie, turysta może się mylić przez ogromną liczbę atrakcji. Mimowolnie nasuwa się pytanie, co do odwiedzenia w Jałcie w pierwszej kolejności. Znaną atrakcją turystyczną jest Livadia Pałac, zbudowany w 1911 roku, zaprojektowany przez miejscowego architekta N. P. Krasnova jako letnia rezydencja cesarza Mikołaja II. Jest to biały budynek w stylu renesansu. Pojawienie pałacu ma również ślady gotyckiej, bizantyjskiej i arabskiej architektury.

Historia muzeum

Rodzina królewska aż 1914 roku każdego lata odwiedził pałac. W okresie sowieckim, aż do 1931 roku pałac był sanatorium dla chłopów, a pokój leczenie zostało otwarte wtedy. W 1945 roku odbyła się konferencja szefów koalicji antyhitlerowskiej, której decyzje zmieniły oblicze powojennej Europie. Podczas konferencji, pałac stał się siedzibą w czasie trwania prezydenta USA Franklina Roosevelta. Obecnie pałac przekształcony w muzeum, które prezentuje wystawę przedmiotów, meble, fotografie, związane z rodziny ostatniego cesarza rosyjskiego i konferencji w Jałcie. W muzeum znajduje się w miejscowości Liwadii, ulica Baturin, dom 44a. Jest możliwe, aby dostać się do Jałty na autobusach miejskich №№ 11, 100, 108.

Z zalet tego miejsca, turyści podkreślają majestatyczne widoki obiektów, malownicze widoki wokół pałacu i pięknego parku, który znajduje się w pobliżu.

Nikita Botanical Garden

Jałta – niezwykle piękne miasto. Natura jest tu po prostu niesamowite. Co warto zobaczyć w Jałcie, aby w pełni cieszyć się wszystkim naturalne piękno?

Ogród botaniczny Nikita – jeden z najstarszych w Europie – powstała w 1812 roku z inicjatywy biolog i badacz niezwykłą H. H. Stevena. W krótkim czasie ponad czterysta różnych gatunków roślin zostały zebrane w nim. Obszar jest podzielony na trzy parki (górny, dolny, morze) Park i Cape montador. Idąc wzdłuż ścieżki, można zobaczyć nie tylko rośliny, które są typowe dla Krymie, ale również importowane z innych krajów. Przyjeżdża do zachwytu inspekcji różańca. Komfort jest tworzony przez umieszczenie na terytorium pawilony, fontanny, baseny i mosty. Znajduje się w parku muzeum ma trzy tysiące eksponatów, opowiadając o historii tego wyjątkowego obszaru ziemnego. Turyści powinni również odwiedzić degustacji pokój, w którym odbywa się degustacja win krymskich owoców i roślin owocowych. Aby dostać się do parku autobusem lub trolejbusem od Jałty.

Pałac Massandra

Co warto zwiedzić w Jałcie, przenikać cały splendor i wielkość tego miasta? Pałac zbudowany w Jałcie – prawdziwe dzieło sztuki.

Massandra Palace był letnią rezydencją cesarza Aleksandra III. Znajduje się on w miejscowości Górna Massandra. Początkowo pałac został zbudowany dla gubernatora Nowej Rosji hrabiego Michaiła Woroncowa, a następnie, po jego śmierci, pałac został przejęty przez Urząd rosyjskiego cesarza. Po tym, że został zmodernizowany i przebudowany przez architekta M. Messmacher. Położony pośród malowniczych klifów i lasów, zamek został uzupełniony przez szereg elementów dekoracyjnych (balustrady, schody). Nowe tarasy zostały zbudowane, balkony i galerie otwarte.

Trochę historii

Budowa została ukończona w 1894 roku, ale aby przejść do nowego pałacu cesarza Aleksandra III nie został skazany. W chwili zakończenia budowy, zmarł. Rodzina nowego rosyjskiego cesarza Mikołaja II nie żyć w pałacu, preferując jako letniej rezydencji nowego Livadia Palace. Jednak rodzina królewska dostosowany do pikników Massandra Palace. W czasach sowieckich, dom był wykorzystywany jako miejsce pobytu podczas wakacji liderów Komunistycznej Partii i rządu radzieckiego. Wizyty te również pochodzić z przywódców ruchu komunistycznego w krajach socjalistycznych. Po rozpadzie ZSRR pałac, położony w miejscowości Massandra, Simferopol szosa, 13, służy jako muzeum.

Liczne opinie sugerują pewną osobliwość tego miejsca. To jest piękne i przytulne. Jednak najbardziej imponujące gości niesamowita historia tego miejsca. Jest to najlepiej udać się z przewodnikiem tutaj.

Dzieci w mieście mają również coś do zrobienia. Zwłaszcza, jeśli rodzice zająć organizacją programu kulturalnego dla swoich dzieci. Co warto zobaczyć w Jałcie z dzieckiem? To pytanie jest zadawane przez wielu turystów do miasta z ich dzieci.

Muzeum „Glade bajek”

W Jałcie, istnieją miejsca, które odwiedzający będą interesujące nie tylko dla osób dorosłych. Odnosi się to przede wszystkim do lokalizacji na otwartym powietrzu na przedmieściach, w pobliżu skały Stavri-Kai, Muzeum rzeźby. Powstał dzięki staraniom miejscowych entuzjastów. Goście mają wyjątkową okazję do powrotu do czasów dzieciństwa i poczuć radość spotkać się ze swoimi ulubionymi postaciami z bajek. W muzeum znajduje się w miejscowości winogron, i dostać się do niej z Jałty jest możliwe, jeśli używamy autobusu.

Dzieci po prostu lubi to miejsce. Świeże powietrze, piękne naturalne otoczenie, gdzie można zanurzyć się w bajce.

Co warto zobaczyć w Jałcie tych, którzy nie są obojętni na naszych młodszych braci?

Zoo "Fairy Tale"

Zainteresowanie dzieci i spowoduje wizytę w zoo, zlokalizowanych na terenie rozległego w mieście Jałta, Kirov ulica, nr domu 156. Zajmuje powierzchnię ponad dwóch hektarów. Jest domem dla ponad stu dwudziestu gatunków fauny. Zoo jest stale aktualizowana. W wielu klatkach można zobaczyć zwierzęta z całego świata. odwiedzający zoo mają możliwość „yard babci” do obserwacji zwierząt w bezpośrednim sąsiedztwie. Podczas spaceru po zoo, goście mogą zatrzymać się i zjeść posiłek w przytulnej kawiarni, która oferuje wyjątkowy widok na góry.

To miejsce jest kochany nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Są zachwyceni powiedzieć, że to zoo – najlepsza okazja, aby spotkać się z wielu zwierząt. Tym bardziej, że są one tutaj, można nawet dotknąć.

Południowym wybrzeżu Krymu przyciąga wielu turystów ze wszystkich krajów. Co warto zobaczyć w Jałcie – główne miasto na południowym wybrzeżu? Nad nim został przedstawiony tylko kilka interesujących miejsc w mieście, które jest właściwie nieskończona. Aby zobaczyć wszystko i wszędzie, trzeba przyjść do Jałty więcej niż jeden raz.