321 Shares 3026 views

Zakład Budowy Maszyn Votkinsk: historia, produktów, adres

GTO „Votkinsk Zakład Budowy Maszyn” – unikalny zróżnicowany przedsiębiorstwa, produkcji szerokiej gamy produktów. OT jest największym producentem rakiet „Topol-M”, „Buława”, „yars”, które stanowią podstawę „tarczy nuklearnej” Federacji Rosyjskiej. Ponadto są tu sprzęt elektryczny, metal, olej i gaz, różne rodzaje broni i wiele więcej.

informacje historyczne

Votkinsk Budowy Maszyn Zakład został założony przez hrabiego Szuwałow w 1759 roku. Profil działalności został wytopu żelaza, stali i późniejszą produkcję metalu. Od 1773 roku większość produkcji była kotwicą dla rosyjskiej marynarki wojennej. Obecnie, kilka kotwic są zamontowane na słupkach, stając się symbolem zakładu i miasta Wotkińsku.

Na początku XIX wieku mistrz nauczył Badaev opracowane uwalnianie odlewu stali nierdzewnej. Z niego dokonano MEDINSTRUMENT, stemple, narzędzia tnące. W 1858 roku pracownicy fabryki przypisane do zbierania szkielet dla słynnej wieży Twierdzy Pietropawłowskiej, a zamówienie zostało przeprowadzone z honorem.

Z ulepszeń w technologii wzrosła wydajność i jakość roztopionym metalem. Przełomem był +1.871-sza – w tym roku w zakładzie Wotkińsku uruchomiła pierwszy piec martenowskich na Uralu. Z biegiem czasu, VSW opanowaniu produkcji stali pancernej, działa na wzmocnienie deski wielu rosyjskich statków, okrętów.

Przez wytapianie żelaza do inżynierii mechanicznej

Od połowy XIX wieku Votkinsk Zakład Budowy Maszyn zaczyna wytwarzać skomplikowanych urządzeń, a przede wszystkim – różne typy statków. Wszystkich wysłane żeglarstwo 400 statki, barki oraz WORKBOATS. Następnym krokiem było zbudowanie lokomotywy. Ponieważ spółka nie była związana z „big ziemia” linii kolejowej, gotowy lokomotywy płynął na ogromnych barek, najpierw na małych rzekach i votki Siwa, wtedy Kamy i Wołgi.

Projekt skala r Trans – linia kolejowa przez Ural i Syberię – wymagają ogromnych ilości metalu do produkcji przęseł kolejowych i mostów. Votkinsk roślina podjął montaż konstrukcji mostowych. W 1916 roku, firma stała się liderem w łącznej długości mostów kolejowych.

Okres radziecki

Podczas wojny domowej Votkinsk Zakład Budowy Maszyn został poważnie uszkodzony. Minęło 6 lat, aby go odbudować. Odrodzenie firmy odbyło się 09.09.1925 roku. Pierwszy zaktualizowany w sklepach zostały wykonane maszyny, a od roku 1930 – pogłębiarka dla złota i parowych koparek. W 1937 VSW został przeniesiony do produkcji sprzętu wojskowego – karabiny ppanc i haubic. więcej niż 50.000 karabiny zostały dostarczone do wojska.

W 50-tych Votkinsk Zakładu Budowy Maszyn rozpoczęła produkcję dóbr cywilnych. Maszyn, maszyn rolniczych, dźwigów, lokomotywy, parowozy produkowane w fabryce w dużych ilościach. Stopniowo ograniczane odlewni, zajmują duże obszary.

produkcja rakiet

W 1957 roku, rząd nakazał roślinę wdrożyć uwalnianie rakietowej, w tym – jądrową. W 1960 roku, po serii uaktualnień rakiety został zaprojektowany od 8K14, co pozwoliło trafić cele na usunięcie 300 kilometrów. Został on wyprodukowany w fabryce Wotkińsku 25 lat i jest szeroko eksportowane.

OTP 9M76 stał się jeszcze mocniejszy, ale „okres odprężenia” między ZSRR i zachodniego bloku zostało zniszczone zgodnie z postanowieniami traktatu INF. W 1977 roku stworzył słynne rakiety z „Oka”, która zastąpiła 8K14-th model. W 90-ta VSW uruchomił produkcję operacyjno-taktyczny „Tochka-U” używane dzisiaj.

strategiczne pociski zaczęły być wydawane w 1966 roku. Pierwszym był 15ZH45 (SS-20) w oparciu o mobilny PGRK "Pioneer". Konstrukcja dwustopniowa pozwala przezwyciężyć 4500-5500 km w zależności od modyfikacji. Później mobilny kompleks „Topol” o zasięgu 10.500 porażki uniemożliwił parzystości broni jądrowej między ZSRR i NATO. Udoskonalona wersja „Topol-M” w tej chwili jest podstawą strategicznego bezpieczeństwa Rosji. Wotkińsk roślin rocznie wytwarza więcej pocisków dla kompleksów mobilnych i stacjonarnych.

Ewolucyjny rozwój rodziny „Topol” międzykontynentalnej RK jest „yars” z wielu części. Jej dokładne właściwości użytkowe są klasyfikowane. W tej chwili, na podstawie „yars” zbudowane BZHRK „Barguzin”.

Zakład Budowy Maszyn Votkinsk: Produkcja

VSW produkuje szeroką gamę produktów wojskowych i cywilnych. Są to:

  • Taktyczne pociski dla Republiki Kazachstanu „Iskander-M”.
  • jądrowym balistyczne (Br) naziemne "Topol-M", "yars".
  • BR „Buława” z morzem.
  • Kosmiczna rakieta na bazie BR do satelitów wyjściowych.
  • Obrabiarki i akcesoria.
  • Sprzęt dla firm naftowych i gazowych.
  • Specjalne urządzenia dla przemysłu jądrowego.
  • konstrukcje stalowe.

wniosek

Firma jest unikalna dla Rosji. To jest „kręgosłup” z branży wojskowej w kraju pod względem produkcji broni jądrowej. Prezydent Putin w 2011 roku w fabryce, opłata podwójne wyjście pocisków balistycznych. I nie ma wątpliwości, że zapewniają niezawodny tylny Votkinsk budowa maszyn Plant. Adres: 427430, Republika Udmurtia, miasto, ulica dekabrystów Wotkińsku-8.