750 Shares 2640 views

„Toyota Duet” – skromne zdobywca elementów miejskich

Kompaktowy samochód miejski „Toyota Duet” został opracowany przez „Daihatsu”, który z kolei jest spółką zależną „Toyota”. Pierwsza generacja małych hatchbacków wyszło na jaw w 1998 roku.


projekt

Zewnętrznie samochód był podobny do „Daihatsu Storey.” Można powiedzieć, że są to dwa całkowicie identyczne maszyny, ponieważ ich jedyną różnicą było w emblematu na maskę i pokrywę bagażnika. Ogólnie rzecz biorąc, projekt nowych elementów okazało się być bardzo oryginalny. W przedniej części zderzaka i zaokrąglonych kształtach, migdałowe reflektory główne światła w harmonii z miniaturowym osłonie chłodnicy oraz szeroki chromowaną listwą, która oddala się od „przód”, staje się coraz węższa i węższa.

W związku z tym nadmierną oryginalność w projektowaniu nowych produktów sprzedaż nie była zbilansowana, więc w 2001 roku, „Toyota Duet” przeszła przez pierwszy restyling.

W takiej „ubrania” i samochodowym przeprowadzono dzisiaj. Główne zmiany były optyki (obecnie umieszczane na reflektorach maszyna łzy) i osłonę chłodnicy. Zderzak ten sposób stać się bardziej solidne, były otwory wlotu powietrza i lusterko wsteczne stalowym kolorem pomalowane ciała. bar Chrome jest jeszcze umieszczony na maszynie. Pomimo globalnych zmian, wymiary samochodu pozostają niezmienione. Runabout nadal te same wymiary ciała: długość 366 160 szerokości i wysokości 145 cm.

"Toyota Duet": charakterystyka silnika

Od 1998 roku miasto pięciodrzwiowy hatchback jest obsadzone przez jeden trzy-cylindrowy silnik benzynowy w objętości 1000 „kostki”. Nieco później samochody „Toyota Duet” zaczęły być wydawane z nowego bloku energetycznego ma czterocylindrowy. Na jej objętości roboczej 1,3 litra wyprodukowany moc 81 koni mechanicznych. Maksymalne natężenie przepływu w obszarach miejskich wynosiła nie więcej niż pięć litrów na 100 kilometrów. Na autostradzie, liczba ta została zmniejszona do czterech. Wśród transmisji kupujący mogli wybierać zarówno mechaniczną i automatyczną przekładnię.

Nawiasem mówiąc, w 2003 roku, japońska firma znacznie rozszerzyła swoją linię stosunkowo kompletnych zestawów „Toyota Duet” samochodu. W ten sposób klienci zaoferowano opcje «1.0V Ograniczone» i «1.0V Klasyczna». Pierwsze urządzenie charakteryzuje się obecnością zgarniacza tylną, dwie ciemne lusterka z powłoką antyrefleksyjną, systemami klimatyzacyjnymi i nowego napędowej gniazda elektrycznego. Drugi różniły bardziej jakościowych materiałów wykończeniowych wewnątrz i na zewnątrz ozdobione wstawki Chrome na tylnym zderzaku. Kupujący zapewnia pełne wyposażenie elektrowni, w tym wszechstronnym odtwarzaczem CD z tunerem FM. Takie bogate wyposażenie nie może nie podobać „Toyota Duet” właścicielom samochodów budżetowych.

Cena samochodu

Co ciekawe, każdy entuzjasta samochód, mając w kieszeni około 100 tysięcy rubli można kupić na rynku wtórnym jest dość przyzwoity Runabout. „Toyota Duet” po restyling w 2001 roku wynosi 50 tysięcy rubli droższe. W każdym razie, jest to doskonały zamiennik dla koreańskiego Daewoo Matiz „lub” domowy „Łada Kalina”.