151 Shares 8311 views

Film ochronny z żarci do samochodu: odmiany, cechy

Jeśli właściciel samochodu regularnie korzysta z pojazdu, a następnie na powierzchni ciała często są małe wady, wiórki i zadrapania. Oczywiście to psuje wygląd pojazdu. Wielu właścicieli samochodów szuka niedrogich, ale skutecznych sposobów ochrony farby przed uszkodzeniem . Niektórzy używają folii ochronnych z żarci do samochodu.


Główne odmiany

Na konsultacje zwróciliśmy się do specjalistów "Centrum Technologii Motoryzacyjnych" (www.avtotehnologii.ru), o tym nam powiedzieli. Film ochronny z żetonów do samochodu od dawna pojawił się na rynku naszego kraju. Początkowo produkt ten był używany tylko do tworzenia reklamy zewnętrznej i strojenia ciała. Jednak materiał stopniowo nabrał funkcji ochronnych. W tej chwili są tylko dwa główne typy takich filmów:

  • Odlewy winylowe;
  • Poliuretan.

Pierwsza opcja jest nazywana powłoką PVC. Grubość takich folii wynosi 100-200 mikronów. W tym przypadku każda z odmian ma własne cechy charakterystyczne, zalety i wady.

Jak jest stosowany film ochronny do samochodu z żetonów? Opinie wskazują, że taki materiał ma specjalny składnik adhezyjny. To on zapewnia niezawodne mocowanie na dowolnych powierzchniach maszyny. Oprócz kompozycji, folie ochronne są klasyfikowane i mają strukturę. Mogą być szorstkie, matowe, błyszczące.

Co to jest winyl?

Folia ochronna z wiórów do samochodu z PCV może trwać nie dłużej niż 8 lat. Jeśli właściciel pojazdu często podróżuje poza miasto, żywotność jest skrócona. W tym przypadku powłoka może trwać około 5 lat.

Folia winylowa jest bardzo popularna wśród kierowców, ponieważ ten materiał jest w stanie dokładnie dopasować nawet bardzo małe i złożone detale, na przykład progi pojazdów ze względu na ich właściwości. Użył takiej folii ochronnej na zderzaku, masce, uchwycie, uchwytach i tak dalej. Jednocześnie można go stosować do ciała nawet w domu. Najważniejsze jest posiadanie wszystkich niezbędnych narzędzi. Należy zauważyć, że grubość materiału nie przekracza 100 mikronów.

Folia poliuretanowa

Grubość takiego materiału wynosi od 100 do 200 mikronów. Najczęściej folia poliuretanowa służy do wykańczania małych fragmentów ciała. Ze względu na zwiększoną gęstość, powłoka ta jest w stanie chronić reflektory i inne części pojazdu przed zadrapaniami, wiórkami i pęknięciami.

Pokryty folią poliuretanową, co do zasady, najbardziej narażone miejsca, które często są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Żywotność w miejskich warunkach takiego pokrycia wynosi do 7 lat. Jeśli pojazd jest często używany do przekraczania dużych rozliczeń, okres ten zostaje skrócony do 4 lat.

Różnica między poliuretanem a winylem

Folia na kapturze z wiórków musi niezawodnie chronić lakier. Nowoczesne materiały pozwalają w pełni zaspokoić pragnienia właścicieli samochodów. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na wybór powłoki. Jaka jest różnica między folią winylową a folią poliuretanową? Ostatni wariant powłoki różni się znacznie grubością. Jeśli folia winylowa wynosi tylko 100 mikronów, to folia poliuretanowa wynosi do 200 mikronów.

Również różnica polega na żywotności powłoki. Folia winylowa może trwać od 5 do 8 lat, w zależności od warunków działania pojazdu i folii poliuretanowej – od 4 do 7 lat. Nie zapominaj, że każdy z materiałów ma własną osobliwość. Poliuretanowa folia ochronna z żarci do samochodu jest wyceniana przez właścicieli z uwagi na ich niezawodność i elastyczność. Jednakże materiał winylowy może być używany do pracy ze złożonymi powierzchniami i szczegółami. Zastosowanie folii poliuretanowej jest znacznie trudniejsze ze względu na zwiększoną gęstość. Z tego materiału, zazwyczaj wyciąć plotki z niezbędnym rozmiarem, a następnie zakryj je szczegółami.

Czy powinienem używać filmu?

Folia ochronna na samochodzie z wiórów, recenzje o tym, co znajdzie się zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, ma wiele zalet. Jednak wielu właścicieli samochodów wątpliwości. Warto też użyć filmu? Taka ochrona na masce samochodu:

  1. Chroni powłokę lakierniczą powłoki lakierniczej przed uszkodzeniami i wiórkami.
  2. Daje to okazję, aby zaoszczędzić znacznie. Odbudowa ciała, nie pokryta filmem, po długiej eksploatacji pojazdu nie jest tania.
  3. Umożliwia zachowanie fabrycznej farby.
  4. Może być stosowany na ciele do ochrony natychmiast po zakupie pojazdu.
  5. Odpowiednia folia na pokrywie samochodu, zderzak, reflektory, lusterka wsteczne, stojaki itp.

Czy warto je zakrywać całkowicie samochodem

Zdaniem ekspertów, film na kapturze z wiórów (i innych części nadwozia) może chronić lakier 100%. Jednak pokrycie pojazdu nie zawsze ma sens. Metoda ta jest dozwolona tylko w przypadkach, gdy wymagana jest ochrona wszystkich części ciała. Jak pokazuje praktyka, w każdych warunkach korzystania z samochodu niektóre jej szczegóły będą bardziej narażone, w przeciwieństwie do innych.

Dlatego też, aby zapewnić pełną ochronę ciała zaleca się stosowanie folii poliuretanowej. To jest ten materiał, który umożliwia utrzymanie integralności lakieru nawet wtedy, gdy maszyna jest używana w niekorzystnych warunkach.