491 Shares 8959 views

Metody leczenia splotów pięty: terapia falami uderzeniowymi pięty, radiografia, laseroterapia.

Zapalenie powięzi podeszwy lub u ludzi "ostrze kalcynatyczne" często towarzyszy ból w stopie, utrudnia proces chodzenia, prowadzi do tkanek mikrostratnych. Przyczynami choroby są płaskie stopy, nieprawidłowo dobrana wysokość pięty, nadwaga. Ludzka stopa ma łukowatą formę i jest utrzymywana w takim stanie, jak rozciągnięty ciąg, wewnętrzne więzadło, które jest przymocowane na jednym końcu do pięty, drugie, rozgałęzione, do palców. Jest to zapalenie i "skostnienie" ścięgna kalcanealnego tego więzadła, które prowadzi do rozwoju bolesnych wrażeń, ograniczenia możliwości poruszania się stopy. Maksymalny ból manifestuje się po spaniu, na początku chodzenia.


Diagnoza choroby za pomocą radiografii i ultrasonografii. Promieniowanie rentgenowskie daje obraz więzadła pokrytego wapem (skostniałego) w postaci małego wzrostu przypominającego kolce – pobudzenie, ultrasonografia ujawnia proces zapalny w tym obszarze. Choroba znacząco ogranicza zdolność osoby do normalnego chodzenia. W tym przypadku leczenie choroby nie jest kosztowne, a nie długoterminowe, z odpowiednim dostępem do specjalistów. Obecnie wykorzystuje się następujące metody fizjoterapii ścięgienek: terapia rentgenowska, laseroterapia, ultrasonografia, terapia falą uderzeniową, zastrzyki leków hormonalnych, elektroforeza przy użyciu jodku potasu i nowocainy.

Weź pod uwagę zalety i wady najpowszechniej stosowanych metod leczenia choroby.

1. Metoda zwana terapią falą uderzeniową sprężystości (SWT) polega na wykorzystaniu fal hydroakustycznych, które przechodząc przez komórki tkanek pięty, napotykają na przeszkodę, oseszczoną przez więzadło i łagodnie wpływają na nią. W ten sposób złogi wapnia stopniowo ulegają zniszczeniu. Ponadto, terapia falą uderzeniową sprężyny wieńcowej poprawia krążenie krwi, a co za tym idzie, dopływ krwi do zapalnej części tkanek.

Zalety tej metody są niezaprzeczalne. Po pierwsze, metoda nie jest chirurgiczna i prawie bezbolesna. Czas trwania zabiegu wynosi około 15 minut, a liczba pacjentów zależy od nasilenia choroby – 4-6 zabiegów w odstępie między nimi wynosi 3 tygodnie. Po drugie, ta metoda daje bardzo wysoki odsetek pacjentów leczących i nie występuje nawrót, a ból przechodzi po dwóch sesjach. Obecnie terapia falą uderzeniową ostrogi pięty jest najbardziej unikalnym sposobem leczenia choroby.

Oprócz metody terapii falą uderzeniową istnieją jeszcze dwie, nie mniej popularne i skuteczne sposoby leczenia. Zastanów się nad nimi.

2. Metoda laseroterapii magneto-laserowej (MLT lub leczenie śródskorupowego laserem) oparta jest na świetle wiązki światła o małej intensywności (laserowej) w chorej komórce pacjenta i na dotkniętym obszarze pola magnetycznego. W rezultacie zwiększa się odporność organizmu, poprawia się metabolizm energetyczny, działa przeciwzapalnie, a elastyczność błon komórkowych zostaje przywrócona. Ze względu na złożony wpływ na organizm, MLT jest również z powodzeniem stosowany do leczenia ostrogi w pięcie.

3. Terapia promieniami rentgenowskimi sprężyny kalcynatycznej, tzw. Jedna dodatkowa metoda leczenia szkółki kalcanealnej, oparta na efekcie promieniowania rentgenowskiego o małej mocy na tkankach ciała. Występuje powierzchnia (napięcie na rurze aparatu wynosi 20-60 kV) i głębokie (napięcie na rurze urządzenia 180-400 kV). Pierwszy jest stosowany w leczeniu chorób dermatologicznych sfery, a ten ostatni jest z powodzeniem stosowany w leczeniu procesów zapalnych, które pojawiają się głębiej. Pod wpływem promieniowania w komórkach następuje powstawanie fermentacji ochronnej, stymulowana jest tkanka łączna.

Oczywiście wszystkie trzy metody mają swoje zalety i wady. Chciałbym jednak bardziej szczegółowo opisać pierwszą metodę leczenia ostrych pięty. Zdaniem ekspertów ta metoda zasługuje na największy szacunek, ponieważ jest najbardziej skuteczna. Głównym aspektem sukcesu tego procesu jest terminowość leczenia pacjenta specjalistom, którzy wybierają najbardziej akceptowalną metodę leczenia.

Skuteczność tej metody pozwala ocenić dane statystyczne. Spośród 100 pacjentów, którzy byli leczeni impulsem pięty przez leczenie falą uderzeniową, około 90 osób zauważyło pozytywny efekt, a tylko 10 trudno było odpowiedzieć. Ponadto wiele osób wyodrębniło fakt, że leczenie jest praktycznie bezbolesne lub trudno dostrzegalne, nieprzyjemne doznania po tym, jak taka terapia nie powstaje. Oczywiście za usługę trzeba będzie zapłacić dużo pieniędzy: jedna sesja kosztuje około 40 dolarów, aby usunąć nieprzyjemne objawy trzeba będzie co najmniej 2-3 sesji, a dla całkowitego wyzdrowienia około 5 (w zależności od indywidualnych cech ciała pacjenta).

Niestety, ta metoda ma wiele przeciwwskazań. Terapia szokowo-falistą dla sprężyny kalcynatycznej jest przeciwwskazana u kobiet w ciąży, osób ze słabą koagulowalnością krwi, którzy mają nowotwory złośliwe. Również ta metoda leczenia nie jest zalecana u osób z cukrzycą, którzy mają ogniska zapalne w okolicy kręgosłupa (ropne formacje, pęknięcia itp.).