190 Shares 2957 views

Przygotowanie „Mucosolvan” suchy kaszel w: instrukcja obsługi

Suchy kaszel często nawiedza Zmartwiony człowiek z zimna. Ten objaw rozszyfrować prawdziwe może tylko specjalista. Niezależnie ustalić przyczynę dolegliwości jest prawie niemożliwe.


Teraz sieci aptek można kupić różne leki, które można leczyć tę patologię. Jednym z nich jest „Lasolvan”. Kiedy suchy kaszel często jest przepisany. Ważne jest, aby wybrać dogodną formę leku i ustalić właściwą dawkę. Dzisiejszy artykuł będzie powiedzieć, jak prawidłowo korzystać z funkcji „Lasolvan” suchym kaszlu.

objawem choroby

Przed użyciem „Lasolvan” z suchym kaszlem, należy skonsultować się z lekarzem. Ten objaw może wskazywać różne patologie. Iw każdym przypadku jest to niezbędne do korzystania z narkotyków. Najczęstszym suchy kaszel występuje w chorobach zakaźnych, dolnych dróg oddechowych: zapalenie oskrzeli i płuc. Jest to również objaw może być objawem astmy, mukowiscydozy. Kaszel towarzyszące chorobom, takie jak grypa, zapalenie gardła, zapalenie krtani, i tak dalej. Występuje w guzach złośliwych krtani i układu oddechowego u palaczy. Jak widać, przyczyny suchego kaszlu może być dużo. Nie czytać z fusów i nie stosować leku na próżno, pójść skonsultować się ze specjalistą.

Sprawdź lek

Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z jego instrukcją. Abstrakcyjne stwierdza, że lek ma secretomotoric, wykrztuśne i skrapla efekt flegmy. Po wewnętrznej stosowania leku zmniejsza lepkość śluzu i nabłonek poprawia wydajność. lek wykrztuśny zwrotną, co powoduje łatwo oddzielone od plwociny oskrzeli i wyprowadzony przez drogi oddechowe. Głównym składnikiem tutaj Ambroxol działa.

W takich przypadkach skuteczne „Lasolvan”:

 • w suchym kaszlem powodowaną przez infekcje bakteryjne i wirusowe zmian chorobowych oskrzeli;
 • podczas zapalenia płuc;
 • astma i mukowiscydoza;
 • w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

Nie przepisać leki, jeśli suchy kaszel spowodowane przez zapalenie gardła lub larinitom. Ponadto, nie należy stosować leku w okresie ciąży i laktacji, niewydolność nerek. Zobaczmy, jakie są formy leków i jak są one wykorzystywane do leczenia.

„Lasolvan” z suchego kaszlu dziecka: syrop

Najczęściej przepisywany oznacza małe dzieci w postaci płynnej. Większość dzieci nie może kaszleć na własną rękę. Czyniąc tak, że mają poparcie „Lasolvan”. Dostępne lek w dwóch dawkach 15 i 30 mg substancji czynnej na 5 ml zawiesiny. Kiedy suchy kaszel instrukcja zaleca podając lek dziecku w następujących ilościach:

 • do 2 lat, mniej niż 15 mg preparatu (w 2 dawkach podzielonych);
 • od 2 do 6 leku jest przyjmowane trzy razy 7,5 mg;
 • 12 lat jest używany przez 15 mg nie więcej niż trzy razy dziennie;
 • 12 lat, a dawka dla dorosłych odpowiada 90 mg dziennie, w trzech dawkach ().

Niewątpliwą zaletą tego typu leków jest jej słodki smak. Dzieci mogą z łatwością wziąć leki. Postępować leku rozpoczyna się po około pół godziny po użyciu.

Instrukcje dotyczące stosowania tabletek

Tabletki „Lasolvan” (dla suchego kaszlu) instrukcja zaleca stosowanie dzieci po 12 lat i dorosłych pacjentów. Przeciwwskazany do korzystania z tej formy leczenia dla dzieci do 6 lat. Standardowa dawka: 30 mg ambroksol (odpowiednik jednej tabletki) trzy razy dziennie. W przypadku ciężkiej choroby dawkę można podwoić, ale tylko lekarz. Niepożądane, ale nie wolno dać leki dla dzieci od 6 do 12 lat. W tym przypadku tabletka powinna być podzielona na dwie części. Dawkowanie będzie w następujący sposób: na pół pigułki trzy razy dziennie.

Czas trwania leku w tabletkach zależy od choroby. Na przykład, zapalenie oskrzeli lekarstwo przepisane przez 5-7 dni. Zapalenie płuc Leczenie trwa 7-10 dni. W mukowiscydozie medycynie może być używany przez dłuższy czas. Brać lekarstwa po posiłkach z wodą.

Wdychanie „Lazolvanom” z suchym kaszlem: podstawowe zasady

Skutecznym środkiem do suchego kaszlu jest rozwiązanie „Mucosolvan”. Należy zauważyć, że może być podjęta w środku. Ale jeśli masz inhalator, taka terapia będzie bardziej skuteczne. Lek nadaje się do wszelkiego rodzaju urządzeń. Dawka leku jest określana zgodnie z wiekiem pacjenta. Wdychane, wykonana jest z 1 do 3 razy dziennie. Jeden mililitr leku – 25 kropli. Ekran ten zawiera 7,5 mg substancji czynnej. „Mucosolvan” musi być koniecznie miesza się z proporcji jeden roztwór chlorku sodu o. Jeśli oprócz przypisany środki ułatwiające rozszerzanie oskrzeli (na przykład „Flomax” lub „pulmicort”), to trzeba to zrobić 15-minutową przerwę pomiędzy inhalacji. Stosowanie „Mucosolvan”, gdy suchy kaszel będzie w następujący sposób:

 • dzieci w wieku poniżej 6 lat dwa razy dziennie przez inhalator 15 mg ambroksolu i do wewnątrz 25 kropli 2-3-krotnym powiększeniu;
 • 6 lat po inhalacja odbywa się w ilości 15-22,5 mg składnika aktywnego, 1-2 razy dziennie lub połknięte roztworu 2 ml trzy razy dziennie;
 • dorosłych pacjentów przypisano rano i wieczorem roztwór do inhalacji, w objętości 2 ml lub spożycie 30 mg (4 ml), trzy razy dziennie.

Wpływ leku podawano za pomocą inhalatora, zauważa się w ciągu kilku minut. Nie zaleca się do postępowania przed snem. Ważne jest, aby czyścić po każdej manipulacji maski i na końcu traktowania go dezynfekcji.

Pastylki do ssania: aplikacja

Czy to możliwe, aby „Lasolvan” z suchym kaszlem, jeśli chodzi o ssania pastylki do ssania? W przypadku korzystania z tego typu produktu należy zwrócić uwagę na następujący fakt: Każda pastylka zawiera fruktozę w ich skład. Jeśli masz nietolerancję tego składnika, który jest często dziedziczna, to ten rodzaj leczenia jest odmówić. Jedna tabletka zawiera 15 mg ambroksol. Nie przypisane leki dla dzieci do 6 lat.

Dawka dla dzieci w wieku poniżej 12 lat, to jedna tabletka do trzech razy dziennie. Dorośli mogą wziąć 2 tabletki do ssania trzy razy powiększenie. Lek rozpuszcza się w jamie ustnej aż do całkowitego rozpuszczenia. Nie powinno to być w połączeniu z innymi formami „Lasolvan”.

podsumować

Z informacji możemy stwierdzić, że lek „Lasolvan” jest skutecznym lekiem w leczeniu kaszlu. Często zdarza się, że w połączeniu z antybiotykami oraz związki przeciwwirusowe, środki do rozszerzania oskrzeli i leków hormonalnych. Jeśli cierpisz na suchy kaszel, trzeba udać się do lekarza i wspólnie wybrać najbardziej odpowiednią postać leku. Szybkiego powrotu do zdrowia!