160 Shares 4358 views

ofiara środki transportu: opis zasad i zaleceń

Wśród najważniejszych zadań pierwszej pomocy niezbędnych do zapewnienia szybkich i właściwych metod transportu poszkodowanego do szpitala. Należy rozumieć, że niewłaściwy ruch może stać się przyczyną pogorszenia stanu fizycznego pokrzywdzonej, negatywny wpływ na serce systemu i spowodować bolesny szok.


Profesjonalna pomoc w tarapatach

Jakie są różne sposoby, aby przetransportować poszkodowanego? Najbardziej poprawne jest tak zwana metoda długoterminowy gdy wysyłka odbywa eksperci awaryjny zespół medyczny.

Że wykwalifikowani specjaliści w stanie zapewnić bezpieczeństwo i maksymalną wygodę podczas transportu poszkodowanego, aby pomóc mu po leczeniu awaryjnego na scenie. Na ten specjalny ambulanse wyposażone są w łatwo chowany noszach, które zapewniają maksymalny komfort dla rannego w trakcie przeprowadzki.

Nosze zainstalowany na stronie poszkodowanej (gdy kręgosłup jest uszkodzony – w dogodnym miejscu). 2-3 osoby w dół na jednym kolanie obok zdrowej strony ciała, zgrabnie podsumowuje ręce pod rannych i synchronizacji to zniesione. Jest wolnym człowiekiem popycha osobę noszach ofiary, na której umieszcza ostrożnie innych ratowników.

Portierzy (3-4) powinien poruszać się powoli, niekoniecznie w nogę, starając się uzyskać chropowatą powierzchnię. Gdy podniesiesz etapy rannych wymagane do przeniesienia głowę podczas opadania – stopki pierwsze, nosze powinny być zawsze ściśle poziome.

Jeśli nie ma czasu, aby czekać na pomoc

Czasami zdarzają się sytuacje, w których ludzki transport, ulec uszkodzeniu, należy nałożyć na swoich barkach do osób, które były świadkami sytuacji krytycznej lub w pobliżu Danger Point. Transport poszkodowanego odbywa się na własną rękę, gdy:

 • brak prawdopodobieństwa szybkiego przyjazdu karetki;
 • istnienie zagrożenia dla życia na miejscu uszkodzenia (na przykład, linia kolejowa, dym lub płonącego budynku, zagrożenie upadkiem).

W tym przypadku konieczne jest zastosowanie takich metod dotknięte transportu, jak i nagłych krótki.

Zastosowanie awaryjne w przypadku obecności bezpośredniego zagrożenia życia, czas trwa 5-30 sekund. Usuwanie obszaru ryzyka z wykorzystaniem dowolnych odpowiednich metod transportu ofiary. W procesie przenoszenia (transportu) istnieje duże prawdopodobieństwo nieumyślnego szkodliwości dla zdrowia ludzkiego, ale w walce o jego życie musi być zaniedbane przepisy transportowe.

Pomoc w domu

Ruch krótkoterminowy jest przez osoby postronne krótka odległość do najbliższego bezpiecznego miejsca (w promieniu 50-300 metrów), gdzie niezbędna pomoc będzie udzielana. Ofiara powinna zostać przeniesiona z maksymalną ostrożnością, starając się chronić je przed bólem.

Ponieważ warunki współczesnego życia laika jest to metoda krótkoterminowa jest używany najczęściej, należy wiedzieć kilka ważnych zasad jego realizacji. Przygotowanie do transportu potrzebującego pomocy człowieka, należy najpierw ocenić rodzaj i charakter obrażeń, zwłaszcza jeśli chodzi o szyi i kręgosłupa. Należy również zbadać głowy, klatki piersiowej, brzucha, miednicy, kończyn, które w przypadku uszkodzenia muszą być utrzymywane podczas transportu. Konieczne jest, aby upewnić się, że dana osoba jest świadoma; gdy nieprzytomny sprawdzić oddech i puls.

Jakie są środkiem transportu ofiary na uszkodzenia o różnym charakterze? Ofiara z poważnymi obrażeniami być przeniesiony bez zmiany postawy ciała. Jeśli boli kręgosłup szyjny, konieczne jest ustalenie obszaru głowy i szyi.

Transport ofiar: Rodzaje i metody

W stosunkowo niebezpiecznych przypadkach w celu zapobiegania zamartwicy (ze względu na przyklejania języka) oraz wprowadzeniu układu oddechowego ofiary wymiocin przenosi się z głową zwróconą w bok.

Poruszanie się w pozycji „na boku” jest pod adresem:

 • wymioty;
 • oparzenia;
 • nieprzytomny;
 • niepenetrującym rany w tylnej części korpusu (udo, pośladków i z tyłu).

W „siedzi” pacjenta powinien być transportowany, gdy:

 • urazy okolicy piersiowej, okolicy szyi;
 • Złamania kończyny.

Do „wznak” z lekko uniesionymi nogami, gdy:

 • uszkodzenia powierzchni brzusznej;
 • znaczna utrata krwi;
 • krwawienie wewnętrzne.

Przenoszenie „wznak” z lekko rozwodnionego stóp i podkolanowej rolki przyjmując:

 • o uszkodzenia kręgosłupa, rdzenia kręgowego;
 • złamanie kości miednicy.

Stosując różne metody transportowania poszkodowanego, ważne jest, aby monitorować stan pacjenta. W razie złego samopoczucia należy przerwać i rozpocząć starania w celu uratowania człowieka. Resuscytacji powinny być wykonywane aż do przywróconej aktywności oddechowej lub nie weźmie udziału lekarzy.

Użyj wszystko w zasięgu ręki

Gdy brak specjalnego nosze przeszłości może być zbudowany z dostępnych narzędzi (deski, słupy, koce, torby, kurtki). Najważniejszą rzeczą jest to, że przenośne urządzenie było trwałe i może wytrzymać trudy ludzkiego ciała. Gdy sztywność prowizorycznych noszy pod pacjentem powinny być umieszczone pod dowolnym miękkiego materiału (Odzież sienny). Jak pasy nosze może być stosowany 2-3 pas, grubą linę, szmaty plandeki, ręczniki, pościel.

Czasami pierwsza pomoc odbywa się w środowisku, w którym nie ma dostępnych narzędzi lub ich czas produkcji. W takim przypadku poszkodowany jest wykonany na ramionach nośnych. Główne rodzaje transportu dotkniętego przez jedną osobę:

 • na plecach (jeśli ofiara jest utrzymywany w stanie);
 • na ręce lub na ramieniu (jeżeli osoba jest bardzo słaby lub utraty przytomności).

Dwóch ratowników poszkodowane mogą prowadzić do „zablokowania” złączone ręce 3 lub 4, pod warunkiem, że ten ostatni jest w umyśle i może samodzielnie utrzymać.

Transport ofiar na różne sposoby, przez jedną lub dwie osoby, prowadzone na krótkich dystansach i wymaga dużej siły fizycznej.

Jak używać nosze pasek

Przesuwanie trzymany jest znacznie ułatwione przez zastosowanie taśmy nosze – gęste płótno pas z metalową klamrą do mocowania na obu końcach. W celu ułatwienia przenoszenia noszy z taśmy musi być skręcone ze sobą „osiem” pętlę, nadające się do wzrostu nośnej. Pętla, którego długość powinna odpowiadać szerokości przęsła rozwiedli się w dłoni, skoki na ramionach tak, że znajdował się na skrzyżowaniu z powrotem. Zwisającymi po bokach pętli, które powinny być na poziomie rąk, są gwintowane nosze uchwyty. Metoda ta znacznie ułatwia ofiarą przenoszący obciążenia na ręce.

Ważne jest, aby w procesie transportowania ratownika o jego zachowaniu, rozmowy, działania maksymalnie oszczędzić psychika ranny i wzmocnić zaufanie do niego korzystnego wyniku zdarzenia.

Jakie są różne sposoby transportowania poszkodowanego na wodzie

Wypadki na wodzie mogą być wywołane przez różne okoliczności: niezdolność do pływania, pływanie po pijanemu, naruszenie zasad zachowania na wodzie, strachu, lęku, i tak dalej. Mężczyzna chwycił za paniki i strachu, nie mogąc się uważać sytuację trzeźwo: wykonując ruchy bez znaczenia chaotyczny, szybko słabnie i traci swoją siłę.

Jakie są różne sposoby transportowania poszkodowanego na wodzie? Aby ratować tonący trzeba podjąć szereg następujących czynności:

 • jak najbliżej do niego drogą lądową;
 • zdjąć ubranie i buty zewnętrzną, w celu uniknięcia kumulacji wody okazują kieszenie;
 • wskoczyć do wody i dopłynąć do tonącego;
 • zanurzenie tonie pod wodą do nurkowania i spróbować go zobaczyć lub znaleźć;
 • zawrócić.

W procesie zbawienia należy rozumieć, że utonięcie osoba stanowi zagrożenie dla jego ratownika jak gorączkowo czepia się wszystkiego, co można osiągnąć. Dlatego ważne jest, aby pozbyć się oszczędzania chwyta tonących jak najszybciej, starając się działać spokojnie i cicho jest.

Sposoby przenoszenia pacjenta z wodą:

 • chwycić tył głowy za podbródek oburącz (tylko nogi wiosłować out);
 • wcisnąć lewą rękę pod lewą ręką utonięcia, starając się chwycić za nadgarstek drugiej ręki (tylko jeden wiersz ramię i noga);
 • chwycić za włosy, trzymaj wody zatonięcia głowy, miejsce na przedramieniu (wioślarstwo z jednej strony i stóp).

zapisać utonięcia

Po porodzie zatonięcia na plaży (środków transportu na wodzie dotkniętych wymienione powyżej) powinno dać mu opiekę alarmowym:

 • Pomaga pozbyć się na nim wody w narządach wewnętrznych. Aby to zrobić, trzeba dostać się na jedno kolano, umieścić osobę mu brzuch w dół, otwartymi ustami. Ręce naciskać na plecach w żołądku, uwalniając ciało z wody.
 • Sztuczne oddychanie. Strip utonięcia, przerzucony na plecach, głowie umieszczony na podwyższeniu lub kolana. Szczypta nos ofiary, moje płuca i wdychać powietrze w usta: 4 sekundy około 1 wpływu na wydechu.

 • Przeprowadzić uciskanie klatki piersiowej (jeśli to konieczne). Zorganizować Palms jeden na jeden, umieszczony na utonięcie w klatce piersiowej. Pomiędzy oddechów rytmicznie wytworzenia 4 ciśnienia. ciśnienie w klatce piersiowej musi być wystarczająco silny, aby zrównoważyć mostek przeprowadzono w dół do około 5 cm.

Najlepiej, aby ożywić ofiarę sam, jedna osoba jest zaangażowana w masażu, podczas gdy drugi robi sztuczne oddychanie.