854 Shares 7083 views

Lek „Diakarb”: Wskazania do stosowania leku

Lek „Diakarb” (Diacarb) – syntetycznym lekiem czynnego zwiększa wydzielanie moczu. Jest on powszechnie stosowany jako środek moczopędny w obecności wodorotlenku sodu, w celu opóźnienia w ciele pacjenta i obrzęków różnego pochodzenia.


właściwości farmakologiczne

Substancja podstawowa, która jest częścią tego leku, – acetazolamid. Poprawia przemianę soli i wody, dla utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Nawiasem mówiąc, w szczególności skutecznego jej wykorzystania w padaczki.

Czas działania leku wynosi 12 godzin.

Tabletki „Diakarb”: Wskazania do stosowania

Przydzielony opisaną lekarstwo na różne choroby:

 • jaskrę rodzajów pierwotnego i wtórnego;
 • w złożonej terapii nadciśnienia wewnątrzczaszkowego (w przypadku łagodnych postaci choroby lub po komór aortalno);
 • obrzęk występujący jako wynik marskość wątroby lub nerek (chociaż jego zastosowanie w tych przypadkach, muszą być bardzo starannie);
 • w leczeniu pacjentów z chorobą serca (Preparat mobilizuje obrzęk płynu) oraz w przypadkach zaburzeń układu krążenia;
 • dna;
 • w leczeniu astmy oskrzelowej i rozedmę płuc (narzędzie zmniejsza ciśnienie dwutlenku węgla w naczyniach krwionośnych);
 • w stanie napięcia przedmiesiączkowego (główne działanie „diamox” w tym przypadku – uspokajającym).

W niektórych przypadkach stosowanie leku jest przeciwwskazane

Zauważ, że w każdym leczeniu patologii „Diamox” nie zaleca się:

 • lek może być niebezpieczne ostre formy niewydolności nerek i wątroby;
 • Przeciwwskazania obejmują cukrzycę, hipokaliemię, gipokortitsizm, mocznicę, choroba Addisona, kwasicę;
 • nie przyjmować go w trakcie ciąży (pierwszy trymestr) i karmienia piersią;
 • Narzędzie nie jest zalecany dla dzieci poniżej 3 lat, a także wrażliwości indivvidualnoy do jego głównego składnika aktywnego.

Lek nie jest stosowany równocześnie z chlorkiem amonu z powodu możliwości działań hamowania acetazolamid.

Formy dawkowania „Diakarb” w różnych chorobach

Jak wspomniano tabletki moczopędny podawać w zakresie od 0,25 do 0,50 g, doustnie, raz dziennie lub co drugi dzień. Kurs trwa dwa do czterech dni. Oddawanie amplifikacji przejawia się w ciągu dwóch godzin po podaniu leku przez 6 godzin osiąga szczyt i nie dłużej niż 14 godzin trwa.

Do leczenia obrzęku mięśnia sercowego wewnątrz się nie więcej niż 1 tabletka rzadko – (2) razy dziennie. wstęp Kurs trwa nie więcej niż 4 dni w odstępach kilku dni. Zauważ, że gdy efekt częste stosowanie diuretyku jest znacznie zmniejszona, a zwiększenie dawki nie prowadzi do oczekiwanego rezultatu.

W jaskrze, będziesz korzystać z ½ do 1 tabletki do trzech razy dziennie. Zatem nazwie leku jest często połączone z miotocs. Po pięciu dniach dokonanie przerwy przez kilka dni.

Padaczki leków przepisywane dawki od 0,125 g do 0,50 g do 3 razy na dzień.

Należy pamiętać, że jeśli Nieodebrane nie powinien następnie zwiększyć pojedynczą dawkę.

Efektem ubocznym działania wyraża „Diakarb” wytwarzania

Wskazania do stosowania leku nie wyklucza możliwości jego skutków ubocznych. Opisany ogólnie narzędzie ze względu na niską toksyczność jest dobrze tolerowana przez organizm. Dość rzadkie przypadki odchyleń może być spowodowane dużym nadmiarem dawek lub dłuższy okres użytkowania.

Na przykład, następujące naruszenia mogą wystąpić ze strony ośrodkowego układu nerwowego: parestezje (mrowienie w kończynach, uczucie mrowienia na ciele, lekkie drętwienie), zmęczenie i senność. Czasami zdarzają się również upośledzenie słuchu (lub szum w uszach), osłabienie zmysłu dotyku, dezorientacji, porażenia wiotkiego. Możliwe i encefalopatia.

Efektem ubocznym „Diakarb” lek jest czasami wyrażana w problemach z układem trawiennym, a mianowicie, utrata apetytu, biegunka, nudności, wymioty i zaburzenia smaku.

Czasem reakcje alergiczne, pokrzywka wyrażone lub rumień wielopostaciowy.

W rzadkich przypadkach, u pacjentów po długim okresie stosowania leku wydaje się leukopenia, uszkodzeń szpiku kostnego lub anemię hemolityczną.

Możliwość zarządzania lub inne mechanizmy transportowe

Przy zastosowaniu dużych dawek tabletek pacjenci „Diakarb” może pokazać letarg, osłabienie, zmęczenie, zawroty głowy i dezorientację. To oczywiście sprawia, że niemożliwe do kontrolowania lub mechanizmy transportu ze względu na zagrożenie dla życia pacjenta.

Stosowanie w okresie ciąży i laktacji

Dokładne badania kliniczne leku „Diakarb” u kobiet w ciąży zostały przeprowadzone. Jednak lekarze są zdania na temat zagrożeń wynikających z jego stosowania w pierwszych trzech miesiącach ciąży. Z dalszego rozwoju płodu (od trzeciego do 9 miesiąca), wspomniane środki należy stosować ostrożnie i tylko wtedy, gdy korzyści z jego zastosowania dla matki jest znacznie większe niż ryzyko dla płodu.

Od acetazolamid jest uwalniany wraz z mlekiem matki, jeśli to konieczne, stosowanie tego leku należy przerwać karmienie piersią.

Czy muszę podczas przyjmowania leków Każda dieta?

Długotrwałe leczenie z „Diakarb” wskazań do stosowania, które możemy rozważają dzisiaj wymaga zgodności (zwłaszcza starsi ludzie) specjalną dietę.

Produkty, które są używane w tym czasie musi być bogata w potas. Są to płatki owsiane, pieczony ziemniak, warzywa – buraki i marchew. Wymiana pomoże przywrócenie ziaren potasu, grochu, fasoli i orzechów, suszonych moreli, rodzynki i śliwki. Bardzo przydatne w tym przypadku bananów, brzoskwiń i pomarańczy.

informacje dodatkowe

Przed użyciem leku opisaną powinny skonsultować się ze specjalistą. Tylko lekarz może określić odpowiednie metody dawkowania i leczenie „Diakarb” lek. Wskazania do zastosowania opisanego w tym artykule są przeznaczone do ogólnych informacji tylko z zasadami działania leku.