125 Shares 2858 views

Jak narysować czaszkę, zachowując proporcje?

Czaszka – to złożona struktura, ale malarz amator nie zaszkodzi poznać jego budowę. Wszakże ta wiedza w przyszłości pomoże malować portrety z różnych punktów widzenia, zwłaszcza jeśli te portrety są fikcyjne, nie naszkicował. Dlatego ten artykuł będzie koncentrować się na jak narysować czaszkę krok po kroku. Oczywiście, trzeba kawałek papieru, ołówek i miękkiej gąbki. Jest bardzo pożądane, że „natura” był także obecny: więc można wybrać optymalny kąt i rozważyć szczegóły. Ponadto, jeśli poważnie postanowił zaangażować się w rysunku, nie przeszkadzać „rzeczy” strony czaszki rysując go z różnych stron.

Przed jak narysować czaszkę z ołówkiem, nie zapomnij, że ma objętość. Gładkie linie budowlanych będzie pasować, jeśli chcesz, aby narysować czaszkę bezpośrednio. W rozwiniętym trzech czwartych tych linii spowoduje przesunięcie pozycji (zgodnie z prawami perspektywy) i zyska zakrzywiony kształt. Jednak, aby rozpocząć zadanie jak narysować czaszkę. Najpierw trzeba narysować poziomą linię osiową (oś symetrii). Na początkowym etapie, oś przyszłości zależeć będzie wysokość obrazu. Następnie dzieli osi na trzy części cienkiej linii poziomej. Skupiając się na nich schematycznie zastosować naszą orbitę, jamy nosowej, jamy ustnej.

Następnym krokiem w jak narysować czaszkę, jest lekki, ale pobieżny, szkic zarysy części w stosunku do „twarzy”. Postaraj się, aby upewnić się, że obwody te nie były ani zbyt daleko od nich, ani zbyt zbliżone. Nie, że czaszka będzie wyglądać zdeformowane. Często na jego rysunku pojednanie z naturą, starają się przestrzegać proporcji. Rozwiązanie to jest proste. Na przykład, jeśli czujesz, że masz zbyt dużych reprezentowane oczodoły można zsynchronizować je z oryginałem. Aby to zrobić, należy wziąć ołówek pionowo i przekręcane jedno oko i wyciągniętą dłoń, mają na swoim obiekcie. Poniższy rysunek pokazuje, jak to zrobić. W tym przypadku obiekt – to oczodół. Fix na palcu jej wysokości ołówka.

Kontynuując trzymać ołówek z ustalonej wysokości orbity, policzyć ile razy wysokość ta pasuje do wysokości całej czaszki. Oznacza to, że sobie wyobrazić, że też jest w środku osi oryginału. Przesuń wyciągniętą rękę z ołówkiem w taki sposób (oczy wciąż zamknięte, a podejście do natury nie jest to konieczne), palec zamek był na poziomie brody. Wizualnie sprawdzić, w jakim punkcie jest osią końcówki ołówka, a następnie przesuń dłoń lekko do tej pory znaleziono palec blokujący w tej kwestii. Ta sama manipulacja robić do tego czasu, aż dojdziesz do szczytu. Teraz, po dokonaniu obliczenia na miejscu, to samo na rysunku. Na dodatkowym czas, że trzeba będzie po pomiarze i powinny zmniejszyć wysokość oczodołów. W ten sposób można szybko i jak najdokładniej określić stosunek bezwzględnych jakichkolwiek przedmiotów.

Po dozowania, zrobiliśmy porządny szkic, można przejść do następnego kroku jak narysować czaszkę – mianowicie do bardziej szczegółowego jego kreślenia. Tutaj może być wystarczająco jasno opisać wszystkie obwody i linia pomocnicza jest po prostu usunięte. Następnie można przystąpić do wyklucia. Nie zapominaj, że czaszka – obiekt wymiarową. A poza tym światło. Tak – nie przesadzaj z naciśnięciem ołówkiem. Pociągnięcia powinny przestrzegać kontury, podkreślając luzem. Najciemniejsze obszary – to oczodoły i jama nosowa. Im głębiej w czaszce, tym ciemniejszy odcień powinien być. Mam nadzieję, że te zalecenia, w jaki sposób narysować czaszkę, które pomogą Ci poradzić sobie z zadaniem.