511 Shares 5615 views

Jedynym Russian River Muzeum Floty

Historia rozwoju każdym przypadku jest bardzo ciekawe i pouczające. W Niżnym Nowogrodzie jest jedynym krajem w rzece Muzeum Floty, który opowiada historię ewolucji towarowych i pasażerskich statków od czasów starożytnych do współczesności.


Historia powstania

Pomysł stworzenia salonu, który odzwierciedla drogę przebytą przez przemysłu morskiego, należy do pierwszego dyrektora muzeum, Fedor ojczyzny. W Saratowie, ratusz został otwarty w 1921 roku, który został nazwany „Muzeum Volgar”. Ale w 1935 roku, cała wystawa została postanowił przenieść się do miasta Gorki. Tutaj też instytucja zmieniło adres kilka razy, a dopiero w latach 70. ubiegłego wieku została rozdzielona na 4 piętrze w budynku Akademii Transportu Wodnego, gdzie dziś znajduje się muzeum.

adres

Muzeum rzeki Fleet (Niżny Nowogród), którego adres to: ul Minina, 7, zachwyci gościom bogatą i unikalną wystawę. W salach eksponowane oryginalne dokumenty, rysunki, fotografie, statek rzeczy osobistych osób, których życie związane są z rozwojem tego kierunku. Wiele interesujących przewodników powie ci, którzy patrzą w Muzeum Fleet River (Niżny Nowogród). Godziny pracy: od 9:00 do 16:00 w dni powszednie. W ostatni piątek miesiąca – czyszczenie dzień i wejście jest zamknięte dla zwiedzających.

ekspozycja lokalizacja

Muzeum rzeki Fleet mieści się w dwóch budynkach. Pierwszy składa się z siedmiu pokoi, a drugi – z dwóch. Obszar poprawy 500 m 2 i 50, odpowiednio.

Ekspozycja jest eksponowana w porządku chronologicznym, aby użytkownicy mogli zobaczyć, gdzie zacząć floty rzecznej i wysokości osiągniętych w danym momencie.

Wizyta w tej instytucji będzie interesująca dla miłośników historii, przyszłych inżynierów, studentów i uczniów, a także tych, których życie związane są ze statków.

Trasa przez korytarze

Sygnał dzwon okrętowy ogłasza początek trasy. Pierwszy pokój prezentuje historię żeglugi. Odwiedzający będą mogli obejrzeć krótką prezentację, która opowiada o Wołgi, wielkich ludzi, którzy stali u początków floty.

Tutaj można zobaczyć fotografię łodzi, który został podniesiony z dna jeziora Ładoga. Według naukowców, jest to około 5000 roku. Na tych łodziach rozpoczął swoje pionierów podróży. wykazywały również tutaj nowsze modele statków laminowanych wodach potężnej rzeki od IX do XVIII wieku. To Shitikov, gęsi, Belyaev, Struga, kora. Prawie wszystkie z tych okrętów były w stanie wytrzymać nie tylko ciśnienie elementu wody, mogą nadal ciągnąć i ziemię z jednego do drugiego drogą wodną.

Obraz „Barge przegubowe na Wołdze” Wszyscy wiedzą ze szkoły. Pracy pociągnął w pasek i przeciągnij statki osób było bardzo trudne i męczące. Jednym z eksponatów w sali poświęconych burlachestvu Wołgi. Tutaj osobiste ludzi, którzy dosłownie samobójcze.W do takiej ciężkiej pracy, znacznik na którym obliczenia wykonano z najemnikami i umów rodzących obciążenia. Czuję się silniejszy obciążeń, które musiały ciągnąć tych ludzi, pomagając diorama powracającym tematem Repin.

Część wystawy poświęcona jest wielkiego rosyjskiego wynalazcy Kulibin. Dzięki jego błyskotliwej stworzenia floty rzecznej osiągnęła jakościowo nowy poziom. Zaproponował ulepszeń, co pomogło pozbyć przegubowych barki pracy. Muzeum rzeki Fleet wykazuje rysunki wykonane przez utalentowanego inżyniera, rejestr swoich wynalazków, jak również oryginalnym oświetlacz lampy którego wynalazca przedstawionym Katarzyny II w 1797 roku.

Następna wystawa opowiada historię konovodnyh samochodów, rozwój firmy pasażerski żeglugi i powstawania statków.

bohaterska przeszłość

Pokój ten jest poświęcony wyczyn zbrojeń rzecznej podczas wojny domowej i wojen światowych. Osobny temat jest poświęcony bitwie pod Stalingradem. Wystawa została otwarta w 70. rocznicę doniosłego wydarzenia. można dowiedzieć się o bohaterskich czynach ludzi, aby bronić ojczyzny ze swojego życia i nie przegap wroga.

maszynownia

Oczywiście, historia żeglugi rzecznej nie byłaby kompletna bez historii, jak statki ewoluowały. W jednym z pokoi prezentowanych modeli roślin Diesla i silników parowych, które są napędzane przez ogromnych statków zdolnych do przenoszenia ton zaopatrzenia i setki ludzi.

Od zwycięstwa do dnia dzisiejszego

Wojna miała ciężkie koło całego kraju, niszcząc w wielu dziedzinach do podstawy wszystkiego, co zostało stworzone. Mężczyźni wrócili z frontu, Winged Victory i zaczął aktywnie budowę i rozwój, w tym rzeki Flatow. W muzeum można zobaczyć modele OBO, kontener, morskich statków promów kolejowych, które mogą nie tylko spacer wzdłuż rzek, ale przejść do morza.

Druga część wyświetlacza

Po ukończeniu wstępnej inspekcji eksponatów, wszyscy, którzy chcą przejść na dalsze informacyjny i fascynującą wycieczkę. Drugi pokój jest podzielony na dwa pokoje, pierwsza jest poświęcona floty pasażerskiej, a druga – konserwację.

Tutaj można zobaczyć modele statków turystycznych pływających Wołgi, a także nowe modele statków na poduszkowców, wodolotem lub tzw WIG, które mogą objąć nawet osadzony na mieliźnie wskutek odpływu witryn. Modele techniczne samobieżnych i innych napędzanego barki, koparki, lodołamaczy i innych statków zdolnych do przenoszenia ton zaopatrzenia.

Muzeum rzeki Fleet jest warte odwiedzenia wszystkich zainteresowanych w historii Rosji.

Pochlebstwo – co to jest?
760 shares 3831 views
Tam naprawdę smoki prawdziwe?
619 shares 3954 views
Co jest dobre
765 shares 5401 views
spójność grupy
474 shares 9903 views