214 Shares 909 views

Najbardziej niezwykłe domy świata

Architektura – zawsze jest to sztuka wysoka, ale my już dawno zapomnieli o tym, ponieważ większość budynków na naszej planecie są bardzo podobne do siebie. Tępe boxes mieszkań nie mają przyjemne widoki, ale są mistrzami tworzenia unikalnych domów. Te projekty, które zostały wprowadzone w praktyce, są znane na całym świecie, a setki tysięcy turystów pęd do odległych zakątków naszej planety, aby zobaczyć nowoczesne budynki, jego zaskakujący występ.


Dziś uważamy najbardziej niezwykły dom na świecie, które często stają się wizytówką miasta.

Kubuswoning w Holandii

Zatem symbol Rotterdamie są niesamowite kostki w domu, ustawione pod kątem 45 stopni. Oryginalny wyglądający, są one montowane w sześciokątną podstawą i podniesione nad ziemią. Interesujące jest to, że idea budowy awangardowego należy do administracji, która zdecydowała się na budowę mieszkań przez most.

Miejscowy architekt Blom, otrzymała zamówienie na 80 lat ubiegłego wieku, łącząc je w powietrze i odwrócił się do wioski pod kątem. Dał upust swojej wyobraźni, tworząc unikalny „miasto w mieście”, stał się znany dzięki unikalnej konstrukcji. Twórczy architekt powołał do życia ideę, że w obszarach metropolitalnych powinien być spokojna wieś – cicha oaza dla mieszkańców, który ma swój własny taras, plac zabaw dla dzieci oraz sklepy.

Awangardowy kompleks architektoniczny

Cubic dom wykonany z cementu i drewna, stoi na wysokim cokole i jest wdrażany pod kątem tak, że jej trzy boki twarzy ku niebu, a pozostałe trzy – w ziemi. Dachy z 38 budynków malowane w kolorze szarym i czystego koloru białego do budynku z daleka wyglądał jak górskie szczyty. widok z lotu ptaka, ten projekt wygląda układanki ogromny dzieci.

Wewnątrz domów awangardowe znajdują się takie jak unikalnych apartamentów w formie piramidy, na obszarze , który jest około 100 m 2, ale cała przestrzeń nie mogą być wykorzystane na mieszkania ze względu na kąt między podłogą i ścianami. Cubic dom w Rotterdamie – jest bardzo popularnym miejscem turystycznym. Za dodatkową opłatą, można zobaczyć, co jest w środku, i docenić quirkiness życia w takim kompleksie kraju.

Dom, w którym trudno jest poświęcić dużo czasu

Jeśli chodzi o najbardziej niezwykłym domu, nie wspominając o tak zwanych Budownictwo- „zdrajców”, moda na które pochodziło z USA. Zasadniczo jest to fascynujące atrakcje zaczęła przyciągać turystów. Aby odwiedzić taki dziwny pokój i zrobić ciekawe zdjęcia mogą być kilkaset rubli. Jednak zapalonych podróżników widzieliśmy w różnych krajach, patrząc w niebo niezwykły dom, który został zbudowany jako symbol architektów nasz świat wariuje.

W Polsce, biznesmen Chapevski 10 lat temu zamówił projekt taki „odmieniec” leżącego na ziemi z dachu, który stał się prawdziwą atrakcją dla turystów. W małej Szymbarku koło Gdańska, to jest dom do góry nogami w dół, co jest trudne do spędzają dużo czasu jak zaczyna odczuwać zawroty głowy, a mózg nie akceptuje nową rzeczywistość. To z tego powodu, że nie została zbudowana w ciągu kilku tygodni, a więcej niż trzy miesiące.

Odwiedzający wchodzi drewniany dom, odwrócony o 180 stopni, przez małe okno na strychu, a następnie delikatnie manewrując wśród żyrandoli, pójść na spacer po pokojach. Nawiasem mówiąc, to legenda, że klient chciał wykorzystać jako projekt domu do góry nogami ich własnych domach, a teraz lokalny punkt przyciąga międzynarodowych gości z całego świata, którzy chcą swobodnie chodzić po suficie.

dom bajki w Sopocie

Znajduje się on w Polsce orientacyjnego, uznany za najlepszy projekt architektoniczny. W 2004 roku było to popularne Sopot „krzywy” dom, który stał się częścią centrum handlowego. Oryginalny budynek został zaprojektowany przez ilustracje do bajek i surrealistycznych obrazów.

Wydaje się, że „krzywy” dom w Polsce topi się w słońcu i stracił starą kształt. Ale niektórzy turyści początkowo szczerze wierzyć w iluzję optyczną i specjalnego lustra odbijającego oryginalne arcydzieło architektury. Jednak ta konstrukcja, zbudowana, aby przyciągnąć turystów do miasta, w rzeczywistości, nie ma kątów prostych. Architekci zrealizować najbardziej oryginalne pomysły, przez który inspiruje dom jest znany na całym świecie.

Najbardziej fotografowany budynek

Okna i drzwi budynku, wykonane z różnych materiałów, dziwnie giętych, a dach jest wykonany z błyszczących płytek, podobnych do tyłu magicznego smoka. Przysmaki i kolorowe wejścia szklane, które są oświetlone w nocy z kolorowych świateł. Bez przesady można powiedzieć, że jest to najbardziej fotografowany budynek w Polsce.

Odwiedzający zobaczą centrum handlowe na parterze nabazgranym ścianie, która jest analogiczna do alei gwiazd w Hollywood, gdzie osoby medialne, aby wyrazić swój podziw.

Dom w stylu ekologicznym

Kiedy architekci zaprojektować najbardziej niezwykłych domów, które różnią się od innych oryginalnych form, często dbają tylko o zysku, ponieważ takie konstrukcje natychmiast stać się przedmiotem zainteresowania turystów. Jednak są rzemieślnicy, którzy nie myślą o handlu, ale harmonii z naturą. F. Hundertwasser był zaangażowany w stylu ekologicznym, a wszystkie jego dzieła idealnie pasuje do naturalnego krajobrazu. Powiedział, że aby żyć w tych samych budynkach jest bardzo szkodliwe dla zdrowia psychicznego i fizycznego.

Ulitkoobrazny kompleks Waldspirale

Zatem w Darmstadt, Niemcy to wspaniały kompleks mieszkalny składający się z 12 pięter. Ogromny budynek, w kształcie podkowy, w przeliczeniu na 105 mieszkań, a każda z nich ma swoje własne cechy. Teraz dom ma dach drzew, a na podwórku jest mały staw z rybami, pozwala doświadczyć piękna jedności z naturą w samym sercu tętniącego życiem miasta.

„Las Spiralna” w Darmstadt ulitkoobraznoe strukturę, w której nie ma żadnych prostych linii i ostrych kątów. Budowa tysiąca okien nietypowych kształtach i rozmiarach, a każdy ozdobiony jest miniaturowym korony, aby ludzie czują się jak prawdziwy król ich przestrzeni życiowej. Odmowa architekta od zwykłych form oddziaływania i na wnętrzu, a nikt nie znajdą tu kąty między ścianą a podłogą, a wszystkie linie są zaokrąglone.

Nautilus w Naucalpan de Juarez

Budynek, który pojawił się w Meksyku, jest również brakuje zwykłej geometrii nowoczesnych budynków. Jak gigantyczny muszli ślimaka „dom-Nautilus”, gdzie meble rośnie bezpośrednio na ścianach, jest często porównywana z arcydzieł stworzonych przez wielkiego Gaudiego. Bardzo jasny i kolorowy budynek z witrażami pojawiła się 11 lat temu, iw tym czasie został uznany zagranicznych gości, udając się do cieszyć się niesamowite widowisko.

Ekscentryczny majstersztyk architektoniczny robią na futurystycznym pomnika lub niezwykłą atrakcją, choć w rzeczywistości jest to budynek mieszkalny, w którym mieszka rodzina meksykański. Marzy, aby połączyć się z naturą, para zamówiła unikalny projekt budowlany i zadbał nie tylko o estetycznym wyglądzie, ale również o bezpieczeństwo. Dziś projektanci dalej unikalnych zabytków architektury tzw bioorganicznej tego niezwykłego domu. Cud zodcheskoy myśl, dobrze przystosowane do życia, doskonale wkomponowana w otaczający krajobraz.

Bezpieczeństwo i urody

Dzięki wzmocnionej ramie drutu usprawnione budynku będzie stać nawet w przypadku silnego trzęsienia ziemi. Materiał skonstruowanej „clamshell”, w widoku z ceramiki ogniotrwałej, wytrzymywać niekorzystne warunki pogodowe.

Promienie słoneczne świecące fasadę ozdobioną mozaikami, przenikają do pokoju, którego ściany błyszczą z wielokolorowe pasemkami. I wejściem do domu, użytkownicy będą widzieć nie jest zwykłym podłóg i trawiasty dywan, na którym wiją się ścieżki zawarte w pokojach gospodarze. Liczne zielone są organiczną częścią wnętrza. Zaokrąglone szyby stworzyć wrażenie, że jest to prawdziwy shell leżącego na dnie oceanu. Wydaje się, że jest to jakiś inny wymiar, prawdziwa magia, pogrążając mieszkańców i gości w innej rzeczywistości. Pokoje i kuchnia znajdują się w tylnej części budynku, z dala od wścibskich oczu zwiedzających.

Opisać wszystkie słynne arcydzieła mistrzostwem architektonicznym niemożliwe. Dopóki człowiek żyje, pojawią się najbardziej niezwykłych domów, które inspirują, zaskoczenie i wywołują poczucie dumy. Cieszę się, że wiele nieprzewidywalne wzory wykorzystywane zgodnie z jego przeznaczeniem.