626 Shares 4140 views

Co jest niezwykłe w cmentarzu Kotlyakovskoe?

Cmentarz Kotlyakovskoe znajduje się w Moskwie, a dokładniej w południowym okręgu administracyjnym. Wielu ludzi chce znać jego adres. To jest: Business Street, budynek nr 20A. Do cmentarza można dojechać samochodem korzystając z nawigatora. Ludzie, którzy nie mają samochodów, mogą tu przyjeżdżać z pomocą transportu publicznego. Aby to zrobić, weź autobus nr 217 lub 150 z stacji metra o nazwie "Kantemirovskaya".

Najbardziej dogodnymi wariantami podróży

Ale to nie jedyny sposób na podróż. Są jeszcze dwie możliwości. Możesz na przykład dostać się z dworca "Savelovskaya" lub "Kashirskaya". Jest dużo wygodniejsze dla wielu osób. Pociąg, zatrzymujący się w pobliżu stacji Savelovsky, trafia do stacji metra "Novodachnaya", która znajduje się w pobliżu głównego wejścia na cmentarz. Wielu jest zadowolonych, że nie musisz iść daleko, cel jest bardzo blisko.

Godziny otwarcia cmentarza, zamówienie pomnika

Zimą cmentarz Kotlyakovskoe zamyka się wcześniej niż w lecie. Ale pogrzeb odbywa się tu przez cały rok od 9:00 do 17:00. Jednak przed pogrzebem należy wydać specjalny wniosek w Państwowym Przedsiębiorstwie Jednostkowym "Rytuał", ponieważ miejsce przydzielone na cmentarz podlega jego jurysdykcji. Każdy może odwiedzić groby swoich bliskich, ale w ściśle określonym czasie. Od maja do września powinieneś przyjść tutaj od 9:00 do 19:00, aw innych miesiącach – od 9:00 do 17:00. Jest wiele osób przybywających tutaj, aby przywrócić porządek do grobów.

Przygotowując się do pogrzebu, warto pomyśleć o wyborze pomnika. To bardzo ważny punkt. Państwowe Przedsiębiorstwo Jednostkowe "Rytuał" tworzy zabytki cmentarza Kotlyakowskiego. Ale krewni zmarłego mogą zwrócić się do innego producenta, jeśli uważają, że będzie lepiej. Ogólnie rzecz biorąc, nie są ograniczone w ich wyborze.

Znani ludzie pochowani tutaj, nieprzyjemny incydent

Cmentarz Kotlyakovskoe został otwarty w 1959 r., Dziś rozciąga się na około 40 hektarów. Znajduje się w Tsaritsyno, który jest jednym z najlepszych i cichych części Moskwy. Na cmentarzu znajdują się groby wielu znanych osobistości, na przykład postaci publicznych, Bohaterów ZSRR, a także artystów ludowych. To tutaj wszyscy znaleźli ostatni schron. Ogólnie cmentarz cieszy się dobrą reputacją, ale 10 listopada 1996 r. Wybuchła tu eksplozja, po czym wiele osób zaczęło się ostrożnie wobec tego miejsca. Oczywiście, nic takiego się nie stało, ale niektóre naprawdę się boją.

Co widzisz na cmentarzu?

Strona przeznaczona na cmentarz Kotlyakovskoe jest bardzo wygodna. Tutaj można podziwiać wspaniały krajobraz, idź wzdłuż ścieżek asfaltowych. Teren jest ozdobiony kamieniami, rurociąg jest wykonywany. Od czasu do czasu prowadzone są prace nad ogrodem, wzbogacone są alpejskie wzgórza. Na cmentarzu znajduje się wiele kwietników i doniczek. Niemal na każdym grobowcu znajdują się pomniki, wśród których są też dość niezwykłe, które można nazwać dziełami pełnoprawnymi. W 2005 r. Na terenie cmentarza został zbudowany kościół Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny. Należy do przybycia świątyni Tsaritsyno, która nazywana jest "żywym źródłem".

Pochodzenie nazwy i historii

Wielu zastanawia się, dlaczego cmentarz został nazwany w ten sposób. Cóż, to nie jest sekret. Wcześniej na tym terytorium istniało osada Kotlyakovo. Na cmentarzu pogrzebano ludzi w sąsiednich wioskach – Novinki, Kolomenskoye, a także Ogrodnicy. Wkrótce dany obszar zaczął się nazywać Lenino-Dachnoe. Główną masą ludzi przyciąganych tutaj był cmentarz Kotlyakovskoe. Jak się do tego przyzwyczaić, już wiesz.

Groby wielkich ludzi

Cmentarz podzielony jest na odcinki w sumie 85. Idąc wzdłuż tego można zobaczyć 11 grobów Bohaterów ZSRR, pochówkę słynnego architekta Borysa Efimowicza, który stworzył w Moskwie ponad 40 unikalnych projektów, pomnik Aleksandra Andryuszczina, szefa zakładu Polymetal, W działaniach związanych z budownictwem mieszkaniowym. Ale to nie wszystkie celebrowane osobowości, które odpoczywają tutaj. Również na cmentarzu znajdują się miejsca pochówku narodowych artystów Rosji – Anatolij Vedenkin i Igor Nefedov. Czasami przychodzą fanzy ich talentu, który żałuje swojej śmierci nie mniej niż krewni. Ogólnie rzecz biorąc, można powiedzieć, że cmentarz w Moskwie jest popularny z powodu wielkich ludzi pochowanych tutaj. Jeśli nie dla nich, to goście tutaj będą znacznie mniej.

Archiwum miejsc pochówku, prace rekonstrukcyjne

W 1959 r. Pojawiło się archiwum cmentarne, które nadal jest przechowywane. Zapewnia porządek, który jest konieczny w każdej firmie. W 1997 r. Rozpoczęły się poważne prace odbudowy, co doprowadziło do odtworzenia komunikacji inżynierskiej, kanalizacji i energii elektrycznej. Ponadto, na cmentarzu zaczął działać letnia rura wodociągowa, przeznaczona do nawadniania. Jego długość wynosi około 2250 metrów. Dzisiaj cmentarz Kotlyakowski, którego adres jest znany wielu moskiewskim, jest uważany za bardzo prestiżowy.