706 Shares 3151 views

Hiszpański pomocnik Denis Suarez

Denis Suarez – hiszpański piłkarz grający na katalońskim „Barcelona”. On jest tylko 22 lat, więc dzisiaj jest uważany za wielki talent i bardzo obiecującego gracza. Denis Suárez gra jako środkowy pomocnik, ale może pójść w górę iw górę – do pozycji rozgrywającego lub skrzydłowego.

Początki kariery

Denis Suarez urodził się 6 stycznia 1994 roku w Hiszpanii, w miejscowości Salceda de Caselas, gdzie zaczął grać w piłkę w akademii w małym klubie „O Porriño Przemysłowej”. W 2009 roku, w wieku 15 lat, był oglądanie na większym „Celta” klubu, do którego dołączył. Przez dwa lata spędził tam, aw 2011 roku zadebiutował w kadrze zespołu rezerw. Grał 15 gier w „B” Celta niż przyciąga uwagę wielkich klubów – w tym jeden z liderów angielskiej Championship, „Manchester City”. Brytyjski nawet zapłacił milion euro do podpisania 17-letni talent. Przez dwa lata Denis Suarez w Akademii „Manchester”, zagrał dwa mecze w pierwszej drużynie, ale rozczarowujące wytyczne, więc w 2013 roku nie była oferowana profesjonalny kontrakt – zamiast tego jest pół miliona zostało sprzedane w „Barcelona”, gdzie podpisał swój pierwszy pełny kontrakt.

"Barcelona", "Sewilla" i "Villarreal"

Denis Suarez, którego biografia nie jest jeszcze bardzo imponujące, dołączył do „Barcelona”, ale został odesłany do podjęcia, jak w głównym zespole, on po prostu nie miał szans. W ciągu roku, w dwóch egzemplarzach, grał 36 gier, strzelając 7 bramek i pokazał, że może liczyć na w przyszłości. W związku z tym, w 2014 roku został wypożyczony do „Sewilla”, który był w stanie otworzyć się jeszcze lepiej. Zagrał 47 meczów i strzelił 6 bramek, które odegrały ważną rolę w zwycięstwie drużyny w Lidze Europejskiej. W 2015 roku Suarez nie miał jeszcze szansę, aby dostać się do głównej części „Barcelona”, więc został sprzedany „Villareal” dla czterech milionów euro z prawem pierwszeństwa wykluczenia. Oraz w „Villarreal” Suarez pokazał co potrafi, grając aż 48 gier i sprawdzeniu pięć bramek. Oczywiście, dane te nie mogą zostać pominięte, więc kataloński klub skorzystał z prawa do odkupu priorytet, w lecie 2016 powrócił Suarez. W obecnym sezonie, Denis jeszcze nie udało się zdobyć przyczółek w pierwszym składzie, ale wciąż dostaje praktyki mecz – on już grał 20 meczów, co daje im trzy asysty.

Występy w reprezentacji

Do tej pory Denis Suarez wciąż jest przedstawicielem zespołu młodzieżowego w Hiszpanii do 21 lat, które już spędził 15 gier, strzelając 2 bramki i dał jeden pomagać. Jednak w maju 2016 roku został po raz pierwszy powołany do dorosłej drużyny i spędził 45 minut na boisku w towarzyskim meczu przeciwko reprezentacji Bośni i Hercegowiny.