124 Shares 7375 views

Temperatura bez objawów – normą lub patologii?

Z reguły, wielu wierzy, że temperatura ciała powinna być zawsze 36,6 °, a więc niewielka jej huśtawka natychmiast rozpocząć na alarm, zwłaszcza jeśli jest to bez wyraźnego powodu. Ale nie każdy wie, że temperatura bez objawów może wystąpić w zupełnie zdrowej osoby, na przykład, wieczorem po pracy. Ale konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że tutaj mówimy o małym zwiększyć. W końcu, jeśli temperatura podniesie się w dużym zakresie, może już wykazać obecność dowolnej choroby i poważne.

Weźmy bliżej przyjrzeć się, co może być przyczyną:

  • Gdy temperatura zaburzeń neurologicznych bez objawów może wskazywać na obecność dystonii wegetatywnego-naczyniowego.
  • Zaburzenia metaboliczne konsekwencji – odwodnienie.
  • Alergia jest jedną z przyczyn, gdy jest temperatura bez objawów. Jego agenci mogą być tak proste, spada z nieżytem nosa, a także wszelkie inne leki. W tej sytuacji lepiej jest znaleźć specjalistę o poradę.
  • Przegrzanie – jest najpopularniejszą przyczyną gorączki u małych dzieci, zwłaszcza niemowląt. Może się to zdarzyć, gdy na ulicy lub w domu jest bardzo gorący lub zbyt zawinięte dziecko, więc rodzice muszą upewnić się, że dziecko jest ubrane na pogodę, a pomieszczenie, w którym zawsze jest wentylowane.
  • U dzieci, temperatura bez objawów może być spowodowana przez ząbkowanie. Ponadto, ten stan może wystąpić po szczepieniu, zwłaszcza jeśli jest wykonana z żywych szczepionek.

Na ogół, najbardziej powszechną przyczyną temperaturze przeziębienia. Eksperci uważają, że w ten sposób nie jest walką organizmu na zakażenie, które przeniknął. Dlatego też, jeżeli istnieją oznaki przeziębienia, ale wzrost temperatury jest tam, można założyć, że istnieje choroba pozostaje nierozpoznana. Bardzo często zdarzają się przypadki, kiedy choroba jest posiadające podobne lub identyczne objawy mogą być bardziej poważne i bardziej niebezpieczne niż przeziębienie lub ostrej niewydolności oddechowej. Jako przykład, choroba, która niedawno przestraszony cały świat – ptasia grypa. Dla wszystkich ich właściwości (kaszel, wyciek z nosa, bóle stawów i ból gardła), to jest bardzo podobne do ostrych zakażeń układu oddechowego. Wiele osób uważa, że jest to tylko prosty zimno bez ciepła i nie zwracają należytej uwagi na chorobę, pozwalając rzeczy wziąć swój bieg, unikając ogromny błąd.

Często nie są ludzie, którzy mają gorączkę – funkcję organizmu, a oni są tak przyzwyczajeni do tego, że spokojnie żyć całe swoje życie. Ponadto bezobjawowe temperatury, co stanowi około 37-37,2 ° C, i jest uważane za normalne dzieci, gdyż są bardzo ruchome, a tym samym obieg krwi są w przyspieszonym tempie.

Mimo to, w celu uniknięcia niebezpiecznych chorób, które nie mogą wyrażać siebie coś innego niż temperatura w pierwszym wzrostu powinny skonsultować się z lekarzem i przejść kilka testów. Już podstawą ich lekarz przepisze niezbędnego leczenia lub cieszyć, jesteś w porządku.