805 Shares 2181 views

"Triojinalny" – opinie lekarzy i pacjentów

Brak estrogenów w okresie menopauzy prowadzi do rozwoju atroficznego zapalenia okrężnicy, choroby, która powoduje wiele problemów dla kobiet powyżej 45 roku życia. Obecnie belgijska firma oferuje doskonałe narzędzie do leczenia tej dolegliwości – "Triojinalny". Opinie wszystkich, którzy używali świec lub kapsułek, są pozytywne.

Atroficzne zapalenie okrężnicy: co to jest

Atroficzne lub starcze zapalenie okrężnicy to zapalenie ściany pochwy podczas życia kobiety, gdy menstruacja się skończy. Ponad 40% kobiet po menopauzie ma zanikowe zapalenie pochwy. W okresie po menopauzie zanikowe zapalenie pochwy jest spowodowane rozrzedzeniem ściany pochwy, atrofią układu moczowo-płciowego lub pochwy, co jest spowodowane obniżeniem poziomu estrogenów. To często występuje po menopauzie.

Kobiety z atrofią pochwy są bardziej podatne na przewlekłe zakażenia pochwy i problemy z oddawaniem moczu. Często od kobiet można słyszeć skargi na bolesność w związku seksualnym.

Objawy atrofii

Atroficzne zapalenie okrężnicy manifestuje się przez takie objawy:

 • Brak smarowania pochwy (suchość pochwy);
 • Nagrywanie w pochwie;
 • Krwawe wyładowanie po stosunku;
 • Ból lub dyskomfort podczas tego;
 • Pominięcie ścian pochwy;
 • Ból lub pieczenie podczas oddawania moczu;
 • Częste oddawanie moczu;
 • Częste oddawanie moczu w nocy;
 • Częste infekcje dróg moczowych;
 • Nietrzymanie moczu (mimowolne lub stresujące).

Niektóre kobiety mają objawy na kilka lat przed menopauzą, niektóre zaczną narzekać na nich po zatrzymaniu funkcji miesiączki, podczas gdy inne nie mogą w ogóle zgłaszać żadnych skarg. Wszystkie te objawy były wcześniej leczone preparatami czysto estrogennymi lub lekami homeopatycznymi w postaci tabletek. To nie zawsze było traktowanie, które przynosi ulgę. Prawie 80% przypadków jest skutecznym zastosowaniem preparatu "Triojinalny". Opinie potwierdzają te statystyki.

Przyczyny atrofii moczowo-płciowej

Przyczyną zapalenia jelita grubego jest obniżenie poziomu estrogenu. Bez estrogenów tkanka pochwy pobudza i wysycha. Staje się mniej elastyczny, bardziej kruchy i łatwo uszkodzony.

Zmniejszenie nasycenia estrogenów może wystąpić w innych sytuacjach, w tym:

 • Podczas laktacji;
 • Po usunięciu jajników (menopauza chirurgiczna);
 • Po chemioterapii procesów nowotworowych;
 • Po radioterapii nowotworów narządów miednicy;
 • Po leczeniu hormonalnym rakiem piersi;
 • U kobiet, które urodziły się przez cesarskie cięcie.

Palenie tytoniu pogarsza krążenie krwi wszystkich narządów, w tym komórek pochwy. W tym przypadku wszystkie tkanki nie mają tlenu. Występuje rozrzedzenie błony śluzowej, przepływ krwi jest zmniejszony lub ograniczony. Należy zauważyć, że palacze są również mniej podatni na terapię stołowymi estrogenami. I tak użycie "Triojinal" (świece) jest uzasadnione. Opinie wielu osób zauważają pozytywny wpływ tego leku.

Regularna aktywność seksualna pomaga przywrócić komórki pochwy i korzysta z układu sercowo-naczyniowego: poprawia kondycję serca i naczyń krwionośnych. Działa także "Triozhinal". Świadectwa pacjenta potwierdzają, że niektóre objawy chorób somatycznych znikają.

Statystyki zaburzeń atroficznych

Dane o częstości występowania objawów tej choroby nie odzwierciedlają rzeczywistej sytuacji, ponieważ większość kobiet milczy na temat istniejących problemów. Częstość występowania różni się od 3% w okresie okołomenopauzalnym do 60% u kobiet po menopauzie trwającym dłużej niż 5 lat.

Kompozycja "Trio"

Optymalnym sposobem leczenia zaniku moczopędnego, szczególnie jeśli towarzyszą mu zaburzenia dysuryczne, jest lek Triggin – czopki. Opinie wszystkich, którzy go używają są zawsze pozytywne. Skład Trioginal obejmuje: estriol w ilości 0,2 mg, progesteron 2,0 mg i szczep bakterii kwasu mlekowego, znany z wysokiego pokrewieństwa z komórkami błon śluzowych pochwy. Miejscowe stosowanie hormonów w połączeniu z tymi korzystnymi bakteriami powoduje zwiększenie poziomu batonów Dodderlyn w pochwie i umożliwia natychmiastowe działanie leku, co zmniejsza ryzyko ponownego wystąpienia zaniku zanikowego. Powstawanie prawidłowej biocenozy pochwy spowodowanej bakteriami kwasu mlekowego pozwala na skuteczną terapię podtrzymującą w celu zaniku błony śluzowej pochwy i pęcherza moczowego przy małej dawce estriolu.

Dawkowanie

Następujący schemat leczenia preparatem "Triojinal" wydaje się optymalny: 2 tygodnie po 2 kapsułkach naraz, a następnie 1 kapsułka 1 razy dziennie przez tydzień. I dla dalszej terapii podtrzymującej wystarczy 1-2 kapsułki w tygodniu. Nie trzeba na stałe nakładać Triobium Triobioth (kapsułek). Opinie kobiet potwierdzają, że wystarczy użyć go przez 3 tygodnie. Pozwala to wyeliminować wszystkie objawy atrofii na jelitach, zwłaszcza ich objawy dysuryczne i znacząco poprawić jakość życia pacjentów.

Wpływ preparatu "Triojinalny"

Świadectwa lekarskie wskazują, że po zastosowaniu tego leku biocenoza pochwy jest znormalizowana. Ten efekt nie jest związany z żadnym z preparatów estrogenu stosowanych w leczeniu atroficznego zapalenia okrężnicy. W tym przypadku kobieta zauważa, że jakość życia seksualnego uległa znacznej poprawie. Zanikła suchość, nieprzyjemne uczucia podczas stosunku płciowego. Wynika to z faktu wybrania optymalnej kompozycji hormonalnej preparatu "Trioginal". Komentarze pacjenta wskazują, że stan błon śluzowych pochwy jest znacząco poprawiony. To dlatego, że normalizuje się nabłonek troficzny pochwy, zwiększa się ilość glikogenu, który pomaga utrzymać optymalne pH pochwy – od 3,8 do 4,5. W takim środowisku kwaśnym tworzone są najbardziej korzystne warunki dla aktywności życiowej prętów, które chronią błonę śluzową przed negatywnym wpływem patogennych mikroorganizmów.

Wynika to z faktu, że wybrano optymalną ilość estriolu w preparacie "Trioginal". Instrukcje użycia, recenzje ginekologów sugerują, że po tygodniu widział skuteczność 0,2 mg tego naturalnego estrogenu, który wpływa nie tylko na błonę śluzową pochwy, ale także na wszystkie narządy układu rozrodczego. To poprawia nie tylko troficzne, ale także krążenie krwi, poprawia się jakość szyjnego śluzu.

2 mg progesteronu, który jest częścią preparatu "Triojinalny", wspomaga tworzenie się komórek pośrednich w błonie śluzowej pochwy i stymuluje powstawanie białek i glikogenu.

Trzecim składnikiem preparatu "Triojinalny" jest wysuszone odmiany szczepów marki Dodderlein. Zapewniają normalny stosunek tych wieszaków do pochwy i są odporne na różne środki przeciwbakteryjne, które zapobiegają pojawieniu się zapalenia jelita grubego.

Ten współczynnik jest reprezentowany przez środki "Triojinalny". Instrukcje, recenzje ginekologów sugerują, że jest to najbardziej optymalny zestaw niezbędnych składników.

Zalety "trio"

Obecnie lekarze twierdzą, że doustne estrogeny nie mają wpływu na objawy zaniku pochwy. Są one stosowane tylko w przypadku zespolenia atrofii jelitowo-płciowej z zaburzeniami menopauzowymi. Preparaty miejscowe zawierające małe dawki estrogenów w leczeniu zaburzeń związanych z zanikiem moczopędnym są bardziej skuteczne, ponieważ nie wpływają na cały organizm i nie pogarszają ogólnego samopoczucia pacjentów. Maksymalny efekt stosowania czopków, kremów, tabletek pochwy i silikonowych pierścieni pochwy następuje w trzecim miesiącu leczenia preparatem "Triojinalny".

Świadectwa lekarskie wskazują, że ten lek zawiera estrogenol estrogenu, który ma mniejszy wpływ na całe ciało kobiety. Wszystkie inne leki stosowane powszechnie i miejscowo obejmują hormony: 17β-estradiol, octan estradiolu, hemihydrat estradiolu, sprzężone estrogeny, estron. Wszystkie w dużych dawkach mogą powodować działania niepożądane w postaci obrzęku gruczołów sutkowych, nudności, wymiotów, drobnych krwawień z pochwy, kandydatykozy i dyskomfortu psychicznego.

Różne formy estradiolu prowadzą do rozszerzenia endometrium, dlatego też należy przeprowadzić coroczną ocenę stanu błony śluzowej macicy. Estriol nie wpływa na funkcję endometrium i nie powoduje jej hiperplazji. Dlatego też w tych przypadkach stosuje się "triojinalny". Opinie wielu pacjentów wskazują na dobrą aktywność tego leku przez krótki czas jego stosowania.

Ze względu na skutki uboczne leczenia lekiem "Triojinalny" należy zauważyć tylko ból lub obrzęk gruczołów sutkowych. Rzadko występują inne niepożądane objawy: pieczenie lub swędzenie w pochwie, utrata krwi w pochwie, zespół obrzęku.

Przeciwwskazania

Istnieje duża lista przeciwwskazań do leczenia kapsułek "Triojinalny", dlatego konieczne jest uwzględnienie ryzyka procesów onkologicznych.

Choroby, w których stosowanie leku jest przeciwwskazane:

 • Rak piersi;
 • Procesy raka zależne od hormonów, zwłaszcza rak endometrium ;
 • Rak wątroby;
 • Krwawienie z pochwy;
 • Hiperplazja endometrium;
 • Choroba wątroby ze zmianami parametrów biochemicznych;
 • Porfyria;
 • Wiek poniżej 18 lat;
 • Zakrzepica lub zakrzepica;
 • Ataki serca lub udar mózgu w anamniezie;
 • Okres ciąży;
 • Karmienie piersią;
 • Złośliwy nadciśnienie tętnicze;
 • Naruszenie koagulacji;
 • Cukrzyca z angiopatią;
 • Poważne uszkodzenie układu sercowo-naczyniowego;
 • Wrażliwość na składniki leku.

Lek należy podawać z ostrożnością w nadciśnieniu tętniczym, endometriozę, dziedziczne choroby zakrzepowo-zatorowe u krewnych; Choroby wątroby; Niepowikłana cukrzyca, kamica żółciowa, migrena, padaczka, astma oskrzelowa, choroby ogólnoustrojowe.

Stosowany jednocześnie z lekiem "Phenobarbital", "Carbamazepine", "Phenytoin", "Rifampicin", "Rifabutin", "Nevirapine", "Efavirenz" powoduje nasilenie rozpadu estrogenu. Zmniejsza to skuteczność leku. Metabolizm estrogenów jest zmniejszony w połączeniu z inhibitorami mikrosomalnych enzymów wątrobowych ("Ritonawir", "Nelfinawir"). Te same leki są również stosowane w ziele dziurawca.

Zastosowanie kapsułek "Triojinalny"

Opinie mówią, że po kilku godzinach po aplikacji poczujesz poprawę. Po pierwszym tygodniu leczenia objawy dysuryczne zanikają. Niektóre kobiety zauważają, że "triojinalny" pomaga w leczeniu niektórych chorób ginekologicznych: zapalenie przyrostków, mięśniaków, niepłodność. Prawidłowe stosowanie i wdrożenie wszystkich zaleceń lekarza pozwala na stosowanie leku Trioginal (świece) do leczenia wszystkich chorób spowodowanych niedoborem estrogenów. Opinia pacjentów jest potwierdzeniem tego.

Cena leku jest dostępna. Teraz bardzo potrzebny jest lek "Triojinal". Opinie klientów zawierają informacje o tym, że lek można kupić w dowolnej aptece i dwie fiolki wystarczające na leczenie.