290 Shares 7254 views

Gdzie jest Mammoth Cave – najdłuższa jaskinia na świecie?

Kiedy mówimy „Mammoth Cave”, nie można pomóc wyobrazić sobie skamieniałe szczątki gigantów Ice Age, który odkrył pionierów w podziemnych korytarzach. W rzeczywistości, angielskie słowo Mammoth jest „ogromny”. Dlatego jaskinia nie ma nic wspólnego z mamuta. Niemniej jednak, jest to bardzo ekscytujące, aby odwiedzić. Jest to zdumiewające świecie podziemnego składa się z olbrzymich salach przechodzi długie, rozgałęzione galerii. Tutaj płyną strumyki, wodospady hałaśliwe, znajduje się jezioro. Mammoth Cave znajdują się specjalne Fauna – eyeless krewetki, ślepe ryby. To podziemne labiryntu nie jest w pełni zrozumiałe. W tej chwili możemy mówić o długości pięćset osiemdziesiąt siedem kilometrów. I to szokujące postać wyświetla Mammoth Cave w bezwarunkowych liderów najdłuższy podziemnych galeriach. Ale z każdym mijającym roku grotołazów odkryć nowe przejścia i korytarze! O cudach świata podziemnego, przeczytaj ten artykuł.


Gdzie jest Mammoth Cave

Opierając się na ogromnym stopniu podziemnych galeriach, możemy powiedzieć, że rozciągają się one pod całym Ridge Ridge (Flint Flint Ridge) na zachodnich ostrogami Appalachów. Mammoth Cave ma kilka wyjść na powierzchnię. A wcześniej sądzono, że kryształ, słony, Unknown – jakiś system podziemny. Badania jednak speleokamery przeprowadzone w połowie ubiegłego wieku, odkryli, że są one związane z Mammoth. W 1972 roku ekspedycja naukowców zidentyfikował fragment w ogromnym system podziemnych chodników Fisher Ridge. Główny urzędnik wejście znajduje się w pobliżu miasta Brownsville (Kentucky, USA). Osiemdziesiąt kilometrów jest miasto Bowling Green, z którym jaskinia połączyć autostrad 31E, 31W i I-65. Najbliższe lotniska znajdują się w Indianapolis oraz Nashville.

wartość

Od tego czasu naukowcy wykazały związek między podziemnych galerii pod grzbietem Fisher i Flint, Mammoth Cave stał się najdłuższy na świecie. Na tej podstawie w 1981 UNESCO umieściło go na liście naturalnych miejsc Światowego Dziedzictwa (pod numerem 150). Jeśli łączysz się z jaskini, zajmując drugie i trzecie najdłuższych na świecie, a następnie do Mammoth byłby dłuższy niż jest to w stu sześćdziesięciu kilometrów. Oficjalnie jest to wspaniały cud natury o nazwie Mammoth-Flint Ridge system jaskiń. To może być tłumaczone jako „Giant systemu jaskiń pod grzbietem Flint”. Ale nie tylko ze względu na wielkość tego miejsca odwiedzane przez turystów. Mammoth Cave (zdjęcie to show) jest to, jak zaskoczyć swoich gości. Tu zmumifikowane ciało znaleziono w Indianina, który zmarł dwa tysiące lat temu, gdy produkcja gipsu. Dzięki specjalnej mikroklimatem i braku bakterii w powietrzu i ubrania doskonale zachowany tkanki zwłok. Wspominaliśmy już o tajemniczych mieszkańców eyeless podziemnych rzek Echo i Styx. Naukowcy nie mogą jeszcze zawierać te stworzenia do wszelkich znanych postaci ryb. Około Mammoth Cave Park Narodowy został utworzony w celu zachowania dziewiczą przyrodę i populację nietoperzy.

Jak był system jaskiń

Wcześniej, na terenie współczesnego stanu Kentucky docierane płytkie i ciepłe morze. Miliony mięczaków żył i umarł w wodach, a ich pociski opadł na dno, kruszą, prasowane pod ciężarem innych. To jest jak potężny formacja wapienia. Wtedy morze zaczęło się cofać, powodując szerokie i wodoodporną warstwę piaskowca Big Clift. Około dziesięciu milionów lat temu zaczął karsting proces wapienia. Piaskowiec działał jako okładka: nie pozwalają wody opadowe zmyć kredę powyżej. wapień wymywania odbyła się w trzewiach ziemi wodach dawnej podziemnej rzeki. Dlatego Mammoth Cave jest również to, że istnieje małe typowe formacje jaskiń – stalaktytów i stalagmitów. Tylko w niektórych miejscach woda deszczowa wiercone wyjść na powierzchnię ziemi, a wyciekły przez piaskowca stworzony pokoje „Frozen Niagara” i inne.

Otwarcie grocie

Jako głównego wejścia, a także inne otwory, które wcześniej były uważane lazami w niektórych jaskiniach, od dawna zna miejscowych Indian. Dowodem na to jest poszczególnych grobów i ciał martwych i zwęglonych wiązek trzciny, które naukowcy wykorzystywane jako prymitywnych pochodni. Mumia getter tynk, kruszone pięć-tonowy głaz, znalazł pięć kilometrów od wejścia. Ale wśród Europejczyków Mammoth Cave stał się znany dopiero w 1797 roku, i to tylko przez przypadek. Dwóch myśliwych w pogoni za zranionym grizzly widział ogromny wkład do wnętrza ziemi.

produkcja miejsce azotan i miejscowy punkt orientacyjny

Przedsiębiorczy koloniści natychmiast znaleźć zastosowanie jego odkrycia. Pierwszy właściciel, B. Simon, tu mamy azotan potasu i bogaty, bo to nie była wojna z Anglią. W czasie pokoju, gdy zapotrzebowanie na stanowiące składnik prochu spadł, jaskinia stała się miejscową atrakcją. Właśnie wtedy odkryto mumię indyjski. Aby zwabić kilku gości do jaskini, jej właściciel, F. Gorin w 1838 mianowany instrukcji jego niewolnika, Stephen Bishop. To był człowiek, musimy najpierw mapy podziemnym labiryncie. Biskup udało się uzyskać poprzez „otchłani”, a okaże się, że Mammoth Cave, którego długość została następnie uznana za 16 km, dużo długość – 40 km. Ten przewodnik-sługa wymyślił wiele nazw salach i galeriach, które są obecnie wykorzystywane przez współczesnych przewodników.

Sanatorium, park narodowy

Dzh.Kogan kupił jaskini i na dodatek biskupa od poprzedniego właściciela i postanowił założyć w trzewiach ziemi sanatorium dla konsumpcyjnej. Pacjenci nie są bardzo, ale stopniowo popularność Mammoth Cave jako atrakcja turystyczna stanu. W latach 30. ubiegłego wieku przez miejscowych sporów dokonały przeniesienia własności gruntu wokół wejścia w potomstwie Kogan. W 1941 roku nie było Mammoth Cave National Park – «Mammoth Cave – Park Narodowy”.

wycieczki

Każdego roku jaskinia jest odwiedzana przez około 500 tysięcy turystów. Kierownictwo Parku Narodowego oferuje zwiedzającym kilka rodzajów wycieczki, różny czas trwania, koszt, długość trasy i jej złożoności. Ceny zaczynają się już cztery dolary (godziny otwarcia Tour). Szczególnie popularne sześć godzin podróż (12 USD). Turyści spędzają na Cleveland Avenue, którego ściany błyszczą z gipsu. Następnie podróżujący mają zgryz w „Tabeli Snowman”. Trasa przechodzi przez wąski i głęboki wąwóz Boone Avenue, a kończy się w hali „Frozen Niagara”. Oświetlając całą drogę ta trasa elektryczna. Ale można nauczyć się patrzeć Mammoth Cave wcześniej, kiedy to badane pionierów. Aby to zrobić, i istnieje kilka „dzikie” wycieczki (46 USD). Goście otrzymują kaski, pochodnie, a oni przejść przez labirynt podziemnych korytarzy i galerii, które czasami mają wejść w kurzu.