413 Shares 5148 views

Jeśli dziecko jest zbyt gorąco w słońcu, co robić pierwszej pomocy? ważne wskazówki

Wraz z nadejściem letnich każdy ciągnie resztę nad morzem, w promieniach gorącego piasku na piękną i równomierną opaleniznę. Ale taki delikatny na pierwszy rzut oka, promienie słoneczne mogą być bardzo niebezpieczne, zwłaszcza dla dzieci. Czy pozwolić dzieciom być dawno w otwartej przestrzeni w upalne dni? Czy też lepiej poczekać trochę w cieniu, z chłodną kąpiel? Jak się zachować, gdy dziecko jest zbyt gorąco w słońcu? Co robić w takich sytuacjach w celu zapewnienia szybkiej pierwszej pomocy? Kwestia ta zostanie omówiona w artykule.


W jaki sposób ustalić, że dziecko jest zbyt gorąco w słońcu?

Pierwszym sygnałem ostrzegawczym jest zatrzymanie pocenia dzieciaka. Ze względu na niską zawartość płynów z organizmu naruszone procesów cieplnych i wzrostu temperatury. poczerwienia twarz, staje się bardziej częste oddech i duszność. Dziecko skarży się na nudności, zaciemnienia i zawroty głowy. mogą wystąpić drgawki, wymioty, a nawet utrata przytomności. Usta zmieniają kolor na niebieski, puls staje nitkowaty z kołataniem serca. Wszystkie te objawy powinny być bardzo czujny rodzice. Ważne jest, aby nie zgubić się, jeśli dziecko jest zbyt gorąco w słońcu. Co robić i jak nie panikować? Ważne jest, aby szybko podjąć środki wymienione poniżej. W jaki sposób terminowy pierwszej pomocy badaniu przez lekarza w zależności od stanu zdrowia dziecka.

Jak szybko działać, jeśli dziecko jest zbyt gorąco w słońcu? Co zrobić najpierw?

– Jak najszybciej rozebrać ofiary i dostarczyć go do chłodniejszego miejsca. Przynajmniej wyjąć spod płonących promieni cieni, gdzie zostanie on skierowany przez świeżej bryzy. Najlepszym rozwiązaniem – pokój z klimatyzacją. Można też zanurzyć dziecko na chwilę w nieco chłodnej kąpieli do pasa. W każdym razie jest to niemożliwe , aby zmyć zimną wodą. Nagła zmiana temperatury może tylko pogorszyć stan.

– Umieścić pacjenta w pozycji poziomej i rozpocząć rubdown ciała. Może być na głowie, pod pachami i łokcie zastosować lodu lub bandaż chłodzący (np hipotermii pakiet zestawów avtolyubitelskoy).

– zapewnienie dziecku bogate drinka. Zwykła woda jest często zastępuje się słabym roztworze soli fizjologicznej (na litr niekompletny wykonał jedną łyżeczkę). To nie zakłócać odbiór kilku kropel waleriany.

– Podczas zaostrzenia objawów związanych z niewydolnością oddechową, z możliwością utraty przytomności, przynoszą dziecko do waty nosa lekko zwilżoną ciekłym amoniakiem.

Czy muszę zadzwonić do lekarza, jeśli dziecko jest zbyt gorąco w słońcu? Co zrobić w podwyższonej temperaturze ciała?

Nawet w łagodnych przypadkach badanie pediatry dziecka nie zaszkodzi. Po tym wszystkim, na pierwszy rzut oka nie da się ustalić, jak poważne konsekwencje przegrzania. Ponadto często występują nawracające objawy w ciągu dwóch do trzech godzin po dziecko jest zbyt gorąco w słońcu. Temperatura ciała przez kilka dni w szeregu może być zwiększona. Wynika to z naruszeniem procesów wymiany ciepła i termoregulacji. W ciężkich przypadkach (dotyczy to zwłaszcza dzieci) najlepiej jest podjąć środki w celu zwalczania wspólnego odwodnienie w warunkach szpitalnych przez wprowadzenie soli fizjologicznej. Dziecko powinno być jasne, przez pewien czas po coraz udaru słonecznego pod nadzorem lekarza.