187 Shares 7897 views

Ten tajemniczy i zróżnicowany typ – Mięczaki

Co wiemy o nich – o vtorichnopolostnyh zwierząt bezkręgowych, które są połączone w rodzaju skorupiaków? Że mają miękkie, ciało bez kości, niektóre mają wapienne skorupki (jak ślimaki), a niektóre nie istnieje ona (jak ślimaki). Niektóre z nich prowadzi spokojne życie, jedzenia trawy, a niektóre – nawet niebezpiecznych drapieżników i pasożytów. Ktoś bardzo powoli (np ślimak indeksuje ponad godzinę zaledwie 12-20 cm), natomiast kalmary pomocą „silnik odrzutowy”, może osiągnąć prędkość 70 km / h. Są gatunki, które są specjalnie hodowane do spożycia (małże, ostrygi) lub pereł, sepia, plamica. A tam jest bardzo trujący skorupiaków, które mogą spowodować śmierć tylko dziesięć z nich ludzie.

Wśród tej niezwykle barwny małej rodziny istnieją także kanibale, a nawet wampiry. Jak nauka klasyfikuje tego typu? Mięczaki, są podzielone na trzy grupy: małże, ślimaków i głęboko zamrożone. Ale zanim mówić o różnicach między ślimak, ostrygi i kalmary, niech izolować, co łączy te różnią się wyglądem, stylem życia i poziom inteligencji zwierząt. Wszystkie one nie mają wewnętrzny szkielet. Skorupy niektórych zwierząt są ich „domu”, zabezpieczenie przed przegrzaniem i drapieżniki. Ich ciało składa się z tułowia, nóg i głowy. W większości gatunków jest „płaszcz” – fałdy skóry, który obejmuje serca, wątroby, nerek. Krew mają żółtawy, ale niektóre głowonogi – czerwonawy.

rodzaj skorupiaków było bardzo powszechne w okresie jurajskim, kiedy większość powierzchni Ziemi była pokryta wodą. Istnieje ponad 130.000 gatunków stworzeń kopalnych – prawie tyle, ile obecnie istniejących gatunków. A wśród nich są tacy, którzy zostali uznani za wymarły, ale żywcem i cało z głębi wód. To, co stało się z „kopalnych” neopilina że złapany w 1952 roku na Oceanie Spokojnym. Dlatego też nie możemy z całą pewnością powiedzieć, jakie zniknęły – informacja o jego wyginięcia mogą być przesadzone. Uważa się, że podczas małże Jury są ogromne i zostanie to potwierdzone przez archeologicznych. Największy, znajdujący się w południowej części Stanów Zjednoczonych, głowonogów okaz. – kałamarnica trzymetrowej zamieszkują morza 325 milionów lat temu. Jednak w 2003 roku u wybrzeży Antarktydy został złapany kalmary w dwa i pół metra długości.

Klasa ślimaków jest wyjątkowy, jego przedstawiciele opanowali ziemię, ponieważ jest to najbardziej obfite. W przeciwieństwie do małży i głowonogów, nie ma gigantów. Niektóre gatunki tropikalne może wynieść do 60 cm, ale większość – są małe zwierzęta są 8-12 cm długości. Nazywa się tak ze względu na „nogi”, które w rzeczywistości – nie kończyny i sam bagażnik. Niektóre ślimaków się umywalka, a niektóre – „nagi”. Poruszają się bardzo powoli, co zmniejsza tułów i nogi mięśni; Żywią się głównie na żywności pochodzenia roślinnego. W ślimaków lądowych w dolnej części głowicy ma usta, a na górze – wrażliwych macki, którego wierzchołki są umieszczone „oczy”. Narządy wewnętrzne są pod płaszczem.

Co innego jest interesująca grupa istot, takich jak rodzaj skorupiaków? Niektóre z nich (małże), żyją tylko w zbiornikach wodnych. Największe zwierzę z tej klasy jest Tridacna: niektóre okazy o wadze 300 kg. Charakterystyczną cechą tego typu są niezwykle silne mięśnie, zawory muszli zapięcie. Największą gem ekstrahuje się z powłoki, o wadze 6 kg. jest interesujący fakt, że Morze Czarne Rapan Hit Morza Czarnego ma tylko 30 lat XX wieku, wraz z przybyciem statku Pacyfiku. Agresywne żarłoczny gościem w mniej niż 100 lat do zmniejszenia populacji lokalnych małże i ostrygi, umieścić je na krawędzi wymarcia.

Uważa się, że żaden z ślimaków i małży nie mają inteligencję. Jednak taki milczek, jak ośmiornica, powoduje mimowolny szacunek. Przedstawiciel głowonogów doskonale nadających się do treningów, poznać ludzi, którzy karmią, odróżniają odcienie kolorów masa, przesyła informacje od jednej osoby do drugiej i jest mózg, która chroni „protocherep” – specjalną powłokę chrząstki. Z tym wszystkim ogromne ośmiornicy można wycisnąć w szczelinę o grubości monety! Te mięczaki można budować domy: z puszki lub martwych muszli one zebrane budowę nawet z otwarciem drzwi!

Chupacabra jest co?
632 shares 8191 views
547 shares 1065 views