535 Shares 1936 views

Kalendarz gregoriański: opowieść o pochodzeniu i głównych cech

Kalendarz gregoriański – najczęściej w obecnym systemie chronologicznym, nazwany Grzegorz XII, który nalegał na jego wprowadzenia w świecie katolickim. Wiele osób błędnie uważa, że to Gregory i podszedł z tym systemem, jednak tak nie jest. Według jednej z wersji, główną inspiracją dla tej idei był włoski lekarz Alojzego, który teoretycznie uzasadnić potrzebę zmian istniał przed tym ery.

Problem chronologii w każdym czasie został poważnie ograniczony, ze względu na to, co jest akceptowane jako punkt wyjścia i jakie są dzień, miesiąc i rok, w dużej mierze zależy od rozwoju nauki historycznej w kraju, a nawet świata zwykłych obywateli.

Nie było i nie jest zbiorem systemów chronologicznych: niektóre wziąć jako podstawę do ruchu Księżyca wokół Ziemi, a drugi punkt odniesienia rozważyć stworzenie świata, trzeci – pozostawiając Mahometa z Mekki. W wielu cywilizacjach, każda zmiana władcy doprowadziła do zmian w kalendarzu. W tym przypadku jeden z głównych problemów jest fakt, że ani dzień ziemski, każdy rok z ziemi nie trwają w rundzie liczbę godzin i dni, cała pytanie – co zrobić z pozostałą resztą?

Jednym z pierwszych był najbardziej udanych systemów tzw kalendarza juliańskiego, nazwany Gajusza Yuliya Tsezarya, na pokładzie którego się pojawił. Główną innowacją jest to, że do każdego czwartego roku dodano jeden dzień. W tym roku było nazwać rokiem przestępnym.

Jednak wprowadzenie od roku przestępnym tylko podczas wygładzonej problemu. Z jednej strony, to w dalszym ciągu, choć nie tak szybko jak wcześniej, aby gromadzić różnicę między rokiem kalendarzowym i deszczu, a innym – dzień Wielkanocy przypada w różne dni tygodnia, choć w opinii większości katolików, Wielkanoc zawsze powinna spaść na niedzielę ,

W 1582 roku, po wielu obliczeń i na podstawie dokładnych obliczeń astronomicznych, w Europie Zachodniej było przejście do kalendarza gregoriańskiego. W tym roku w wielu krajach Europy bezpośrednio po 04 października przyszedł piętnasty.

Kalendarz gregoriański był bardzo podobny do podstawowych przepisów swojego poprzednika: normalnym roku i składa się z 365 dni i skoku – od 366, a liczba dni waha się dopiero w lutym – 28 lub 29. Główną różnicą jest to, że Gregorian wyklucza kalendarzowych od skoku wszystko lat, które są wielokrotnością stu, z wyjątkiem tych podzielna przez 400. Ponadto, jeśli kalendarz juliański nowy rok jest pierwszym od września lub pierwszy od marca, nowy system chronologiczny został początkowo uznany 1 grudnia, a następnie przeniósł się do e czyli przez miesiąc.

W Rosji, pod wpływem kościoła nowego kalendarza przez długi czas nie rozpozna, wierząc, że dzięki nim całą sekwencję wydarzeń ewangelicznych został złamany. Kalendarz gregoriański został wprowadzony w Rosji dopiero na początku 1918 roku, po tym, jak bolszewicy doszli do władzy, gdy natychmiast po pierwszym lutego to czternasty.

Pomimo znacznie większą dokładnością, system gregoriański jest wciąż niedoskonała. Jednakże, jeśli w kalendarzu Julian, dodatkowy dzień powstała ponad 128 lat gregoriański wymagałoby 3200.