497 Shares 6371 views

Najciekawszym zadaniem dla dziecka 4-5 lat

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko, które zostaną opracowane i dociekliwy dzieciństwo. Co nie zrobić, aby osiągnąć ten cel: kupiłem niezliczone książki, Reshebnik dla najmłodszych, zabawki i książeczki do kolorowania. Teraz, aby znaleźć pracę dla dziecka 4-5 lat jest bardzo łatwe, a w tym artykule zawiera tylko najlepsze ćwiczenia do poprawy logicznego myślenia, rozwoju mowy i ogólnych celów edukacyjnych.

Logika Quest – jeden z najważniejszych dla dzieci

Logiczne myślenie pomaga dziecku przez całe życie. To dzięki dobrze rozwinięta logika dziecko zdobywa „nieszczęść” dla dzieci i nie popełnić czyn, który może następnie zostać ukarani. Logika ćwiczenia – pierwszą rzeczą, którą należy rozpocząć rozwój dziecka 4-5 lat.
Zadania mogą się zmieniać, najbardziej popularne były i nadal pozostają tajemnicą. Na przykład:

1.Sery włochata bestia

Działa na czterech nogach,

Uwielbia mleko, wierz mi,

I robić ukradkiem.

Kto to jest?

2. Te małe stworzenia nie podoba,

Kiedykolwiek obawiać krzyczeć i zaczep.

Nikt w sklepie i go nie kupi,

Nazywa się kocięta kolacji.

Jak myślisz, kto to jest?

3. ptaszek

Szara kurtka

Nie gil, nie dwubarwna,

Koty ścigać go, a on zbiera okruchy.

Ważne jest, aby komunikować się z dzieckiem w trakcie wykonywania zadań, sugerują, zadawać pytania: „Czy wiesz, kto to jest, jakie są twoje myśli”. Rozwojowe zadania dla dzieci 4-5 lat nie powinno być bardzo trudne. W początkowej fazie, można wyświetlać obrazy z odpowiedzią po przeczytaniu tajemnice.

Drugi typ zadań logicznych – aby znaleźć parę, na przykład, kot – kotek biedronka – (Cielę rozwiązany zgodnie z zasadą: matki i dziecka); Koszulka – Tie, spodnie – (Belt jest rozwiązany zgodnie z zasadą: co rzeczą jest wiązana na górze); kurczaka – jajka, bee – (Miód jest rozwiązany zgodnie z zasadą, że zwierzę daje osobie). Ta seria może trwać w nieskończoność, nawet rodzic może stworzyć podobną pracę dla dzieci.

Cele dla dziecka 4-5 lat stare rodzaje łamigłówek – Jest to kolejny skuteczny i przyjemny sposób, aby pomóc dziecku nauczyć się logiki.

Rozwijamy mowę

Cele dla dziecka 4-5 lat powinny obejmować również zestaw ćwiczeń logopedycznych. Jednakże, należy najpierw nauczyć się wymowy niektórych dźwięków rozbitych, a dopiero potem odebrać zadanie.

Najskuteczniejszym sposobem na wypracowanie lub znikają DEFY wymowy dźwięków jest wymowa słów rodzica. Na każdym dźwiękiem 3 słów (pismo z obawy powinny być początek, środek, koniec).

[° C] – worek ścienny, napar;

[W] – królik, koza, który;

[W], – etap pieszych Rush;

[F] – żyrafa załoga ogień;

[U] – Szczygieł, jaszczurki, bluszcz;

[A] – lis, szal, krokodyla;

[R] – rak podmuchu wylotowego miski.


Dzięki determinacji dźwięków w silnym i słabym położeniu dziecko zrozumie, że słowo nie jest zawsze wymawiane jak orkisz. Możliwe jest również do pracy każdy dźwięk oddzielnie, zaczynając i kończąc głusi dźwięczne, złożone, takie jak [P].

Rodzice mogą sami wykonać zadanie logopedyczne. Dla dzieci 4-5 lat są idealnymi zwierzęta i motywy z kreskówek. Nie zapominaj, że ćwiczenia – to nie jest nudna lekcja, na której dziecko będzie zasnąć, i zabawa, która pomaga mu osiągnąć swoje przemówienie.

ogólny rozwój

W wieku 4-5 lat dziecko powinno już znać główne zwierząt .. wilk, lis, niedźwiedź, królik, wiewiórka, kot, pies, itp kolejne dziecko z trudem, ale nadal musi wiedzieć miesięcy. Po pierwsze, można pokazać skojarzenia karty do niej, na przykład, w grudniu – choinka, Nowy Rok, w marcu, śnieg topnieje, że przebiśniegi kwitną w czerwcu, świeci słońce, studenci są na wakacjach, a we wrześniu, uczniowie, wręcz przeciwnie, są wysyłane do szkoły. Takie nieskomplikowane zadanie dla dziecka 4-5 lat może wydawać się skomplikowane w pierwszym, ale on po prostu nauczyć, uczy, więc nie jest konieczne w przypadku awarii karać lub skarcić go – po kilku lekcji nauczył się wszystkiego.

Małe dzieci nie zawsze wiem jak wiązać sznurowadła, nie rozróżnia prawo i lewo, nie wiem, dzień tygodnia i inne. Tu znowu pomaga wizualny obraz przedstawiający konkretny proces. Karty te mogą być wydrukowane lub wyciągnąć z dzieckiem. Dni tygodnia, na przykład, przedstawione w postaci drzewa z gałęziami-dni; nauczyć się rozróżniać prawo i lewo, aby wyciągnąć ludzi, którzy wyglądają po prawej stronie, a następnie w lewo (można myśleć gier mobilnych, wyszukiwania, na przykład, skręcić w prawo, idź prosto, skręcić w lewo, a na końcu dziecko musi czekać na niespodziankę).

Znaczenie szkoleń z małym dzieckiem

Różnorodność zadań dla dziecka 4-5 lat, jest bardzo ważne, ponieważ w tym wieku, zna świat, odkrywając nowe i uczy się, co jest przydatne w całym życiu. Zadaniem rodziców – aby pomóc dziecku osiągnąć rezultaty w rozwoju i zaszczepić w nim miłość do nauki.