542 Shares 1410 views

Spędzić wakacje? Tak, trzeba buty trekkingowe

Ważnym elementem wyposażenia na trasie stopa jest wytrzymałe i wygodne buty. Jeśli planujesz iść dziesiątki kilometrów, trzeba zrozumieć, że aby to zrobić w niewygodnych butach będzie bardzo problematyczne.

Wielu wierzy, że do wędrówki w górach buty powinny być w porządku. Należy jednak pamiętać, że ten but został zaprojektowany dla ruchu w mieście lub na placu zabaw. Nie chroni przed wilgocią, to jest trudne do wyschnięcia, jedynym nie jest wystarczająco silny i może złamać kontaktu z ostrym kamieniu, trampki ognisku może nawet stopić.

Więc jeśli są poważne, jedyne rozsądne rozwiązanie – specjalistyczne buty do chodzenia. W Rosji, to teraz można kupić prawie wszystkie sklepy sportowe. Szeroko reprezentowane w naszych trekkingowe buty Salomon, Lowa, Scarpa, Asolo, Garmont, jak również mniej znanych polskich, czeskich i innych firm.

Większość wypalić buty przeznaczone do wspinaczki na dużych wysokościach (4-5 tys. M). To jest bardzo trudne, z podeszwą przeznaczonych do skalistego terenu, lodu lub nekrutoy gretcher. Jest wygodny do powieszenia koty śniegu. Jednak ruch długoterminowy w nim jest bardzo męczące.

Wszystkie buty do chodzenia charakteryzuje się wysoką odpornością na ścieranie, dobre wsparcie dla kostki i specjalne podeszwy, która ma dobrą przyczepność. Często jest on zainstalowany membranę, która chroni przed wilgocią i pozwala stopie „oddychać”.

Dla przeciętnego śledzenia (i proste), istnieją specjalne buty. Aby poruszać się po szlakach piargi i skał najlepiej jest wybrać buty wykonane ze skóry lub imitacji skóry. Ale jeśli planujesz przejście mokry śnieg, to powinien kupić buty z membraną Gore-tex. On jest najlepszą ochroną przed zamoczeniem. Zimowe buty do chodzenia powinna być szczególnie wiarygodne.

Wybierając buty, aby zwracać uwagę na takie momenty:

  • but pióro i górna część buta powinno być integralną zabezpieczyć stopkę przed wilgocią w czasie przejścia całej strumieni, na zroszone trawy, itd;
  • wewnątrz powinno być żadnych szwów, namacalne ręce;
  • koronki należy zszywane w górnej części pętli, a nie konkretnego otworu;
  • kostki muszą być układane miękką podszewką;
  • toe powinna zostać wzmocniona metalową uszczelkę;
  • podeszwy powinna być sztywna, stałe i wodę (technologia Vibram).

Dla wycieczek w ciepłych pomieszczeniach suchych (Bułgaria, Republika Czeska, Grecja, etc.) jest całkiem odpowiednie buty do chodzenia, takie jak trampki. Różnią się one od biegowego specjalną podeszwą, która zapewnia lepszą przyczepność w skalistej powierzchni, która nie pozwala stopa poślizgu podczas jazdy po kamienistych szlakach, mokrej ziemi. Są bardziej sztywna konstrukcja do ochrony podeszwy nieprawidłowości, małe kamienie, które są doskonale odczuwalne w miękkich butach. Boczne wzmocnienie i toe przedłużyć żywotność buta. Są to buty „oddychać” wkłady wykonane ze specjalnego materiału do wentylacji.

Próbuje na buty do chodzenia na cienkiej wełnianej skarpecie, napięty jej nie za przewód. Umieścić na obu buty i chodzić kilka minut. To nie musi czuć najmniejszego ciśnienia lub w palcach i kostkach.