309 Shares 4491 views

Hawk Lake (obszar Leningrad): jak się tam dostać

Relaks w ojczyźnie może być nie mniej interesujące i pouczające, w porównaniu z wizytą do drogich ośrodków zagranicznych. I istnieje wiele miejsc w okolicy, które może trafić jego piękno i dają dużo przyjemnych doznań. Jeden z tych drobnych okazów fauny jest Hawk Lake.


Topografia Hawk Lake

Hawk Lake znajduje się w północno-wschodniej części Przesmyk Karelski niedaleko granicy dzielnicy Priozersk regionu Leningradu i Republiki Karelii. Leży w północno-zachodniej do południowo-wschodniej do dwóch kilometrów z północnej części zbiornika jest węższy – ma szerokość około 150 metrów na południe, gdyż rozciąga się aż do 250 metrów.

Bardzo popularne wśród turystów jest jezioro Hawk. Leningrad Region jest bogaty w różnych akwenów, zarówno rzeki, jeziora lub bagna, ale sąsiedztwo Hawk są uważane za najbardziej spektakularny w regionie. Jezioro znajduje się w dolinie między strome granitowe półki krańcu Bałtyku Tarcza, podnosząc ich grzbietów 50 metrów. Uważa się, że jest on utworzony przez przepuszczanie lodowiec łożysko o dużej granitowych. Do tej pory obszar jeziora i okolic, rozszerzenie do 10 kilometrów, są szczególnie chronione przez państwo pomników przyrody.

topografia

Krajobraz wokół jeziora i malownicze selgovyh złożonego przez naprzemiennych grzbietów i głębokich minimów. Bardzo strome ściany udekorować krajobraz uformowany plastyczności krystalicznej skały, kamienne systemu niszy i tarasy, a także obecność wąskich szczelin między luźnymi dużych bloków separatystycznych. Większość wyraziła podobną topografię granią, która rozciąga się wzdłuż wschodniego brzegu jeziora na wysokości 900 metrów i ma szerokość w różnych miejscach 100 – 350 metrów. Skały są prawie sama zasnąć wody z jeziora, która przyciąga wszystkich wspinaczy i turystów z pobliskich obszarach szkoleniowych, konkursów i festiwali. Najbardziej znanym i najczęściej odwiedzanym jest skałą z Parnasu, szczególnie popularny wśród wspinaczy. Północne i zachodnie brzegi jeziora są również Hawk tworzą strome klify granitu o wysokości 15 metrów.

Okolica jest gęsto pokryte roślinnością, reprezentowane głównie przez las sosnowy. Wszystko to sprawia, że Hawk Lake atrakcyjny dla zwykłych turystów, którzy chcą oderwać się od cywilizacji na chwilę i cieszyć się piękne krajobrazy, jak również dla turystów – wspinacze, aby doskonalić swoje umiejętności na stromych czołach „baraniny”.

Hawk Lake – pomnik przyrody

Ten przyrodniczy ze względu na jego wyjątkowość ogłoszonego w 1996 roku pomnik przyrody, który jest chroniony naturalny obszar, który zajmuje ponad 1600 hektarów. Osobliwością ulgi pojawia się szczególny rodzaj roślinności typowe dla północnych regionów Przesmyk Karelski. Najbardziej charakterystyczną różnicą jest to kombinacja dąb z typowym rockowym roślinności. Na pionowych ścianach skalistym wybrzeżu prawie nic nie rośnie, z wyjątkiem pojedynczych roślin, osiedlił wśród pęknięć i półkach skalnych. Większość z nich to różne rodzaje paproci, mchów i porostów.

W górnym i środkowym stokach Selga, zwłaszcza wzdłuż wschodniego brzegu, rozłożone sosnowy borówka-zielony mech, wśród których znajdują się brzoza, olsza szara, jałowiec. Dolne zbocza są zajęte przez małe liściach formacji obszary świerk, osika fragmenty łączy się z traw roślin Aszery. Północnym brzegu pokryte plamami roślin łąkowych: ezhoy Timothy trawy, chaber, wierzba herbaty i innych. Selge odległe przedmieścia w wielu dziedzinach mają przyległości mały bolotets wyżynny Sphagnum z charakterystycznym zestawem gatunków. Północnym krańcu jeziora jest suchy kanał porośnięte trzciną, pięciornik i pojedynczymi wierzbami.

Aquatic roślinność jeziora są rzadkie trzciny wąski pas w centralnej studni, głęboka część flory są niezwykle rzadkie. W płytkiej wodzie widać liściach żółtych kapsułek jaj, Sparganium, pondweed. Wzdłuż wybrzeża można znaleźć splavinah z kalii i pięciornik.

Świat zwierząt

Hawk Lake, pomimo zwiększonego zainteresowania i obecności wielu turystów, to zachowuje różnorodność fauny zamieszkujących reprezentowanych głównie niższych kręgowców i ptaki. W łąki, stawy i rzadkim drzewostanem rozwijać jak opushechnye i leśnych gatunków płazów i gadów, przedstawione w bardziej konwencjonalnych szarych żaby, żaba trawna, Anguis, żmije, jaszczurki. Wśród regularnie występujących ptaków innych niż trywialne gatunków leśnych, możliwe jest, aby zwrócić uwagę na obecność różnych cietrzew, myszołów, trzmielojad, jastrzębia, krogulca, wielu gatunków sów (Brodatego i uralski, włochatka Sowa uszata i bagiennych sowy, wróbel sowa) Ćmy , niebieskie sikorki, kosy. Natknąć rzadkich gatunków ssaków, takich jak Europejski nornika sosnowego, norki europejskiej. Jezioro można znaleźć europejski raki.

Jak dostać się do jeziora Hawk

Aby dotrzeć przedmiotem zainteresowania może być na wiele sposobów, jednak każda z nich ma swoje własne cechy i wyzwania. Hawk Lake, którego otoczenie map nie odzwierciedla złożoność jego wizyty, znajduje się z dala od dobrych dróg, więc może potrzebują dobrego SUV, aby dostać się do niego. Blacksmith wieś, znajduje się w odległości 13 km od jeziora, znajduje się droga asfaltowa, która będzie musiała zwrócić się do wydeptana leśnej ścieżce, na której przy dobrej pogodzie jest sucha będzie łatwo dostać się do celu. Jest możliwe, aby utorować drogę przez miasta i miejscowości Priozersk Sevastyanov, z pominięciem stacji Kowalstwo, która została wybrana na polnej drodze po prawej stronie talerza, mijamy pola, wzgórza i most dziennika, który bardzo blisko żądanego jeziora.

Dla miłośników wędrówek lub velopokhodov wygodnie dojechać pociągiem z dworca Finlandii do stacji kowalstwa, z którego olej napędowy (która idzie bardzo rzadko) lub na potrzeby uzyskania stopy na platformie kolejowej 165 lub 168 km. Brud droga przyniesie je przed rozpoczęciem rezerwy, a potem wzdłuż szlaków leśnych łatwo dostać się do Hawk Lake. Taka droga z odpowiednim doświadczeniem i wiedzą z trasy zajmuje mniej niż dwie godziny. Oto najważniejsze – aby wybrać właściwą drogę, jak jeziora przylega do Hawk z kilku zbiorników wodnych, takich jak jeziora i Cranberry Lekkie i bagien, które mogą utrudnić drogę.

Wiele dostać się do miejsca przeznaczenia szlakiem Ho Chi Minh, która prowadzi od stacji poprzez Kowalstwo kamieniołomu do jeziora. Ta trasa jest oznaczona, czyli na całej trasie są etykiety, które pomogą Ci znaleźć swoją drogę, ale jeśli nie jest przewodnikiem, który wie, można wędrować szlakiem kilka godzin, zamiast zwykłej trzech.

Życie publiczne na Hawk Lake

Przez cały ciepły sezon, od wczesnej wiosny do późnej jesieni, nad brzegiem Hawk jezioro tętni życiem – tłumy turystów przyjeżdża podziwiać malowniczej scenerii jeziora i jego okolic, lato skała renderowanie do zamieszkania wspinaczy z różnych sekcji, wspinaczy i amatorów. Na brzegach campingów przerwie dzieci. I na skałach corocznie gromadzą amatorów i profesjonalistów do prowadzenia zawodów masowych na wspinaniu „Rock Marathon” odbędzie się na początku maja, na święta.

Tak więc, podróżujący w regionie leningradzkim może być wskazane, aby odwiedzić Lake Hawk. Karelii, jest bardzo blisko do jej brzegów, pozostawił swoje piętno na okolicę, pokazując fanom ciężkiego północną piękno.