707 Shares 2471 views

Abrau-Durso: Gdzie jest historia miejsca i zwiedzić fabrykę win musujących

Wiele przejść do regionu Krasnodar przez wzgląd na morze i plaże nie są świadomi innych części z dala od zgiełku i gwaru. Jest świeże powietrze, rozległe, piękne krajobrazy i bardzo smaczne wino musujące.

To idzie w Abrau-Durso. „Gdzie to jest?” – pytasz. Wszystkie takie same, w regionie Krasnodar, w pobliżu Noworosyjsk.

Abrau Durso i

W rzeczywistości, wieś w pobliżu jeziora nazywa Abrau. Durso, gdzie brzeg morza, – 7 kilometrów. Można się tam dostać na górskiej krętej drodze.

Durso jak każdej miejscowości na wybrzeżu, dostał plaże, kurorty, pensjonaty, hotele.

W Abrau są wszystkie atrybuty „centrum osiedla”: szpital, policja, poczta, władz lokalnych i, oczywiście, słynnego jeziora o tej samej nazwie.

Jezioro Abrau

Jest to duży, około 200 ha, i dobrze ogrzewane, więc nadaje się do letnich kąpieli.

Naukowcy wciąż zmaga się z tajemnicą swego pochodzenia. „Awaria” – tak tłumaczy się nazwę zbiornika – mógłby zostać utworzony w wyniku przesunięcia warstw skalnych, a może jest to pozostałość po morzu słodkowodnych. Jezioro jest jeszcze dużo ryb.

Druga zagadka tkwi w kanalizacji. Abrau zasilany z rzeki i od podwodnych kluczy i bez wyraźnego przepływu. Sugeruje to, że nadwyżka paruje, ale to jest?

W jeziorze nie ma roślinność, charakterystyczna zamkniętych zbiorników wodnych, a bez wątpienia świeżość wody. Fakt ten może również potwierdzić śmiałe założenia dotyczące wciąż istniejącego połączenia do morza.

Nie daleko od jeziora leży las Abrau-Durso, gdzie znajduje się kolejny mały staw – BAM. Tam entuzjaści zajmowali się uprawą kwiatów lotosu. Gdy wieje przeciwny wiatr, można poczuć zapach na długo przed podejściem do wody.

Legend of the Lake

Wszelkie tajemnicze miejsce legend i przekazywać je z pokolenia na pokolenie. Na jeziorze Abrau kilka.

Pierwsza opowiada o miłości młodego czerkieski do ubogiego chłopca. Nie odważyła się sprzeciwić rodzicom i pragnął sam wybranych.

Piękno nie było szczęście, żyła otoczona bezczynnych ludzi, coś innego niż jej przyjemności nie doceniać. Bo to jest ich Bogiem i karane. Pewnego dnia wieś zapadł się pod ziemię.

Osierocona dziewczynka tyle i płakał przez długi czas, który okazał Creek, która przelewa awarię wody. Tak powstało jezioro.

Czerkieski poszedł się utopić, ale zawiodłem się. Szła na wodzie do przeciwległego brzegu. Jest to kobieta czeka na chłopca kochankiem. Jak zwykle w bajkach, żyli przez resztę życia w miłości i harmonii.

Inna legenda mówi o rozwiązły dziewczyny, która została uwięziona za karę w skałach i złożony do przysięgam na samopoczucie jego rodzinnej miejscowości. Przechodzący pasterz, radykalnie zmienił swoje plany. Aul powiodło się, że żałowali i płakali, aż łzy wypełniony aż do awarii. Legendy końcowych, takich jak szczęśliwy, jak w pierwszym przypadku.

Ale najpiękniejsze bajki – o życiu na dnie jeziora smoka. Promienie słoneczne odbijają się od jego wagi i barwi wodę w kolorze szmaragdowo-niebieski.

W księżycowe noce na powierzchni jeziora toru pojawi. Niektórzy mówią, że jest to niezwykle przypominający ślady od stóp dziewczyny, która nie mogła utonąć. Inni twierdzą, że to świeci grzebień śpiącego smoka.

Oprócz legend związanych z Abrau opowieści o skarbie. W czasie, gdy naziści byli chętni na Kaukazie, otrzymał rozkaz utopić w jeziorze wszystkie zapasy szampana z piwnic rośliny. Były dziesiątki tysięcy butelek. Nikt nie chciał ich wrogowie świętowali zwycięstwo najlepsze wino musujące kraju.

Po wojnie starano się odnaleźć bezcenny skarb, ale bezskutecznie. Wiadomym jest, że powódź była po prostu nikt nie pamięta gdzie. Abrau-Durso zachowuje swoje tajemnice.

Winery: Past

Po niefortunnych zdarzeń opisanych w legendach, nigdy Czerkiesi osiadł nad brzegiem jeziora. Wieki później, po wojnie na Kaukazie, rosyjski przyszedł tutaj.

Książę Lew Golicyn zwrócił uwagę na tych miejscach, a dokonał cesarz nominalny dekret w sprawie utworzenia osady na brzegu jeziora. Gdzie jest fabryka „Abrau-Durso” dziś, kiedy coś szeleściły tylko dziewiczego lasu i rzeki mruczenia, która wpada do jeziora.

Zebraliśmy się specjalną komisję, która zdecydowała ziemia ta jest odpowiednia dla każdego rodzaju rolnictwa. Zasugerowano, że coś innego niż uprawy winogron.

Na szczęście był tam inny entuzjasta FI Hejduk, zakochany w uprawie winorośli, a także księcia Golicyna w winiarstwie. Dzięki swojej wytrwałości zakładzie pojawiła się w 1870 roku.

Przyniósł pierwsze winorośle. Są dobrze osiadł i dał podstawę dla przyszłości winnic roślinnych. Początkowo produkowane roczniki win. Przybycie XX wieku został oznaczony przez osobę szampana. Od pierwszych 13.000 butelek wina musującego rozpoczął triumfalny procesja „Abrau-Durso” roślinę.

Kilkakrotnie produkcja była na skraju śmierci. Rewolucja, wojna, upadek Związku Radzieckiego – to wszystko spowodowało ogromne szkody bezcennych pomieszczeń i sprzętu.

Utrzymywane przez pewien czas i nie było ludzi jak Hejduk i Golicyn, że reaktywowana tradycji winiarstwa, przywracanie zniszczonych i znowu zachwyceni koneserzy szampana.

Fabryka "Abrau-Durso": Present

Obecnie zakład jest bezpośrednio połączony z wydaniem najlepszych win musujących wykonanych tradycyjną technologią. Uważa się, że najlepsze elitarnych odmian winogron rosną w tych miejscach, gdzie Abrau-Durso. Winery korzysta nie tylko z lokalnych odmian, ale także przynosi w innych regionach i innych krajach.

W produkcji nadal stosować się do ręcznej metody produkcji wina musującego. Książę Golicyn twierdził, że ręce tylko kobiety są w stanie przeprowadzić metodycznie dnia na dzień ta sama operacja. Gdy są w stanie odczuwać i słuchać dojrzewania wina.

Na „Abrau-Durso” jest wciąż na podstawowych operacji związanych kobiety. Dla ich umiejętności i cierpliwości muszą wyrazić moją wdzięczność. jakość szampana nie jest gorsza podobnych win z Francji i Włoch.

Mimo popularności produktów, deska roślin wysunął pomysł utworzenia zakres usług dla turystów na terenie zakładu „Abrau-Durso”.

factory Tour

Inicjatywa otrzymała wsparcie. Odrestaurowanym budynku, w którym muzeum zorganizowane. Zbudowaliśmy trzy restauracje, sklep marki i hotel z 40 pokojami.

Terytorium i piwnice „Abrau-Durso” roślina, która jest głównym produkcji, setki turystów odwiedza codziennie. W roli przewodników opowiadają pracownicy. Są zainteresowani i entuzjazmem mówią o procesie produkcji win musujących.

Jeśli znajdziesz się w tych miejscach, należy wybrać objazd 2-3 godzinny. Będą powiedzieć o champenoise metodzie tradycyjnej technologii produkcji szampana.

Można zobaczyć i dowiedzieć się o procesach, takich jak produkcja cuvée, rysunek gospodarstwa riddling zmontowanie i odlewanie. Każdy proces jest unikalny i dość skomplikowane, czasochłonne i wymaga umiejętności koncentracji. Nawet związany z zagrożeniem dla życia. Butelki czasami wybuchnąć i spowodować obrażenia.

Na koniec wycieczki należy podkreślić, że „Abrau-Durso” – pełny cykl – z winogron do butelki zapakowane. Jest to rzadkość dla produkcji wina.

Następnie zapraszamy do degustacji, gdzie można docenić oferowanych win, dokonać wyboru i kupić kilka butelek w sklepie firmy.

Krai Abrau-Durso, gdzie słynna fabryka – jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Krasnodar Territory. Uciekając stąd niekończące się winnice, reliktowe lasy, gaworzenia rzeka, jezioro, pokryte tajemnic i legend, niewiele osób pozostaje obojętny. Powiew chłodnego szampana doskonałej jakości jest najlepiej podkreślać piękno podróży.