674 Shares 5598 views

Bezpieczeństwo podczas szycia. zasady workflow

Niebezpieczeństwo czyha na człowieka na każdym kroku, więc każda działalność wymaga ostrożności. Należy zauważyć w ogóle. Wszelkie przedmiotem pracy niesie ze sobą zagrożenie dla zdrowia ludzkiego. W związku z tym, zbierając igłę i nici, trzeba pamiętać, że należy przestrzegać bezpieczeństwa podczas szycia.


Co należy się obawiać

Wszelkie krawiec, krawcowa lub szwaczka wiedzieć, że praca na odzieży lub obuwia może wydawać się proste tylko ignorant osoby. Jego trudność polega nie tylko w kwestii obliczania i projektowania. Nie mniej ważne jest to, że podczas całego procesu przestrzegać środków ostrożności.

Podczas szycia osób potrzebnych do korzystania z różnych narzędzi, które są początkowo niosą pewne ryzyko. Na przykład, mrowienia może zranić rękę i żelazo – powoduje poważne oparzenia. Nożyczki rozważyć również być przedmiotem szczególnego niebezpieczeństwa. Wszystko to powinno być brane pod uwagę przed rozpoczęciem pracy. Aby proces przynoszący radość, a nie tworzyć niepotrzebnych problemów, trzeba być bardzo ostrożnym. Dlatego bezpieczeństwo podczas szycia muszą być przestrzegane. Niemal każde narzędzie musi być w stanie działać poprawnie. Ponadto konieczne jest, aby zorganizować ten proces tak, aby możliwe stało się zagrożeniem minimalne. Bezpieczeństwo podczas szycia zawiera zestaw pewnych zasad i przepisów, które muszą być przestrzegane, aby uzyskać pożądany efekt.

szycie wykonywania

Niektórzy uważają, że kwestie bezpieczeństwa mają zastosowanie tylko do pracy w produkcji. To nie jest do końca prawdą. igła człowiek dom w ręku też reprezentuje pewną zagrożenie.

Dlatego też należy zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas szycia. Są one dość nieco:

 1. Podczas pracy, trzeba być bardzo ostrożnym.
 2. Aby uniknąć wypadków, lepiej używać tylko nieuszkodzonych i czystych narzędzi.
 3. Gdy jest to konieczne, aby natychmiast zająć się poważne obrażenia lub poparzenia o pomoc w placówce medycznej.
 4. Należy zachować ostrożność podczas pracy z urządzeniami elektrycznymi i nie dotykać odsłoniętych przewodów. W przypadku naruszenia powłoki izolacyjnej uszkodzonego obszaru zamykającej taśmy lub innego materiału aby zapobiec zwarciom elektrycznym.
 5. Nie rozpraszają się na stole z igieł, szpilek i innych elementów złącznych i zamontować je na specjalnej podkładce.
 6. Nożyce są zawsze ustawione na prawo od siebie szczelnie zamkniętej tarczy skierowaną w przeciwnym kierunku. Przenieść je na inną osobę potrzeb, tak aby mógł natychmiast podjąć pierścień.

To – tylko najbardziej podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas szycia. Dla każdego etapu pracy i narzędzia ma swoje specjalne subtelności.

szkoła bezpieczeństwa

W szkole uczniowie gimnazjum już zaczynają rozwijać niektóre produkty, dostosowując technologię. Zapewnia nauczania. Nauczyciele muszą zapewnić, że sprzęt bezpieczeństwa jest respektowane na lekcje szycia. Wpływa to głównie dziewczęta, a sama dyscyplina nazywana jest „ekonomia”. Klasy chłopcy są związane z większym ślusarza i tokarki pracy. Dziewczęta uczą się tworzyć wzory, a następnie wykorzystać je do tworzenia gotowych ubrań.

Praca ta jest zwykle związane z takimi narzędziami jak nożyczki, igły, szpilki, pistoletu klej, maszyny do szycia. Oprócz podstawowych zasad leczenia takich pacjentów, student musi ściśle przestrzegać zasad higieny pracy:

 1. Musimy pracować w fartuch i ramię plisami lub użyć specjalnego suknię.
 2. Włosy powinny być zawsze zbierane pod szal.
 3. Przestrzegać czystości w miejscu pracy.
 4. Upewnij się, że lampka spadła koniecznie tylko po lewej stronie.

Ponadto nauczyciel powinien wyjaśnić zasady odniesienia z wszystkich narzędzi:

 1. Igła powinna być ostra i nie zardzewiały. Nigdy nie należy wkładać do ust. W razie awarii uszkodzone elementy powinny być umieszczone w specjalnie wyznaczonym polu, zamiast rzucać się na podłogę.
 2. Nożyczki powinny być dobrze dostosowane i naostrzone. Muszą być używane tylko zgodnie z zaleceniami i nie pozostawiać w pozycji otwartej z łopatkami.

Wszystkie te subtelności nauczyciel powinien powiedzieć dziewczynom, zanim zaczną pracę.

maszyny magazynowe

Szczególna uwaga powinna być bezpieczeństwo podczas szycia na maszynie. Należy zauważyć nie tylko w pracy lub lekcji w szkole, ale również w domu.

Ostatnio mechanizmy pedał często wykorzystywane, więc zbiór zasad jest lepiej traktują je jako przykład. Podczas pracy, konieczne jest:

 1. Praca w szalik, włos nie spadnie pod stopką wraz z tkaniny.
 2. Przechowywać powierzchnia maszyna nie było obce.
 3. Monitoruje prawidłową pozycję ciała, nóg i ramion. Musisz trzymać plecy prosto, lekko pochylony do przodu.
 4. Sprawdź, czy produkt nie pozostanie na szpilki, ponieważ mogą one dostać do szycia pod stopką. Połamane kawałki są w stanie nie tylko spowodować uszkodzenie samego urządzenia, ale do stworzenia zagrożenia dla oczu.
 5. Zanim zaczniesz, musisz stale sprawdzać integralność kabla i włącz go do gniazdka, lecz za wtyczkę.
 6. Urządzenie pedał dociska się delikatnie, aby uniknąć uszkodzenia pasa z szarpnięciem.
 7. Ręce powinny być przechowywane w bezpośrednim sąsiedztwie stopki, ale nie schować je pod nim.

Utrzymanie wszystkich powyższych zasad, można mieć pewność, że w procesie nie będzie miał problemów.