142 Shares 9792 views

Słuchaj swojego ciała: oznaki chorej wątroby

Wątroba jest jednym z najważniejszych narządów w naszym organizmie, a tym samym objawy chorej wątroby należy znać każdy, kto dba o swoje zdrowie. Po tym wszystkim, że jest odpowiedzialny za podział spożycia przez ludzi pożytecznych i szkodliwych substancji, biorąc udział w przetwarzaniu kwasów tłuszczowych, a nawet w pewnym stopniu wpływa na stan psychiczny człowieka. Niesymetryczne diety i złych nawyków, takich jak nadużywanie alkoholu, może wkrótce spowodować chorobę ciała.

Pierwsze oznaki chorej wątroby jest wystarczająco trudne do zauważenia. Jeśli jednak okaże się, że stały się one zbyt zmęczony szybko, ciągle wystąpi osłabienie, uczucie ciężkości pod żebrami po prawej stronie, masz utrata apetytu czy jest to uczucie mdłości po każdym posiłku – mogą to być objawy wczesnego ostrzegania, który podnosi swoje ciało. Oczywiście, istnieją inne objawy zapalenia wątroby: czasami bolesne odczucia powstają w mięśniach pojawia się słodki oddech po spożyciu posiłku tłuszczowym lub ostry ból po prawej stronie.

Odrębną kwestią – to psychologiczne objawy choroby wątroby. Należą do powstawania problemów z pamięcią, nie związanego z wiekiem, stanem ciągłym napięciu, niestabilność emocjonalna (wahania nastroju). Kobiety i dziewczęta cierpiące na choroby wątroby, często obserwuje się niewydolność cyklu miesiączkowego.

Ważne cechy chorej wątroby – obrzęk. Wynikają one z faktu, że zakłócają normalne procesy obiegu. Najczęściej pojawiają się obrzęki pod oczami, ale często mogą być widoczne na kończynach, aw szczególności – na palcach. Jednakże, najbardziej znaczące obrzęku wątroby, wodobrzusze jest uważany – i wzrost wzdęcia pacjenta z nagromadzonego w nim płynu.

Wraz z postępem choroby zaczyna wpływać na metabolizm, hormonalne tło i odporność. Dość często pacjenci mają do czynienia z objawami niedoboru witaminy – suchej i bladość skóry, wypadanie włosów, powolny wzrost paznokci. Nawet drobne rany goją się przez długi czas, czasami występuje krwawienie z dziąseł. Coraz częściej „odwiedzić” ludzki wirusowe i przeziębienia.

Oczywiście, wszyscy słyszeli o znakach chorej wątroby na twarzy. Najbardziej znanym z nich, oczywiście, jest żółtaczka. Skóry i błony śluzowej pacjenta nabyć nieprzyjemny żółtawy odcień. Z biegiem czasu, zażółcenie wpływa białek oczu.

Jeśli krew jest przeniknęły kwasy żółciowe, najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości na ludzkiej skórze zaczyna rozprzestrzeniać silny świąd. Co do zasady, swędzące dłonie i stopy stają się czerwone. Na innych obszarach ciała można zaobserwować różne stany zapalne i wysypki.

Biorąc pod uwagę cechy chorej wątroby, ważne jest, aby pamiętać i takich nieprzyjemnych zjawisk, jak łuszczyca i wyprysk, które często pojawiają się w takich przypadkach. Na skórze (zwykle w rejonie górnej części ciała i głowy) pojawiają się łuszczące się łatki, niektórzy ludzie, procesy te są towarzyszy świąd. ich leczenie może trwać długo, nawet po podjęciu decyzji wszystkich podstawowych problemów z wątrobą.

Przyczyny choroby mogą być różne: to pasożyty pokonać i zatrucia i niezrównoważoną dietę, a następstwa choroby lub operacji innych narządów. Najważniejszą rzeczą – czas, aby słuchać swojego ciała i udać się do lekarza, który będzie w stanie dokonać dokładnej diagnozy i przepisać najlepsze leczenie.