698 Shares 4614 views

Big Lake Kuyash (Region Moskwa): opis, wędkowanie

W dzielnicy Kasli (Rosja) melenko ale malownicze jezioro Big Kuyash. Region Moskwa dysponuje dużą liczbę stawów i pięknej przyrody, dlatego tam jest zawsze dużo rybaków i tylko turystów. Skąd taką ciekawą nazwę jeziora? Jego hydronim oznacza w tureckich „słoneczny”, który jest całkiem prawdziwe. Zwłaszcza w sezonie letnim często może być postrzegane jako jasne promienie słońca odbicie w lustrzanej tafli jeziora.

Jak dostać się do stawu?

Big Lake Kuyash (komentarze o nim tylko pozytywne) znajduje się pomiędzy dwoma głównymi miastami. Odległość od centrum regionalnym (Czelabińsk) – 142 km, a do Jekaterynburg – 132 km.

W celu dojścia do tych miejsc na odpoczynek, trzeba pokonać pewną drogę. Obok stawu przechodzi trasa Moskwa – Jekaterynburg (M36), dla których potrzeba, aby przenieść.

Jeżeli turyści przejść z Czelabińska, w pobliżu wsi Tyubuk musi być włączona Bagaryak. Nie sięgając trochę do niego, skręcić w drogę prowadzącą do Kamensk-Ural. Po osiągnięciu najbliższego skrzyżowania, skręcić w prawo ponownie do transformatora stoisku, a stamtąd prosto do wsi Ognevsky. Że jest on na południowym brzegu jeziora ().

A ci, którzy korzystają z karty lub nawigatora, to będzie warto wiedzieć wody Współrzędne: 56 ° 08'15 „z. wag., 61 ° 33'26 „a. d.

Krótki opis jeziora

Big Lake Kuyash stosunkowo niewielka. Jego długość – 6,5 km, niewiele mniej, a którego szerokość wynosi 5 km. Głębokość zbiornika wynosi od 2 do 7 m obszaru powierzchni. – od 2 do 24 km. Woda jest jasne, składa się z wielu pierwiastków śladowych. Opadający brzeg, pokryty roślinnością. Trzcina rośnie w pobliżu wody, a trochę dalej od wybrzeża – las. Są to głównie brzozy i sosny plantacje. Dno jeziora jest głównie piaszczyste, w miejscach, w których głębokość przekracza 4 m, – błotniste.

Zachodni Brzeg nie nadaje się do pływania, jak istnieje wiele roślinności na dnie częstych zaczepów. Na południowej stronie jest przesmyk, który oddziela jezioro Big Kuyash z innego zbiornika. Jest to dość mały, tylko około jednego kilometra. Jej nazwa – Małe Kuyash.

wędkarstwo

Jezioro jest wykorzystywane wyłącznie do połowów, przynajmniej przez kilka dziesięcioleci sztucznie wypełnione rybami. Ostatni widok był okoń. Od 2003 roku z powodzeniem z innymi przedstawicielami podwodnego życia i mnoży w tych wodach ku uciesze wędkarzy. Powiedzmy, że jest zwykle ryby o wadze 2 kg lub więcej.

W gęstwinie roślin wodnych często ukrywają bardzo dużych osobników. Jednak, aby je złapać nie jest takie proste. Musimy pewnej umiejętności, dobrze dobrany sprzęt, i oczywiście, profesjonalnej porady.

Mieszkańcy stawie

  • Sudak. Istnieją przypadki maksymalnie 1,5-2 kg.
  • Ripus. Długość ciała – do pół metra, duże okazy – 1,5 kg.
  • Sery – rodzina siei. Uznaje się za bardzo smaczne. W przeciwieństwie Peled, ich można gotować zupę, smażone, solone i marynowane. Ryby średniej wielkości waży od 0,5 kg.
  • Leszcz – w smaku jest najsmaczniejsze karpia. W wieku 10 osiąga długość 75 cm i waży około 8 kg. Przynęta częściej natknąć młodych okazów, o wadze około 2 kg.
  • Karaś – „lokalne”. On ciągle żyje w jeziorze.
  • Karp. Według opowieści rybaków w całej osoby do 8 kg, ale takie przypadki są prawie nie ma w ostatnim czasie.
  • Żerdź – drapieżnikami, jego ciężar zwykle nie więcej niż 1 kg. Dobrze złapany na robaki, larwy minoga, smażyć.
  • Peled. Ryba ma bardzo korzystne właściwości, przywraca komórki w ciele, reguluje układ nerwowy. Zawiera wiele pierwiastków śladowych.
  • Karaluch – smaczne, chociaż małe, rzadkich próbki do osiągnięcia wagi 200 g

warunki połowów

Odpoczynek nad jeziorem Big Kuyash, w szczególności rybołówstwa, wymagalny. Na rozwidleniu Ognevsky – Klepalovo można kupić bilet i jej koszt – 300 rubli. Na jeziorze można łowić przez cały rok. Miłośnicy romansów są w namiotach. Wszystko na podstawie kempingi – pochodzą ze wszystkich sił i odpoczynku. Rybołówstwo jest możliwe z brzegu lub łodzi, a na każdej ryby podanej w wykazie.

Ośrodek rekreacyjny „Sova”

Popyt Big Lake Kuyash. Na jego brzegu jest mały, ale przytulny ośrodek rekreacyjny „Sova”. Dla turystów jest dwukondygnacyjny domek. Na swoim terytorium wszystkie warunki do wspaniałego wypoczynku. W hotelu jest sauna, która może być dobrą rozgrzewką, a następnie zanurzyć się w basenie z zimną wodą. Zorganizowane obszar Chargrill do gotowania grilla aromatyczny. W pobliżu znajduje się rezerwat przyrody. Nie żyją jelenie, którzy nie boją się ludzi. Można tu lekko: baza oferuje do wynajęcia sprzętu rybackiego.

podsumować

Zdaniem wakacjach, jezioro Big Kuyash – idealne miejsce na rodzinne wakacje. W pobliżu wsi. Ognevsky posiada doskonałą piaszczystą plażę. Rybacy będą zachwyceni – gryzienie wspaniałe, ogromne okazy złowione. Dla miłośników polowania w pobliżu jeziora jest polowanie podstawy. W lesie, w domu do dużych zwierząt jak łosie, dziki, sarny, zające. Przyjść i odpocząć.