97 Shares 7614 views

Co lepsze parowy? Dokonanie właściwego wyboru!

Generator pary – urządzenie przekształca wodę w parę, ogrzewa się do temperatury 140-160 ° C. W tej temperaturze, to dostaje właściwości suchych i doskonale pozbawionych rzeczy. Wiele gospodyń domowych, którzy są zmęczeni codziennym straty czasu na deskę do prasowania, decydują się na zakup nowoczesnego generatora pary. Aby zakupić naprawdę korzystał i pomagał w wykonywaniu obowiązków domowych, trzeba zdecydować, co jest najlepszym parowej.

Rodzaje wytwornic pary gospodarstwa domowego

generatory parowe są wykorzystywane w wielu dziedzinach działalności człowieka. To nie jest tylko gospodarstwa domowego, w celu ułatwienia prac domowych, ale także potężnym urządzeniem, które działają w różnych przedsiębiorstw do celów produkcyjnych.

Co do wytwornic pary, które są używane w życiu codziennym, można zidentyfikować te typy:

 1. Generator pary do odzieży, która jest przeznaczona dla jej prasowanie. Jeśli dokonasz właściwego wyboru, będzie radzić sobie z ich pracy znacznie szybciej niż konwencjonalne żelaza. Ponadto, za pomocą pionowego parowiec, dostarczanych, nie można po prostu pat zasłony, ale także do mycia okien. Nie wymagają różnych substancji chemicznych. Gorąca para pod wysokim ciśnieniem doskonale poradzić sobie z każdym zabrudzeniem.

 2. generatory pary do czyszczenia. Modele te często są czystsze z wbudowanym generatorem pary. Takie urządzenie można łatwo oczyścić dywanu usuwania starych plam, bez uszkadzania stos. Koszt wytwornic pary do czyszczenia jest wystarczająco wysokie, więc często nie są one wykorzystywane w gospodarstwie domowym, a firmy czyszczące lub dużych przedsiębiorstw na przestrzeni biurowej.
 3. Profesjonalne wytwornice pary. Są one wyposażone w wielofunkcyjny system do prasowania z żelazkiem i płyty ze specjalną powłoką. Jeśli dobrze jest zastanowić się przed zakupem, co stacja parowa jest lepsza, i aby uzyskać odpowiednią opcję, a następnie taki zakup pozwoli zaoszczędzić kochankę z problemami z pogniecionych rzeczy.

Edukacja Zasada para

Szybkość i zasada powstawania pary wytwornic wszystkie modele można podzielić na następujące rodzaje:

 1. Urządzenie z kotła. W tej wytwornicy pary wodnej ogrzewa się do wrzenia w pełnym ekranie, tworząc pary. Kocioł w tych urządzeniach są zazwyczaj duże rozmiary.
 2. Urządzenie z systemem edukacyjnym natychmiastowej pary. W tej wytwornicy pary wodnej, pewną ilość wody wpada do elementu grzejnego, po czym pojawia się tam para wodna. Urządzenia te wyposażone są w małych kotłów.
 3. wytwornica pary z dwoma zbiornikami wodnymi. Z zasobnika wody zimnej dozakachivaetsya okresowo do kotła na ciepło i gotowana. W ten sposób proces powstawania pary jest szybsze.

W celu określenia, które parowy generator jest lepszy, konieczne jest, aby przedstawić cele, dla których jest ono nabyte. Jeśli planujesz trwałego prasowania wiele rzeczy, należy kupić urządzenie z dużym kotle dysku. Wytwarzanie pary zajmie trochę czasu, ale temperatura będzie wyższa i pozwoli szybciej i to zadanie lepiej. Takie urządzenie niezbędne w warsztatach krawieckich, sklepów odzieży i tkanin jest.

Żelazo jest niewielka liczba rzeczy, i łatwość użytkowania w gospodarstwie domowym odpowiedniego generatora pary z formacji chwilowego układu parowego. Takie urządzenie może rozpocząć się kilka minut po włączeniu.

moc generatora pary

Więc postanowiliśmy, na którym generator pary najlepiej nadaje się do prasowania ilość rzeczy, które chcesz. Dla dalszej selekcji należy wziąć pod uwagę kilka parametrów technicznych urządzenia. Jedną z pierwszych cech, które warto zwrócić uwagę jest jego moc. Jeśli jest więcej niż 1800 watów, urządzenie nadaje się do wszystkich rodzajów tkanin i ma wiele funkcji. Stripped materiały, takie urządzenie będzie znacznie szybciej. Generator pary z maksymalnie 1800 watów i radzi sobie ze swoim zadaniem usuwania niemal wszystkich tkankach, ale najbardziej gęsta. Jednak, jego prędkość będzie niższa. Do codziennego użytku jest lepiej wybrać generator pary o małej pojemności. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze, a jakość pracy będzie cierpieć.

Maksymalne ciśnienie pary

Liczba ta może być podzielona na trzy części:

 • Ciągły strumień pary wytwarzane w procesie ustawicznego prasowanie. Im wyższa punktacja, tym większa ilość pary wodnej w strumieniu. Parametr ten jest podany w gramach, na ogół od 80 do 140 ° C na minutę.
 • Ciśnienie, przy którym to sposobie parę wodną doprowadza się do tkaniny. Wskazany w barach. Im wyższe jest ciśnienie, uzyskuje się bardziej mocny strumień pary wodnej. Funkcja prasowania w pionie przeznaczone do gotowania na parze zasłony lub przedmioty na wieszakach, dostępny na urządzeniach z silny strumień pary.
 • Steam – funkcja przeznaczona rozebrać bardzo nadmiernie wysuszone rzeczy, fałdy, w których trudno jest wyprostować zwykły proces prasowania. W momencie działania funkcji pary serwowane jest w ilości od 90 do 360 gramów na minutę.

Nie można powiedzieć, które pary jest dobre, a co gorsza, jeśli różnią się one w maksymalnym ciśnieniu pary. To wszystko zależy od celów, dla których urządzenie jest przeznaczone.

Objętość zbiornika. jednostka wagi

Zazwyczaj objętość zasobnika pary wynosi od 500 ml do 2 litrów. Jeśli jedno podejście jest konieczne, aby prasować bardzo wiele rzeczy, lepiej wybrać duży pojemnik. Urządzenie jest również znacznie zwiększył swoją wielkość i zajmie dużo miejsca. Dodatkowo, generator pary będzie jeszcze trudniej. Jeśli urządzenie będzie darem dla osoby starszej, to wcale konieczne, aby wybrać model z dużym masywnym przechowywania wody. To, co jest lepsze parowy zależy nawet na uchwycie żelaza. Po procesie prasowania trwa dość długo, a powinno być tak łatwy w obsłudze.

stopa

Odpowiadając na pytanie o to, co generator pary jest najlepszy, trzeba pamiętać, materiał, z którego jest wykonany podeszwę. Materiały stosowane do wytwarzania stopy żelazka, są bardzo różne. Najczęstszym:

 1. Stal nierdzewna. Powłoka ta jest silna i wytrzymała, szybko nagrzewa się i stygnie po wyłączeniu żelazka od sieci.
 2. Aluminium. Materiał ten znacznie zmniejsza koszt systemu, ale ma znaczący wadę – nie jest łatwo uszkodzić. Taka powłoka może być porysowana przypadkowo uderzając ostry przycisk. Generator pary – coś dość drogie, a od oczekiwanego długiego życia, więc nie skąpić na szczegółach jednostki.
 3. Ceramiki. Jest to nowoczesny płaszcz szybko czysto konwencjonalna tkanina łatwo prześlizguje się nad tkaniną, bez zginania jej, szybko się nagrzewa i stygnie. Podczas pracy trzeba być ostrożnym, ponieważ ceramiczna stopa dość kruche, a jeśli spadł na twardą powierzchnię z wysokości może pęknąć.
 4. Ceramiczną, teflon. Materiały te mają więcej niż inni, koszt, ale różnią się one bezbłędne działanie. Są trwałe, łatwe w użyciu i zapewniają dobry wynik prasowanie.

Tak więc, jest to generator pary jest lepiej kupić, to zależy od wielu parametrów. Najważniejsze – słusznie określić cel, dla którego urządzenie zostało zakupione, i zwracać uwagę na specyfikacje, że producent określa konkretny model.