395 Shares 1581 views

Stacja Bałtyckiego w Petersburgu

Stacja Bałtyckiego (Petersburg) położony jest nad brzegiem kanału obejściowego, w bliskiej odległości od centrum miasta. Geograficznie należy do powiatu Admiralicji. Objętość pasażerów, którzy codziennie przechodzą przez stację Bałtyckiego sięga kilku tysięcy osób, co czyni go jednym z najważniejszych dworców kolejowych w całej północno-zachodniej. Pasażerowie ze wszystkich części miasta można łatwo dotrzeć do stacji Bałtyckiego. Metro (Baltic) jest 2 minuty od torów kolejowych. Jego lobby jest przymocowany do budynku stacji podczas aktualizacji.

Stacja Bałtyckiego odgrywa ważną rolę zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Stąd można szybko i tanio dostać się do pobliskich miejsc takich jak Strelna, Peterhof, Oranienbaum. Komfortowy pociąg niezwłocznie dostarczyć pasażerów do ich miejsca przeznaczenia.

Historia rozpoczyna się wraz z pojawieniem się na stacji w 1853 roku. W tej chwili znajduje się budowa linii kolejowej między stolicą a Peterhof. Idąc tym tropem został również złożony na Gatczyna, Czerwonej Wsi i Tallinie. Budowa nie jest finansowana ze skarbca, to sponsoruje Stiglitz – czołowy przemysłowca. Przez cały ten czas stacja nazwano Peterhof, ale po rozpoczęciu wiadomości z Tallina został przemianowany Bałtyckiego.

Budynek stacji został zaprojektowany przez architekta AI Krakau. Prototyp na jej budowę rozpoczęto w stacji Paris-Wschodniej. Architekt wziął go za podstawę, ale przyszedł do procesu twórczego i odświeżony design z nowymi pomysłami. Budynek dworca jest podzielony na dwa skrzydła, które są połączone główną fasadę. Centralna część jest ozdobiona wieżami i witrażu z zegarem montowane w nim.

Pierwsza rekonstrukcja stacji została przeprowadzona w 1930 roku. W procesie został przeniesiony do głównego wejścia, z pod szklaną kopułą został usunięty zaczynają sposoby, zastępując go z poczekalni. Wszystko to sprawiło, że stacja bardziej komfortowe dla pasażerów i przyczynił się do zwiększenia powierzchni użytkowej lokalu.

Inna ważna zmiana została wprowadzona w 1955 roku. Stacja budynek został wybudowany podziemny hol. Kiedy stacja ta została złamana symetria, ale znacznie większy komfort pasażerów. Stacja metra odległości spaceru i pozwolić, aby podróż wygodne dla mieszkańców i turystów. Wejście do holu stacji zdobią portrety sławnych kapitanów sudohodtsev – Makarova, Kornilov, Uszakow i Nakhimov.

Stacja Baltic często uczestniczył w wielu wydarzeniach w mieście. Był pośród głównych działań w czasie powstania Wielkiej Rewolucji Październikowej. Budynek został zajęty przez rebeliantów, którzy posiadali to odparły atak i obronę.

To był pierwszy pociąg został uruchomiony w kierunku Bałtyku. Trasa trwała aż do stacji kolejowej Ligovo. Zdarzenie to miało miejsce w 1930 roku.

stacja plac był urządzony na początku pomnik Stalina. W przyszłości, została rozebrana. Obecnie obszar Bałtyku jest miejscem tras odlotów transportu publicznego i komercyjnego w Petersburgu przedmieściach.