396 Shares 9573 views

Płyn w uchu: Przyczyny, objawy i cechy obróbki

Płyn w uchu – jest zazwyczaj następstwem chorób lub stanów zapalnych. Choroby takie jak grypa, przeziębienia, może powodować problemy z rozprawy. Po tych chorób nie jest wykluczone, płynu do powstania ucha. Najczęściej objawia się jako zapalenie ucha środkowego, zapalenie ucha środkowego.


Woda w uchu, dlaczego

Najprostszym powodem – wejście wody do ucha. Powoduje to dyskomfort, takie jak szum w uchu, donosowo. Dzieje się tak, gdy kąpiel, prysznic, pływanie. Jak wiecie, woda zawiera duże ilości bakterii.

Dlatego też, jeśli nie usuwają ciecz na czas, może wystąpić zapalenie kanału słuchowego, który towarzyszy swędzenie, utrata słuchu. Może też rozpalać małżowiny. Otorynolaryngologów wywołać tę chorobę „ucho pływak”.

Sposoby usuwania wody z ucha

Teraz rozważyć sposoby usuwania cieczy:

 1. Przechylić głowę na bok ucha, gdzie wszedł do wody. Następnie palma jest konieczne, aby zamknąć ucho. Następnie warto nacisnąć i zwolnić szarpać. Więc woda wyjdzie.
 2. Połóż się na boku na kilka minut, aby opróżnić płyn z ucha.
 3. Jeśli proste środki nie pomogą, kroplówki do ucha kilka kropli alkoholu borowego. To ułatwia szybkie odparowanie wody. Leżeć na boku przez 5 minut dotkniętych ucha w górę.
 4. Z wodą może pęcznieć woskowiny. W tym przypadku należy użyć ciepłe poduszki. Pod wpływem ciepła, woda paruje.
 5. Blokada powietrza zapobiega płynu z ucha. Dlatego konieczne jest do kroplówki zwykłą wodę do niego. Po odstaniu czekać dwie lub trzy minuty. Potem przechylił głowę na bok, poczekać aż woda wypycha śluzę powietrzną. Następnie ciecz usuwa się z uchem.
 6. Sposób usuwania wody, dla małych dzieci. należy wprowadzić wacikiem delikatnie w ucho przez kilka sekund. Następnie woda jest wchłaniana w watę.

Nieżytowe zapalenie ucha środkowego: jak przejawiać objawy

Jeśli płyn jest zwolniony z ucha, należy zwrócić uwagę? Czasami zapalenie ucha środkowego może wystąpić bez objawów. Jeden objaw choroby może być płyn do powstania ucha. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na kolor, zapach i ile ciecz zostaje zwolniony. Na tej podstawie można zrozumieć to katar lub ropne zapalenie ucha.

Gdy nieżytowe zapalenie ucha przezroczystych strumieni cieczy. Przyczyną tego może być:

 • niedostatecznie leczone choroby układu oddechowego;
 • choroby gardła, takie jak angina;
 • woda uwięziona w uchu;
 • uszkodzenie ucha ostrymi przedmiotami;
 • zakażenia wirusowe;
 • uruchomiła katar lub kaszel;
 • ogólny spadek odporności.

Jeśli ucho płynie jasny płyn, to może być także uczucie i szemranie. Nie należy również wykluczać dusznych uszy. Jeśli nie początku leczenia takiej choroby może prowadzić do przewlekłej fazie lub ropne. Wtedy nie będzie musiał bardziej poważne traktowanie.

Ropne zapalenie ucha środkowego: jak przejawiać objawy

Kiedy ropne zapalenie ucha ucho płynącej żółtej cieczy zrzutów jest małe, ale mają nieprzyjemny zapach.

Inne objawy, które pojawiają się, kiedy ta dolegliwość:

 • gorączka;
 • ostry ostry ból w uszach, ból może być odczuwany w oczy, zęby;
 • utrata słuchu;
 • zawroty głowy, ból głowy;
 • ogólne osłabienie w organizmie;
 • uczucie pełności w uszach.

Prawidłowa diagnoza może tylko lekarz. Na pierwszych objawów należy zastosować do otorynolaryngologii. Nie może obejść się bez dostarczania analiz i dokładnego zbadania ucha. W zależności od leczenia tej choroby mogą być różne. Więc jeśli zdiagnozowano ropne zapalenie ucha, w żadnym wypadku nie może rozgrzać ból ucha. Również niektóre leki są przeciwwskazane. Kiedy nieżyt ucha możliwe leczenie środków ludowej, ale znowu, po badaniu lekarskim.

Zapalenie ucha środkowego: czego nie robić

Przydział klarownego płynu z ucha, nie towarzyszy ból, oznacza obecność stanu zapalnego.

W tym przypadku nie można:

 • do ogrzania chorego ucha lub umieścić gorący kompres, jeśli rozpoczął proces ropny, to jest niebezpieczne;
 • zakopać oleju lub mieszanki olejowej w przypadku uszkodzenia błony bębenkowej, olej jest w środku;
 • Spirytus kamforowy stosowany ponieważ możemy poparzenia jamy ucha, a to będzie komplikować przebieg choroby;
 • aby wejść do ucha ciał obcych w celu leczenia (świece, leczniczy liści roślin), ponieważ może to tylko pogorszyć stan.

Co można zrobić z zapalenia ucha w domu

Ocieplenie uszy możliwe tylko we wczesnym stadium choroby. Poluspirtovoy może mieć gorący kompres na jedną do dwóch godzin dziennie.

Start środków do leczenia zapalenia ucha środkowego:

 1. Pomaga zmniejszyć ból olejek lawendowy. Musimy zrobić wymaz z gazy. Potem następuje impregnacja olejem go delikatnie wkładać do ucha zewnętrznego.
 2. można zakopać nalewki apteka orzech, nagietek.
 3. Jest również możliwość kopać i podjąć dwie łyżki liści bulion zatoki wewnątrz trzy razy dziennie. Jak gotować? Jest to konieczne, aby pięć laurowe w szklance wrzącej wody, pozostawić do zaparzenia.
 4. Skuteczny środek przeciwbakteryjny jest olej czosnek. Dwie łyżki oleju roślinnego gotować dwa ząbki czosnku, zaparzać przez osiem godzin. Bury trzy razy dziennie.
 5. turundas bawełny nasączone nalewki jałowca, zmniejsza stan zapalny.

Leczenie lekiem z zapaleniem ucha obejmuje podawanie antybiotyków, przeciwgorączkowe i znieczulające. Stosowany również krople, eliminując zapalny, antybakteryjne maści.

Pamiętaj, aby traktować oba uszy. Infekcja, znajduje się w drugim, może rozprzestrzenić się na sekundę.

Ropne zapalenie ucha: leki stosowane w leczeniu choroby

Ropa i żółty płyn z ucha ropne zapalenia ucha wskazać. Brak odpowiedniego leczenia może doprowadzić do trwałej utraty słuchu. Następujące skutki możliwe są: zapalenie kości skroniowej, zapalenie opon mózgowych. W niektórych ciężkich przypadkach, ropne zapalenie ucha środkowego śmiertelne.

W zależności od sposobu opracowany proces zapalny, lekarz przepisuje leczenie. Leczenie obejmuje:

 • – antybiotyki stosowane zarówno doustnie, w postaci kropli;
 • leki znieczulające, i obniżając temperaturę;
 • środki hormonalne, które zmniejszają obrzęk, promowanie wypływ płynu z ucha.

Gdy ostry przebieg choroby przycięte są przypisane procedury fizjoterapeutyczne. Najskuteczniejszym:

 • wdychanie;
 • Sesje elektroforezy;
 • UHF (terapia ultrawysokiej częstotliwości).

Jest to leczenie skojarzone (medyczny i rehabilitacyjny) gwarantuje pełne odzyskanie. Ważne jest, aby pamiętać, że nie zakończył leczyć ropne zapalenie ucha może wywołać nawrót wchodząc choroby przewlekłej.

Tradycyjne przepisy z mumii w leczeniu ropnego zapalenia ucha środkowego

Wraz z zastosowaniem leków, maści i rozwiązań opartych na mumię. Niektóre z nich możemy teraz rozważyć.

 1. 1:10 mumii łączyć z olejem róży. Bury uzyskaną mieszaninę dwa razy dziennie.
 2. Mumie roztwór w przegotowanej wodzie. W celu wytworzenia rozcieńczonego dwa gramy kompozycji w 100 ml wody. Bawełna turunda zwilżyć w roztworze i włożyć do ucha. Takie procedury łagodzenia bólu i promować szybkie gojenie.

Do mycia ropą zaleca się stosowanie wywaru z rumianku.

Turundy moczone w mieszaninie soku z cebuli i oleju lnianego w równych proporcjach, są wprowadzane do ucha dokładnie dwie godziny.

W celu przyspieszenia odzyskiwanie z ropne zapalenie ucha być zawarte w produktach spożywczych zawierających znaczną ilość kwasu askorbinowego. Na przykład, bardzo użyteczne pomarańcze, cytryny i grejpfruty.

Wreszcie, mała

Teraz już wiesz, dlaczego płyn z ucha łodygi. Mamy nadzieję, że ta informacja jest przydatna. Jak widać, przyczyny i wyciek płynu z ucha partii. W stanie określić dokładnie tylko wykwalifikowany personel. Prawidłowe i terminowe leczenie, leki i zabiegi przepisane przez lekarza, zapewnienie odzysku.