602 Shares 6855 views

Co to jest krztusiec? Objawy i leczenie chorób

Ostre choroby zakaźne, które zawierają anthroponoses przenoszonych przez powietrze, powodowane przez konkretny trzpienia zwany krztusiec. Objawy choroby objawia się bolesne ataki suchego kaszlu. Choroba podatne na ludzi w każdym wieku, ale najczęściej występuje u dzieci, dlatego choroba ta należy do infekcji dziecięcych.

Przyczyna choroby

Jak wspomniano powyżej, pertussis wywołuje małe bakterie Gram-ujemne bakterie, który jest odporny na działanie czynników środowiskowych. Patogenów dostaje się do organizmu przez drogi oddechowe, w których osadzone w błonie śluzowej, a toksyną, która wynika z ich życia powoduje, że koklusz. Objawy, które rozwijają się w wyniku działania toksyny, ze względu na drażniące na drogi oddechowe i układ nerwowy. Jest spastyczne składnik, który powoduje skurcz przepony i mięśni biorących udział w oddychaniu. Ciężki przebieg choroby może prowadzić do wyraźnego niedotlenienia, zwłaszcza w dzieciństwie. Nie ostatnia rola w przebiegu choroby alergicznej odgrywa predyspozycje, które mogą wpływać na nasilenie choroby.

Jak jest krztusiec u dorosłych, objawy choroby

Na bezobjawowym okresie choroby stanowi około jednego do dwóch tygodni, po której znajduje się niewielki złe samopoczucie, gorączka, i zaczyna się stan podgorączkowy kaszel, który stopniowo zwiększa intensywność i czas trwania. Okres ten jest nazywany choroby niebieskiego języka, może zostać przedłużony do dziesięciu dni. Dalsze dołącza spastyczne składnik, który prowadzi do zwiększenia kaszel. Staje się napadowym i dywagacje na końcu serii wstrząsów może wystąpić kaszel wymioty. Ataki są powtarzane wiele razy w ciągu dnia. W rezultacie, na skórze twarzy lub oczu może wystąpić krwotok. Ciężki krztusiec, objawy są najbardziej widoczne, może prowadzić do drgawek klonicznych na wysokości ataku kaszlu. W tym okresie we krwi znacząco wzrosła liczba leukocytów. Bolesny kaszel utrzymuje się wystarczająco długo, i trwa aż do jednego miesiąca.

Po okresie spastyczne rozpoczyna etap odzyskiwania lub rozdzielczość choroby. Wszystkie objawy choroby stopniowo znikają.

Przeznaczyć znak skasowane krztuśca objawy u osób dorosłych, w którym mniej wyraźne. Ta forma choroby może wystąpić również u dzieci, które były szczepienia krztuścowi.

Choroba może być utrudnione ze względu na rozwój zapalenia płuc, niedodma, rozedmy płuc i śródpiersia rozedmy podskórnej.

Trudności w diagnoza może być krztusiec, których objawy są usuwane i mogą być mylone z wirusa choroby dróg oddechowych. Choroba jest potwierdzana przez uwalnianie środka z plwociny z użyciem metod immunologicznych i diagnostycznych.

terapie medyczne

Zazwyczaj w nieskomplikowany formy choroby, leczenie choroby prowadzi się w domu. Hospitalizowany głównie małe dzieci, w rozwoju powikłań i problemów z oddychaniem. Held antybiotyk penicylinę narkotyków i makrolidy. Przebieg leczenia wynosi 10 dni. Skuteczne immunoglobuliny krztuśca, które podaje się zgodnie ze schematem na trzy dni. W ciężkim przebiegu choroby leczone środkami hormonalnymi. Udręczony i napadowy kaszel przycięte centralne działanie przeciwkaszlowe i neuroleptyki.

Zapobieganie chorobie

Harmonogram obowiązkowych szczepień ochronnych zawiera szczepionkę przeciw krztuścowi. Komponent szczepionka przeciwko krztuścowi zawarte w szczepionki DTP, który odbywa się w systemie z dzieciństwa.

Po kontakcie z pacjentem, jeżeli osoba ta nie została wcześniej szczepione i nie chory z krztuścowi, podlega ona izolacji i obserwacji przez 14 dni.