666 Shares 5845 views

Cyklamen z zapaleniem zatok. Krople z cyklamenu z zatok: opinie

Zapalenie zatok jest chorobą, która rozwija się w wyniku zapalenia zatok przynosowych. Choroba ta może być wynikiem przeziębienia, w połączeniu z zakażeniem bakteryjnym. Do tej pory ogromna liczba produktów, które pozwalają leczyć zapalenie zatok. Podstawę leczenia tej choroby, składa się głównie z antybiotykami.

Jednak istnieją bezpieczniejsze sposoby na pozbycie się choroby. Wśród środków medycyny alternatywnej, są te, które są w stanie poprawić stan pacjenta w zatoki, ułatwiając tym samym na choroby i przyspiesza proces gojenia. Czasami niektóre preparaty ziołowe mogą uniknąć takich nieprzyjemnych sposobów leczenia choroby, jak mycie i przebicie. Przeprowadzono również cyklamen. Zapalenie zatok pomoc od spadku na podstawie tej rośliny. Zazwyczaj wykorzystywane dziki kwiat, który rośnie na Kaukazie. Oczywiście zwykłe cyklamen Europejska, która rośnie dobrze w oknach mieszkań w puli, stosuje się również do walki z chorobą.

Co to jest?

Leczenie zatok cyklamen praktykowane przez długi czas. Jest to przedstawiciel zielnych wieloletnich roślin, których ojczyzną jest uważany za Malaya Aziya i basenu Morza Śródziemnego. Cyklamen dobrze rośnie w naszym klimacie. Substancje, które są częścią jego bulw, mają korzystny wpływ na środowisko hormonalne. Ponadto, elementy są w stanie oprzeć się stan zapalny, mają działanie uspokajające, poprawia odruch wydzielanie błon śluzowych, tworząc rodzaj drażniących. W rezultacie, samooczyszczające i regeneracji tkanek szybciej.

Często w leczeniu różnych dolegliwości, z wykorzystaniem narzędzi opartych na cyklamenu. Kwiat z zatok eliminuje doskonale i pomaga uporać się z przeziębieniem, jest skuteczny w migdałki, zapalenie zatok, bóle głowy, stawów oraz polipów nosa. Proces uprawy roślin bez większych trudności. Na podstawie zmiażdżonych korzeni są przygotowane maści, herbatki ziołowe, nalewki i krople.

korzeń cyklamen pomaga leczyć zapalenie zatok

Bardzo często do walki zapalenie zatok i zapalenie zatok przy wykorzystaniu środków medycyny alternatywnej, przygotowywane na bazie korzenia cyklamenach. Jest w tym część rośliny zawiera najbardziej użytecznych Macrocells, saponiny i cyklamen. Warto zauważyć, że te leki mogą wyleczyć nawet przewlekłe zapalenie zatok. Przed przygotowaniem bulwy fundusze trzeba wyczyścić szczotkę i umyć. Po tym, ze surowce niezbędne do wyciśnij sok. Można użyć tarce lub sokowirówkę.

Jak aplikować

Sok cyklamen powinien być rozcieńczony wodą. Zatem konieczne jest, aby przestrzegać proporcji: jedna część soku się 4 części wody. Nocą, środki niezbędne do wprowadzenia w lodówce, aby obecny. Krople z cyklamenu z zatok lepiej jest użyć rano lub przed snem. Po zakropleniu należy położyć się na chwilę. To narzędzie pomaga doskonale połączone z wywaru z ziół i miodu. Przygotować można pić z korzenia lukrecji, echinacea, eukaliptus rzędu, ziele dziurawca, krwawnika lub jemioły. Jako taki, cyklamen pomaga pozbyć się absolutorium ropnej w ciągu zaledwie kilku dni.

Czy są jakieś zasady dotyczące cyklamenu użyciu? Kwiat zatok to naprawdę warto zastosować zgodnie ze szczegółowymi przepisami. Roztwór przygotowany z soku rośliny, konieczne jest wykopanie kilka kropli do każdego nozdrza. Po tej procedurze, moczyć przez 10 minut, a następnie wypić bulion zioła. Przebieg tego procesu jest 7 dni. Pozytywny efekt obserwuje się w trzecim dniu.

Wśród zalet tego sposobu leczenia zapalenia zatok zauważyć pozytywny wpływ wynikający po krótkim czasie. Jeśli chodzi o wady, nie ma potrzeby, aby przeznaczyć reakcję alergiczną, która jest bardzo często towarzyszy pocenie się, kichanie, kaszel, ból i pieczenie w nosie. Gdyby istniał przynajmniej jeden z objawów, należy skonsultować się z ekspertem.

maści

Cyklamen z zatok jest często stosowany jako maść. Sok z tej rośliny jest podstawą do przygotowania takich środków. W czystej postaci jest stosowanie nie jest konieczne. Zazwyczaj z mieszaniny soku cyklamenu, kalanchoe, cebula, aloes, i Vishnevsky maści. Wszystkie składniki są dokładnie wymieszane. Otrzymaną substancję muszą być stosowane gazy lub wacika, który został wprowadzony do nozdrzy. Wykonaj procedurę trzeba codziennie. Ponadto, jego czas trwania musi wynosić od 30 do 40 minut. Oczywiście – trzy tygodnie.

napary

Istnieje ogromna ilość medycyna alternatywna, z których część występuje cyklamen. Leczenie zapalenia zatok mogą być przeprowadzane nie tylko krople, maści, wlewów, ale przygotowany na podstawie tej rośliny. Jest to konieczne, ze 100 ml wody i 2 g sproszkowanego bulw cyklamen, umieścić je w pojemniku i umieścić małym ogniu. Wlew do wrzenia przez około godzinę. Następnie łyżeczki zakończeniu wywar rozcieńcza się w jednym litrze wody gorącej. Gotowe środki stosowane do zakropleniu do nosa do pięciu razy dziennie. Do każdego otworu nosowego trzeba kapać 2 krople.

leki apteczne

Obecnie istnieją leki farmaceutyczne, w ramach którego istnieje cyklamen. Zapalenie zatok pomoc z różnych spraye i krople. Najbardziej znanym produktem – „Sinuforte”. Jedyną wadą tego sprayu do jego wysoki koszt, mimo że jednej fiolki leku na wystarczająco długo.

Lek ten oczyszcza zatoki nagromadzonego płynu. Istnieje zatem zmniejszenie obrzęku i ropa skraplania. Z tego pochodzi szybkiego powrotu do zdrowia. Przebieg leczenia jest tylko 7 dni. Każdego dnia trzeba zrobić maksymalnie trzy zastrzyki. Jeśli ściśle stosować się do tego schematu, jest szansa, aby osiągnąć stabilny remisji i zapomnieć o chorobie.

Przeciwwskazania

Roślina ma właściwości toksycznych. Dlatego należy stosować środki ostrożności w ramach którego istnieje cyklamen. Leczenie zatok ludowej preparaty powinny być wykonywane dopiero po konsultacji z ekspertami. Nie jest konieczne, aby wykorzystywać je w leczeniu chorób matek karmiących i kobiet w ciąży, a także małe dzieci.

opinie

Co zrobić ci, którzy już próbowali produktów opartych na cyklamen? Przynosowych, w opinii ludzi, pomagając i preparatów farmaceutycznych, i gotowane w domu. Poczułam pieczenie po zakropleniu kropli. Po tym aktywny wybór nosa. Jednak pacjenci zauważyć, że są one coraz umyć jakości w domu. Według konsumentów, czując się trochę nieswojo, ale ropa nie jest zwolniony na drugi dzień.

Środki, w których struktura jest cyklamen, z zatok pomaga również. Sądząc po opiniach, po zakropleniu ze spalania wzrasta i obrzęk, ale nie na długo. Po tym, nos zaczyna oddychać. Jeśli będziemy stosować środków na bazie tej rośliny od pierwszego dnia choroby, nie trzeba zrobić piercing. Krople doskonałą pracę z zapaleniem zatok.