168 Shares 5083 views

Obraz „Śniadanie arystokrata” Fiodorow. Opis obrazu

Humor i satyra zajmują szczególne miejsce w naszym życiu. Chęć wyśmiać kogoś (jak w dobrym i złym, cyniczny sposób) jest nieodłącznym elementem niemal każdego. Sztuka nie jest tu wyjątkiem. Poeci, pisarze, artyści i przedstawiciele innych zawodów twórczych zapłacić swoją uwagę wokół śmieszne i absurdalne, że można zrobić nowe kolory w codziennym życiu. Znaczenie takich motywów miała miejsce w życiu kulturalnym społeczności wiele lat temu.


W rosyjskim malarstwie satyrycznym zajmuje szczególne miejsce Pavel Andriejewicz Fiedotow. „Śniadanie arystokrata” – obraz, znany również pod nazwą autora „nie w czasie gościa”, który jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych dzieł malarza.

Życie i los artysty

Pavel Andriejewicz Fiedotow urodził się 22 czerwca (4 lipca) 1815 roku w Moskwie. Jego ojciec był emerytowanym oficerem i służył w Radzie decorum Moskwie. W 1826 roku, Paul stał się uczniem Korpusu Kadetów w Moskwie, ukończył z wyróżnieniem, a następnie służył 10 lat w Petersburgu Finlandia pułku. Jednocześnie był zaangażowany w klasie Akademii rysunku Sztuki i wkrótce stała się znana w wąskim kręgu dzięki swojemu talentowi i pojawiających się spod jego pędzla szkice pułku rodzajowych, zabawny, romantyczny rysunki, a także portrety kolegów żołnierzy. Jego prace otrzymały aprobatę nie tylko towarzyszy broni, ale także rodziny cesarza, zwłaszcza tronu, wielkiego księcia Aleksandra Nikolaevich. Konkretnie dwa obrazy zostały napisane przez jego zlecenie.

Po ukończeniu w 1844 roku, obsługa, Fedotow postanowił poświęcić się pisarstwu i nadal odwiedzić Akademię, a mianowicie klasy obraz bitwy. Ale nie była nim zainteresowana, a wkrótce artysta przeniósł się blisko pracy w gatunku, nazywa go nie tylko jako moralny krytycznych kulisy współczesnego życia, które obejmują malarstwo „Śniadanie arystokrata”, napisany w 1850 roku. Dwa lata wcześniej, w 1848 roku, pokazuje jego praca Karl Pawłowicz Briullov, które stawia im wysokie noty i zdecydowanie popiera Fedotow.

W swoim krótkim życiu, Paul A. stworzył obrazy, które stały się przykładami malarstwa rodzajowego i podejmowania zabawy całej istoty życia uprzywilejowanych warstw współczesnego społeczeństwa. Zmarł 14 (26) w listopadzie 1852 roku w klinice dla umysłowo chorych po zaostrzeniu choroby psychicznej i został pochowany na cmentarzu w Smoleńsku w Petersburgu.

Kreatywność Paweł Fiedotow

Jak wspomniano wcześniej, głównym gatunkiem twórczości artysty stał się gospodarstw domowych. W 1846 roku zaczął się opanować technikę malarstwa olejnego w procesie pracy na płótnie „świeżej kawalera”. W rok później, Paul A. malowane „wybredna panna młoda”, za który został przyznany tytuł akademik, a jesienią 1848 roku ujrzała światło obrazu „Zaloty Major”, który przyniósł mu pierwsze miejsce wśród krajowych scen artystów.

W 1850 (luty-maj) Fedotow był w Moskwie, gdzie obraz „Śniadanie arystokrata” została zakończona, praca na który rozpoczął się w Petersburgu. Później napisał płótna „wdowa”, którego fabuła była inspirowana przez śmierć męża siostry artysty. Ostatnim jego prac były „Encore, Encore!” I „Gracze”. Po tym, zdrowia nie może pracować, ale sam fakt, że został stworzony, pozostawił swój ślad w historii rosyjskiego malarstwa.

Historia powstania

Jak wspomniano wcześniej, w 1850 roku artysta ukończył jeden z jego najbardziej znanych obrazów „Śniadanie arystokrata”. Obraz Fedotova, napisany po spektakularnym sukcesie „zaloty Major”, była inspirowana przez satyr, autor, którego nazwisko pozostaje nieznana (przypuszczalnie był wtedy młody pisarz Iwan Gonczarow): „A jeśli starał się przypadkowo dojść do takich ludzi do domu i zastał ich dziwi? „powiedziałem, że to było bardzo blisko do artysty, a najłatwiej było oczywiście do pełnego wdrożenia tego oświadczenia. Jednak malarz nie ulec pokusie, i rejestruje moment poprzedzający go.

To, co widzimy na zdjęciu?

Niewątpliwie zasługuje analiza tego, co jest przedstawione na jednym z najbardziej rozpoznawalnych obrazów, które napisał Paul Fedotow „Śniadanie arystokraty”. Opis obrazu w najbardziej wyraziste kolory odpowiadają co artysta niósł przez ich kreatywności. To ośmieszanie ludzkie przywary we wszystkich swych przejawach.

Patrząc na obraz, widzimy młody szlachcic, przestraszony obejmujące bochenek czarnego chleba, który jest cały porannego posiłku, kiedy odgłos kroków intruza. Artysta w najdrobniejszych szczegółach otaczająca bohatera wydawana jest układ: pudełko spod drukowanej talii kart pod stół skierowanymi do gier hazardowych; obejmujące proste śniadanie książkę, w której jeden z modą w momencie powieści opublikowanych; plakaty reklamowe i teatralne ostrygi wydajności umieszczone na krzesłach (ostatnia wizyta obowiązkowa rozrywką dla świeckiej młodzieży w czasie); wymuskany szlafrok, szyte w najnowszych mód paryskich.

Ale najbardziej wymowny element, który może być zakończona obrazek opis Fedotova „Śniadanie arystokratę” – całkowicie pusta w środku i odwrócił się w torebce. ludzka próżność, próżność, życiowych ostentacyjny, starannie ukryte pod maską ubóstwa zewnętrznego dobrego samopoczucia i Shine: Artysta w swoim charakterystycznym sposób wyśmiewa ich i tak sympatyczny tematów kochał. Należy zauważyć, że znak jest wyświetlany na płótnie było typowe dla czasu, który nie pozostawia żadnych wątpliwości co do znaczenia tej historii, która okazała Fedotow.

prace Fate

Obecnie obraz „Śniadanie arystokrata”, wraz z innymi ważnymi dziełami artysty, znajduje się w Moskwie, w Państwowej Galerii Trietiakowskiej w Lavrushinsky Lane. W momencie, Pavel Tretiakowska, założyciel muzeum, udało się zebrać kilka rzadkich dzieł graficznych z wczesnego okresu twórczości Fedotov. Obecnie są one przechowywane w zbiorach galerii, ale nie w muzeum. Obrazy, uwięzione w zespole dopiero później, część stałej wystawy. Ten obraz „Śniadanie arystokrata”, który stał się przedmiotem tego artykułu, jak również obrazy „Zaloty Major”, jeden z egzemplarzy autora „wdowiec”, „Fresh cavalier” i „zrozumiałość młodej.”

Tworzenie wartości Paul Fedotow w rosyjskim malarstwie

Znaczenie co znajduje odzwierciedlenie w jego dziełach, artysta, jest trudne do przecenienia. On jest słusznie nazywany twórcą tego gatunku w sztukach plastycznych jako krytycznego realizmu. W procesie twórczym rozwoju niej charakterystyczne dla niego na początku piętrzyły utwory z wielu części I przeniósł się do bardziej prosty i naturalny sposób. Jego obrazy są mocno zakorzenione w sztuce nowego gatunku satyrycznych obrazów z barw narodowych, co dało podstawę dla prac innych młodych artystów.