556 Shares 6617 views

Łysy kot: kolejne dziecko w domu

Dziewięć z dziesięciu osób, zapytany o to, co pierwsze skojarzenie przychodzi do nich ze słowem „kot”, odpowie coś w stylu „wełny”, „łagodne”, „puszysty”, „może być pogłaskał.” Oczywiście, nikt nie przyszłoby do głowy słowo „łysy”.


Kot na kota i być puszyste, miękkie i ciepłe. Sfinks rasa całkowicie obala tę tezę. Ten kot jest całkowicie pozbawione włosów, to znaczy, że jest w rzeczywistości łysy. Ktoś znalazł je ładnie, a ktoś się boi. Co sphinx naprawdę?

Należy zacząć od tego, że jest sztucznie hodowane rasy kotów. Ale dlaczego założycieli wełny mineralnej utraconej jest nieznany. Hairlessness została ustalona przez skrzyżowanie krótkiej włosach ras. Zwierzęta te należą do kotów azjatyckich. W przeciwieństwie do swoich krewnych, Siamese, Sfinks jest bardzo przyjazny i wyrozumiały, mają wiele cech psów. Na przykład, są bardzo przywiązane do ludzi i jest odpowiedni jeśli kiwać. Pomimo swojego charakterystycznego wyglądu, bezwłose koty są bardzo dobroduszny stworzenia dobrze dogadują się ze wszystkimi członkami rodziny i różnych zwierząt domowych, w tym z ich własnego gatunku.

Ze względu na fakt, że wełna z sfinksów jest albo nieobecny lub jest on bardzo krótki, ich skóra wydziela specjalną substancję, która chroni przed szkodliwym działaniem i zwykle gromadzi się blisko pazurów i wokół uszu. W tym przypadku nie jest konieczne, aby dokładnie umyć zwierzę, to lepiej przetrzeć szmatką golizny niemowlęcym śmietaną. Ponadto, łysy kot nawet poty. Podobnie jak człowiek! Ze względu na charakter wyglądzie, łysy kot wymaga szczególnej opieki. Faktem jest, że w celu utrzymania ciepła, że musi jeść dużo bo naga skóra nie trzymać. Dzięki tej funkcji jest związane i że zimy sfinksy potrzebują opieki i ciepła.

Podczas gdy średnia temperatura ciała jest wyższa niż u innych kotów, muszą ogrzać, stawiając specjalne kamizelki lub przynajmniej pozwolić pokryw. Bezwłose koty mają delikatną skórę, więc wskazane jest, aby przyciąć pazury, zwierzę nie zranić, choć niektórzy członkowie zrób to sam. Ponadto, ponieważ Sfinks uszy nie są chronione przez włosy, muszą być starannie oczyszczone z patyczków bawełnianych. Zwierzęta tolerować takich procedur bezpiecznie, więc nie można się obawiać ręce. Łysy kot w domu jest trochę jak małe dziecko, dla którego trzeba przestrzegać. Fakt, że zwierzę może dostać nawet oparzenia skóry leżącego w pobliżu akumulatora.

Dziś wiemy, 3 rasy sphynx

1. Peterbald. Rasa ta została stworzona w Rosji przez skrzyżowanie sphynx i orientalne koty. Wskutek kotek 4 otrzymano. przedstawiciele rasy mają smukłe ciało i długie nogi, płaskie kości policzkowe. pigmentacja może być także obecne na skórze, która znika w zimie, jak słońce tan i wzrasta w czasie laktacji i ciąży.

2. Sfinks. Te bezwłose koty różnią pofałdowania skóry na szyi i brzuchu, czoło dużo pionowymi pasami. Don Sfinks jest dość duży i ma silny organizm. ich główną cechą jest wąskie migdałowe oczy i skręcona vibrisy w nowo narodzonych kociąt.

3. Sfinks. Rasa jest w fazie rozwoju, ale główne cechy – trójkątna głowa, wysoko osadzone oczy i wyraźny wąsy.