717 Shares 4549 views

"Saneng Aktion": cechy techniczne, historia, miejsce na rynku

Samochody SsangYong nie są zbyt popularne, ale bardzo warte uwagi. Różnią się one nietypowym projektem, a często specjalnym projektem. Tak więc, do niedawna, SsangYong skoncentrował się na klasycznych SUVach, podczas gdy wielu innych przejechało się na przejazdy. Do 2011 roku, a ten producent zastosował się do tego przykładu na modelu "Saneng Aktion". Charakterystyki techniczne, miejsce na rynku tego samochodu są rozważane dalej.


Funkcje

Actyon to kompaktowy SUV lub crossover (w drugim pokoleniu). Został on wyprodukowany od 2005 roku. Został on przedstawiony na rynku lokalnym od 2006 roku. W tym czasie w roku 2011 zastąpiono jedno pokolenie, ale do tej pory model pickup pierwszej generacji pozostawał na taśmie przenośnika, a nawet został restylowany w 2014 roku.

Ciało

SsangYong Actyon pierwszego pokolenia różni się nietypowym, zwłaszcza w momencie wejścia na rynek, nadwoziem SUV, reprezentowany przez 5-drzwiowy podnośnik (CJ) zamiast tradycyjnego wagonu. Ponadto, jest on zamontowany na ramie. Długość wynosi 4.455 m, szerokość – 1,88 m, wysokość – 1,74 m.

Ponadto samochód został zwolniony z tyłu pickup o nazwie Sports (QJ). Jest większy o 0,51 m długości, o 0,02 m szerokości i wysokości 0,01 m.

Waga samochodu wynosi około 1,8-1,9 tony.

Drugie generowanie modelu o nazwie Korando C (New Actyon na rynku lokalnym) otrzymało tradycyjną strukturę łożyska 5-ciu korpusów (CK). Jego wymiary to 4,41 m długości, 1,83 m szerokości i 1,675 m wysokości. Waga zmienia się od około 1,55 do 1,75 tony.

Silniki

SsangYong Actyon został wyposażony w dwa silniki czterocylindrowe.

D20DT. Jest to silnik wysokoprężny o pojemności 2 litrów z turbodoładowaniem. Jego pojemność wynosi 141 litrów. Z., Moment skręcania – 310 nanometrów.

G23D. Ten 2,3-litrowy silnik benzynowy rozwija 150 litrów. Z. I 214 Nm. Jest to licencjonowana wersja silnika OM161 Mercedes-Benz.

Pierwszy silnik jest jedynym wyposażonym w "Saneng Aktion Sport". Jego parametry techniczne są identyczne z silnikiem normalnej wersji.

SsangYong Nowy Actyon ma trzy warianty jednostek mocy o objętości 2 l.

G20. Ten silnik benzynowy ma pojemność 149 litrów. Z. I moment obrotowy 197 Nm.

D20DFT. Silnik Diesla o tej samej mocy. Moment obrotowy wynosi 360 Nm. Również przed 2013 r. Zainstalowano jego wersję z innymi ustawieniami, które pozwalają na rozwój 175 litrów. Z.

Przekazanie

Dla wszystkich wersji pierwszej generacji Actyon dostępne są 5-biegowa automatyczna i ręczna skrzynia biegów, a także dwie wersje systemu napędowego na wszystkie koła. Standardowy system oferował system z przednią osią wbzpuściwą i zredukowanym biegem, a silnik o pojemności 2 litrów dostępny był z napędem na wszystkie koła. Pickup istnieje w wersji z napędem na tylną oś.

Nowy Actyon wyposażony w 6-biegową skrzynię biegów. Do roku 2013 dostępne były tylko mechaniki wersji benzynowej, zarówno skrzynie biegów dla silnika wysokoprężnego. Po uaktualnieniu obie silniki zaczęły być wyposażone w mechanikę i automatyczną broń. Również oba wersje są wyposażone, zarówno przednie jak i pełne, automatycznie podłączone.

Podwozie

Actyon i New Actyon mają konstrukcję typu McPherson z przodu i tylną zawieszkę wielowiązkową.

Wszystkie wersje obu generacji wyposażone są w hamulce tarczowe, wentylację przednią. Dla pierwszego Actyon dostępne były koła o średnicy 16, 18 cali, a 16 – 18 calowe koła zostały zamontowane w nowym samochodzie.

Aktualizacje

Produkcja generacji pierwszego modelu w windzie windy została zatrzymana w 2011 roku, a pickup jest produkowany do dziś. W 2014 r. Została zaktualizowana. Na zewnątrz przednia część została zmieniona głównie, a także instalowano oświetlenie diodowe. W sprzęcie dodano kontrolę klimatu. Ponadto, trochę odnowiony wystrój wnętrz, "Saneng Aktion". Charakterystyka techniczna pozostaje taka sama, ponieważ konstrukcja nie uległa zmianie.

SsangYong New Actyon wprowadzony na rynek od 2011 roku również został poddany jednemu uaktualnieniu w 2013 roku. Uaktualnienie zewnętrzne odbywa się w taki sam sposób, jak w przypadku Actyon Sports. Oznacza to, że główne zmiany miały miejsce na froncie. Zainstalowaliśmy kolejny zderzak, kratę chłodnicy, światła przeciwmgielne. Również zmodernizowane oświetlenie: w światłach i światłach zintegrowane diody LED. W wyposażeniu dodano system multimedialny i inne opcje. Lepsza izolacja hałasu i wibracji. Bardzo poważnie aktualizowaliśmy salon: zainstalowano nowy panel przedni na "Saneng Aktion". Specyfikacje techniczne nie uległy zmianie, jednakże z zakresu silników wykluczono wersję 175 silników.

Skuteczność jazdy

Uważany samochód jest uważany za jeden z najlepszych w tym segmencie pod względem możliwości terenowych, zwłaszcza pierwszego pokolenia "Saneng Aktion". Charakterystyka techniczna, jej luz odpowiada lekkim klasycznym SUVom. Dlatego jest znacznie lepiej off-road niż crossover.

Samochód drugiej generacji został stworzony zgodnie z klasycznym systemem przejazdu z korpusem łożyska i automatycznie połączonym napędem na wszystkie koła, w przeciwieństwie do pierwszego "Sangeng Aktion". Charakteryzuje się więc względami technicznymi dla rozjazdów, tzn. Jest bardziej odpowiedni do dróg stałych. A przecież samochód ma dobre parametry geometryczne i klirens w tej klasie samochodów.

Dynamika i charakterystyka prędkości nie są wybitne w segmencie, ponieważ większość analogów ma silniejsze silniki. Pierwsze generowanie Actyon w każdej wersji może przyspieszyć około 165 km / h.

Ta sama prędkość może dotrzeć do wersji benzynowej nowego "Saneng Aktion". Charakterystyka techniczna modyfikacji oleju napędowego zapewnia maksymalną prędkość około 10 km / h. Najszybsza jest wersja 175 silników, zdolna osiągnąć około 180 km / h.

Miejsce na rynku

Actyon nie zyskał popularności wśród lokalnych konsumentów. Wynika to częściowo z faktu, że model ten jest bardzo specyficzny, zwłaszcza pierwszego pokolenia. Samochód w konstrukcji stanowi klasyczny samochód terenowy, ponieważ producent był do niedawna skoncentrowany na uwalnianiu takich samochodów. Rynek bardziej sprzyja bardziej dostosowanym modelom warunków miejskich. Producent wziął to pod uwagę przy opracowywaniu nowej generacji "Saneng Aktion". Charakterystyka techniczna, jej cena mieści się między budżetem a poziomem średnim segmentu. Koszt najprostszej wersji zaczyna się od 0,95 miliona rubli. Dla porównania cena podobnych opcji jest o wiele bardziej popularna niż Hyundai i Tucson Kia Sportage odpowiednio około 1,5 i 1,16 miliona rubli. Prosty model Hyundai Creta jest sprzedawany od 0,75 do 1,2 miliona rubli. Maksymalna wersja New Actyon wynosi 1,46 miliona rubli.

Sport Actyon jest droższy: od 1,24 do 1,63 miliona rubli. Głównym konkurentem jest Ford Ranger, który w bliskiej odległości (1,186 – 1,515 mln rubli) ma duży wybór silników. Ponadto najwyższe zestawy Actyon Sports pokrywają się kosztem z Mitsubishi L200 w wersji początkowej.