114 Shares 7585 views

Wiązanie toy terrier: Co powinien wiedzieć właściciel?

Wiążąc toy terrier – Odpowiedzialne wydarzenie i rzeczywiście bardzo poważne, w których liczy się każdy szczegół. Doświadczeni hodowcy wiedzą, że dostawy z małych skał są trudniejsze niż większych psów (statystycznie bardziej narażone na przewlekłe, z komplikacji, z cesarskiego cięcia, ze śmiercią szczeniaka lub kilku szczeniąt, etc.).

O cięciu cesarskim chciałbym powiedzieć kilka słów. Przy urodzeniu ras psów, takich jak Bulldogs (angielski, francuski) i zabawki terierów, często wymaga cesarskiego cięcia, co z kolei często prowadzi do vzaimovytekayuschim problemy, w szczególności do pyometra (zapalenie, które może skutkować nawet usunięciem macicy) , Konieczność cięcia cesarskiego tłumaczy stosunkowo duże owoce, które zostały wymienione rasy szczenięta mają dużą głowę, i to jest dodatkowym czynnikiem komplikującym.

Dlatego wiązanie terrier należy dokładnie rozważyć i zaplanować z wyprzedzeniem. I uwzględniać potrzebę nie tylko szacunków ekspertów rodziców, ale także jakość miotów produkowanych przez ich krewnych (lub kilku), a indywidualne cechy. A w czasach kryciem jest lepiej odmówić. Na przykład, jedna dziewczyna, waży mniej niż 1900 gramów, prawie zawsze rodzi się bardzo trudne, a zatem ryzyko utraty psa z powodu porodu jest bardzo wysoka. Jeśli – właściciel mini-toychika, pomyśl zanim lepki – czy ryzyko jest uzasadnione? Po tym wszystkim, odsetek bogatego, szczęśliwego zakończenia, niestety, jest bardzo mała.

Tak, dziewczyna terier zabawka dla hodowli musi ważyć więcej niż 1900 gramów, i mają dobrą ocenę eksperta. pies z zewnątrz może być bardzo dobrze opisane tylko w (z niższą oceną nie może dziać).

Pies krycia toy terrier powinien zawsze zaczynać przygotowania:

1. Wyszukaj pary. Oczywiście, z góry. należy wziąć pod uwagę kilku kandydatów i wybrać najodpowiedniejszy. suka właściciel jest zobowiązany, aby myśleć o Męski-double, nie gorsze charakterystyki wnioskodawcy №1. Jeśli nagle pokryta toy terrier upadł, będziesz mieć jakiś plan awaryjny. Kandydatury będą rozpatrywane przez kierownika działu szkolenia psów, a dopiero potem można uzyskać pozwolenie (kierunek) do kopulacji.

2. negocjować z właścicielem psa o wiązanie płatności. Zrób to z wyprzedzeniem. Efektem umowy koniecznie naprawić na papierze, to naprawić z podpisami.

3. Korzystania profesjonalne wsparcie, naprawdę nie wiedząc , co wiązanie terrier (zwykle instruktor zapewnia właściciel psa, a ponieważ kwestia ta została omówiona wcześniej).

Nie zawsze jest to mężczyzna obejmuje sukę raz, więc po 5 (maksymalnie – 10) minut poszedł psa na odpowietrznik. Następnie podawany ponownie. Wzbudzenie psa może zwiększyć radosnego tonu, głaskanie, światło zatwierdzanie pat. Dzianina lepiej na stole, najlepiej – u samców.

Jeśli pies nie jest zbyt doświadczony w ogóle nic pasowania po raz pierwszy, w żadnym wypadku nie powinny wykazywać frustrację. Pies czuje niezadowolenie. Jest wręcz przeciwnie, chwalą psa, a chwała jest aktywny dla każdej próbie. Wykwalifikowany instruktor może umieścić czas suka tak, że pies szybko wsiedli do pętli.

Należy zachować ostrożność tak, że pies stoi w zamku, nie próbował go złamać, genitalia w przeciwnym razie może to spowodować uraz (zarówno samce jak i samice). Zachowanie psów podczas krycia jest dość zróżnicowane: niektóre zgrzytanie zębów, inni drżą, inni warczeć lub skomlenie. Pozycja psa podczas nieważnym zamku. Najlepiej, najlepiej rzucić tylko jedną łapę psa, nie rozmieszczania go (niektóre kobiety reagują z kolei dość bolesne), a dwa psy będą mogli stanąć na wszystkich czterech kończynach.

Bezpiecznie obcował toy terrier kończy się wraz z narodzinami-toychikov uroczych szczeniąt. Mioty są prawie zawsze mały: kobieta prowadzi jeden do trzech dzieci.