484 Shares 9408 views

Wbijasz serce? Uciekaj do lekarza!


Na pewno każda osoba wie, jak bardzo jest to nieprzyjemne, gdy serce się zakwarza. Co do zasady, z niewielkim bólem w tej dziedzinie ludzie nie piszą do lekarza, nie przechodzą przez elektrokardiogram, ale po prostu weźcie witaminy w tabletkach, mając nadzieję, że to wystarczy. Lekarze ostrzegają: jeśli ból serca stał się trwały, a nie pojedynczy objaw, musisz przejść do polikliniki i sprawdzić się. Tabletki mają działanie przeciwbólowe, ale nie eliminują źródła bólu w sercu. Przyczyny mogą być bardzo różne: zarówno bezpośrednio związane z funkcją serca, jak i nie związane z tym.

Najbardziej strasznym powodem ciągłego mrowienia serca może być choroba niedokrwienna. Jeśli nie zostanie potraktowany w czasie, wynik może być śmiertelny. Niedokrwienie występuje, gdy wymagana ilość tlenu nie płynie do mięśni serca. Miażdżyca tętnic wieńcowych prowadzi do powstawania płytek, które zapobiegają przenikaniu tlenu do serca. W początkowym stadium choroby osoba zauważa, że jego serce jest kłucie w wyczerpaniu i emocjonalnym nadmiernym wysiłku. Co więcej, ból za mostkiem przypomina sobie również, gdy osoba jest absolutnie spokojna. Niedokrwienie częściej dotyczy mężczyzn w wieku powyżej pięćdziesięciu. Jednak dziś choroba jest znacznie "młodsza". Wynika to z szkodliwych nawyków współczesnej młodzieży: palenia, uzależnienia od alkoholu, niewłaściwego zachowania w jedzeniu i otyłości jako konsekwencji. Przedłużone umieranie w tętniczym sercu mięśnia sercowego często zamienia się w zawał mięśnia sercowego.

Niedokrwieniem to choroba, która powoduje mrowienie w okolicy serca, jest dusznica bolesna. Z tą dolegliwości ból pojawia się nagle po wysiłku fizycznym lub stresie, a także może prowadzić do chwilowej śmierci. Odróżnić stałą i postępującą dusznicę bolesną. Postępująca dusznica bolesna może prowadzić do zawału mięśnia sercowego. Atak dusznicy bolesnej rzadko trwa dłużej niż pięć minut.

Wraz z wypadaniem zastawki mitralnej serce również drży, chociaż nie jest to choroba, ale niekiedy fizjologiczna cecha struktury tego narządu u niektórych osób. Z wypadaniem, klapy zaworu ulegają zginaniu pod ciśnieniem krwi. Dzięki tej diagnozie pacjenci doświadczają głuchego, a nie ostrego bólu. Narzekali również na zmniejszenie zdolności do pracy, w przypadku bólów głowy. Rzadką zastawkę mitralną, co do zasady, obserwuje się u osób z asteniczną postacią fizyczną.

Wśród przyczyn "braku serca" powodujących mrowienie w okolicy serca dystonia wegetatywno-naczyniowa jest pierwszym miejscem częstości rozprzestrzeniania się. Zespół politologiczny jest odczuwany po emocjonalnym nadmiernym wysiłku lub w załamaniu nerwowym. Każde zaburzenie może powodować ból w klatce piersiowej. Z silnym wstrząsem nerwowym dopływ krwi do mózgu jest zakłócony, więc pacjent poczuje również ból głowy. Dystonia naczyniowo-naczyniowa szybko rozwija się, jeśli pacjent pali lub bierze alkohol, a także, jeśli często pije kawę i silną herbatę, w wyniku czego wzrasta ciśnienie krwi.

Kiedy osteochondroza u osób w podeszłym wieku, serce uzgadnia, ponieważ zakończenia nerwowe i naczynia krwionośne kręgosłupa są ściśnięte, a krew krąży wolniej. W tym przypadku ból narasta wieczorem, ponieważ w tym czasie kręgosłup jest lekko sprężony, staje się krótszy. Pacjenci narzekają, że ból w klatce piersiowej "daje" w ramię lub ramię. Jeśli dotyczy to kręgochy kręgowego kręgosłupa kręgo- wego kręgosłupa, to u 95% pacjentów zauważa się nieprzyjemne odczucia w sercu.

Aby pozbyć się bólu w sercu, musisz znaleźć przyczynę ich wystąpienia. W tym celu należy skontaktować się z specjalistą i przeprowadzić ankietę. Postępuj zgodnie z instrukcjami lekarzy i bądź zdrowa!