559 Shares 4210 views

Jak skonfigurować plik stronicowania do 4 GB pamięci RAM?

Zwykły użytkownik może być sobą, a nie zwracać uwagę na pamięć wirtualną z systemami Windows, ale zaawansowani użytkownicy i przedsiębiorstwa są świadome roli odgrywanej przez nich w pliku wymiany. Analizujemy prostą konfigurację i spróbuj zobaczyć plik wymiany do 4 GB pamięci RAM pod standardowym procesorem dwu-rdzeniowego.


Co to jest pamięć wirtualna?

pagefile.sys plik jest elementem systemu, który jest odpowiedzialny za rezerwację dodatkowego miejsca na dysku do przechowywania danych aktualnie odtwarzanych na temat programów i aplikacji z braku pamięci RAM.

rozmiar pliku stronicowania (4 GB RAM w tym przykładzie), system określa początkowo sami instalację. Istotą jego stosowania jest to, że wszystkie aktualnie aktywne ładuje program w pamięci jego wykonywalne komponenty (takie same DLL-Library). Przy pełnym obciążeniu pamięci RAM do systemu i nie będzie dalej zwolnił i kontynuuje realizację uruchomionych procesów, rozładunek komponentów dzieje na dysku twardym (tzw pamięci wirtualnej).

Ale tu trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz: dostęp do danych przechowywanych w pamięci, jest znacznie szybsze niż odwołanie się do dysku twardego, nawet jeśli jest to standardowy dysk SSD (Solid State Drive) o maksymalnej prędkości odczytu. Dlatego kwestie związane ile pliku stronicowania (4 GB RAM) jest wymagana do prawidłowego funkcjonowania systemu lub aktywnych programów, wiele powodować zamieszanie. Odnosząc się do samego systemu.

Plik stronicowania do 4 GB pamięci RAM: Czy trzeba go używać?

Przeciwnicy wspinaczki na ustawieniach systemu Windows i zmienić ustawienia domyślne bardzo często mówią, że ten składnik jest lepiej nie dotykać go, a następnie, wiesz, nigdy nie wiesz co może się zdarzyć (jako uznane w złym rozmiarze, nawet system może „odlecieć”). Nic podobnego!

Ogólnie, w przypadku dowolnej konfiguracji istnieje jedna zasada jest dłuższy niż RAM rowkowane, tym mniejszy jest potrzebny ilości układu pamięci wirtualnej. W przypadku 4 GB pamięci RAM, pod warunkiem, że praca nie będzie używany w ciężkich zastosowań, jego rozmiar można zmienić lub wyłączyć używanie.

Co by się stało, jeśli plik wymiany (Windows 10, 4 GB pamięci RAM), aby wyłączyć?

Co do zasady, wszelkie wykorzystanie pamięci RAM Windows System podlega jednolitych wymagań. System przydziela około 30% „RAM”, że tak powiem, na wszelki wypadek, i używa go tylko po wywołaniu pliku wymiany.

Jak wspomniano powyżej, odniesienie do „Ram” jest większa, odpowiednio, program pracy, z załadowanym danych jest optymalna. Co zrobić, jeśli wyłączyć wykorzystanie przestrzeni dyskowej do tworzenia kopii zapasowych? Jak pokazuje praktyka, nic strasznego się nie stanie. System po prostu będzie dostęp do pamięci bezpośrednio, w każdym razie, przekazując żądania do wybranego obszaru na dysku twardym. W tym przypadku wydajność systemu nie wpływa w żaden sposób, a także o wszelkie krytyczne awarie nie mówimy (widać to tylko w systemach takich jak Windows 98 lub 2000). Do tej pory, problem został rozwiązany.

Dostęp do zmiany ustawień

Skonfigurować plik stronicowania (4 GB RAM), że system jest obiekt o nazwie pagefile.sys, może to być bardzo proste.

Dostęp do parametrów pamięci wirtualnej jest przeprowadzane w dodatkowych parametrów pracy systemu spowodowanych przez standard „Panel sterowania”. Na przykład w systemie Windows 10 nazywa się najpierw sam panel (polecenie sterowania w menu „Uruchom» – Win + R), a następnie przejście do «System» menu dodatkowych opcji dodatkowo wybranym, a następnie użyj przycisku «Opcje» w sekcji Wydajność.

Po wejściu będzie jasne, ile miejsca jest zarezerwowana przez system. Aby zmienić ustawienia, należy użyć odpowiedniego przycisku. W nowym oknie, można określić żądany poziom głośności lub wyłączyć użycie pamięci wirtualnej w ogóle.

Optymalna wielkość

Następnie trzeba wykonać jedną regułę niepisaną: plik wymiany do 4 GB pamięci RAM na nieoficjalny kanon powinien mieć wielkość 1024 MB (1 GB). Ale to tylko tak rozpatrywane.

Oczywiście, możliwe jest, aby zwiększyć lub zmniejszyć, ale zbyt duża wielkość fizyczna nie jest wart instalacji. To jest obarczona tylko fakt, że system nie jest stale odwołują się do pamięci RAM i dysku twardego, dzięki czemu prędkość będzie znacznie niższa. Możliwe jest również, aby ustawić górne i dolne granice wahań, co sprawia, szerokie pole ustawień prędkości.

Jaki jest wynik?

Zasadniczo, jeśli się to niepisane zasady, plik wymiany do 4 GB pamięci RAM jest dobrze zdefiniowany rozmiar. Jednakże, jak w przypadku każdej reguły są wyjątki. Na przykład, jeśli napęd SSD wykorzystywany do niego łącze wyższa niż konwencjonalny Winchester. W tym przypadku, pamięć wirtualna, a nie można dotknąć.

Jeśli system nie powinien korzystać z programów i aplikacji wymagających dużej ilości zasobów, takie wsparcie może być wyłączony całkowicie. Uwierz mi, nic złego się nie stanie. Ale system będzie miał zastosowanie tylko do pamięci, które będą miały wpływ na wzrost prędkości. Nawiasem mówiąc, wielu użytkowników, którzy optymalizacji systemu, tędy. A nie krytyczna awaria nie występuje, jak niektórzy przeciwnicy są skłonni powiedzieć zmienić domyślne ustawienia Windows.

I, oczywiście, trzeba zwrócić uwagę na zużyty pasek pamięci. Naturalnie, standard DIMM jest już cofnięty w zapomnienie. Ale zastosowanie standardowego DDR należy zwrócić uwagę na oznakowania (modyfikacji 2, 3 i 4). Wkładając jedną z tych standardów i pagefile.sys rozmiar pliku może się różnić dość szeroko. Co więcej, sama pamięć ma inną prędkość pobierania lub odczytu danych, nie wspominając o ilości miejsca do przechowywania. Na przykład, jeśli sam 4 PL DDR4 paski SDRAM sprzężenia takim nośniku można zrezygnować w ogóle, ponieważ bardzo „RAM” obejmuje potrzeb systemu z nawiązką. Ale prawidłowe rozwiązanie należy szukać w każdym przypadku testowania konfiguracji systemu komputerowego.

W połączeniu ze wszystkimi czynnikami branymi pod uwagę powyższe należy stwierdzić, że zastrzeżenie w odniesieniu do pamięci wirtualnej pagefile.sys edycję plików, za to odpowiedzialny, musi być wykonana bardzo starannie. Oczywiście, to wszystko może być włączony i wyłączony. Nic złego się nie stanie. Jednak eksperci, którzy stworzyli-systemu Windows, też nie jest tak głupi, a korzystanie z pamięci wirtualnej ma sporo kryteriów, według których chcesz ustawić lub zmienić zalecane ustawienia.

Można kopać w rejestrze, a w edytorze zasad grupy, który jest w rzeczywistości, powielać rejestru. Ale wszystkie te działania są dla przeciętnego użytkownika jest zbyt złożona, aby zastosować w praktyce. Dlatego lepiej jest zastosować metody i opcji konfiguracyjnych, które są wymienione powyżej.

I wreszcie, jeszcze jedno: w systemach z 4 GB pamięci RAM i dwurdzeniowy procesor, można łatwo wyeliminować stosowanie takiego wsparcia. Sytuacja jest taka, że jej odcięcia jest nie tylko nie doprowadzić do krytycznej awarii, a być może nawet pozwalają zwiększyć wydajność systemu jako całości ze względu na bezpośrednie odwołania do pasków RAM zamiast partycji i zastrzeżone go. A to, co jest oczywiste, ma bezpośredni wpływ na wydajność każdego systemu.