425 Shares 6289 views

Otwarta plik tif

Tym bardziej nie ma na rynku technologii oprogramowania, tym większa różnorodność rozszerzeń i typów plików. Często w poszukiwaniu informacji lub rozwiązywać problemy użytkowników twarz należy pobrać plik z pewną tajemniczą rozszerzenia, które nie zostały jeszcze rozpatrzone, a system Windows nie rozpoznaje go. W tym przypadku konieczne jest, aby spojrzeć na program, który jest „odpowiedzialny” za odkrycie takiego pliku.

Zbadajmy przykład: otworzyć plik tif

Po pierwsze, jest to rozszerzenie tego? Ten skrót oznacza jako Tagged Image File. Jest to wysokiej jakości format obrazu. Z powodu tych cech plików z rozszerzeniem .tif używany do przechowywania obrazów o wysokiej rozdzielczości i przy dużej liczbie odcieni różnych kolorów (na przykład fotografii cyfrowych podejmowane przez profesjonalnych aparatów, bardzo szczegółowe rysunki lub schematy). Przeznaczony był około czterdziestu lat temu, pierwsza wersja, oczywiście, jest przestarzały. Aby wymienić przyszło później i bardziej „zaawansowanych” wersja. Im bardziej skomplikowana opcja (a jest ich około 50), tym wyższe wymagania dotyczące programu i pozwala, aby je otworzyć.

Pomimo faktu, że pliki z rozszerzeniem tego typu pozwalają na zachowanie oryginalnego nasycenia szczegółowości i jakości obrazu (lub obraz / rysunek / schemat), rzeczywistej wielkości tych, co do zasady, mniej znane i bardziej powszechne formacie JPEG

Tak, wiedząc, że to do ekspansji i do czego służy, konieczne jest, aby dowiedzieć się, jak otworzyć plik .tif. Problemem jest to, że konwencjonalne oprogramowanie przeglądarka zdjęć, zwłaszcza jego starsze wersje nie pozwalają na pełną funkcjonalność takich plików, jak Oni nie mają wystarczających zasobów i nie pozwala przetwarzać pliki o tak wysokiej jakości bez utraty oglądania.

Dlatego każdy użytkownik przed otwarciem plików tif powinien wyświetlić listę programów, które to zrobić:

  • ACDSee. Ten program działa z obrazami jest dość trudne w obsłudze dla początkujących, ale po zaskoczony z profesjonalnych formatów muszą nauczyć się z nim pracować. Ona oczywiście płatne. Ale za to wynagrodzenie jest: program pozwala na dokonanie rygorystycznej pracy na zdjęciach, wyregulować balans bieli, bawić się kolorem, w celu skorygowania wady ostrości i hałasu.
  • Adobe Photoshop. Doskonały program, pracując z tym nie są pytania typu „Jak otwierać pliki TIF?”. Ponadto, podobnie jak poprzedni, jest to edytor graficzny, jednak, w przeciwieństwie do pierwszego, jest powszechnie stosowane w projektowaniu stron internetowych. Oczywiście, jeśli tylko trzeba znaleźć coś, aby otworzyć TIF, to jest całkiem w porządku. Aby obsłużyć wymaganą głębsze poznanie pracy z programem.

Pomimo faktu, że oba programy deklarowanej przez producenta jako płatne, w sieci, oczywiście, można znaleźć „poprawioną” wersję z kluczami itp Który, jak wiadomo, jest nielegalne, a autor artykułu nie jest zalecane.

Jeśli chodzi o wybór użytkowników, większość wciąż wolą Adobe Photoshop, ponieważ jest to stosunkowo łatwe do pracy z tego formatu.

Często w praktyce nie ma potrzeby konwertowania tif plik na inny wspólny format. Istnieje również możliwość.

Więc pobrać plik, mający obecnie znanym formacie TIF. Go otworzyć – to jasne, ale chcę przekonwertować do formatu JPEG, na przykład, lub gif. Przydatny program do malowania Microsoft. Z jego pomocą otwórz plik, znajdź zakładkę „Plik”, wybierz ją z menu kontekstowego opcję „Zapisz plik jako …”, tu i wybrać żądany format.

Brak programu (nawet Microsoft Paint) nie jest przeszkodą do konwersji plików TIF. W Internecie istnieje wiele różnych miejsc, które pozwalają na przeprowadzenie tej procedury w Internecie. To powinno być przechowywane jedynie pamiętać, że utrata jakości podczas formatowania jest nieuniknione.