275 Shares 7572 views

Jak zmienić rozszerzenie pliku w systemie Windows 7

Każdego dnia mamy do pracy z różnych plików, które są przechowywane na komputerze. Prawie każdy ma takiego rozszerzenia. Jednak nie wszyscy użytkownicy są zwracając uwagę na niego i nie rozumiem dlaczego jest to potrzebne. Szczególnie, nie każdy wie, jak zmienić rozszerzenie pliku. W rzeczywistości, to jest bardzo ważne. Na przykład, użytkownik może powiedzieć przybliżoną zawartość pliku (typ danych , które może zawierać), a nawet powiedzieć, który program jest lepszy otworzyć. Ponadto, system operacyjny identyfikuje pliki zawiera, na podstawie określonych rozszerzeniach w nich.

Jako wyglądem przedłużających

Jest on oznaczony jako kilka znaków na końcu nazwy pliku. Są to zwykle trzy lub cztery, a oni zawsze idą po punkcie. Przykład: «.mp3» lub «.doc». W pierwszym przypadku, nazwa daje do zrozumienia od razu, że jest to zawartość muzyka, drugi jest od razu jasne, do wielu, że przedstawiony dokument tekstowy. Oba pliki są otwarte w różnych programach. Przez pierwszy garnitur różnych graczy, drugi zostanie otwarty w edytorze tekstowym. Na niektórych komputerach, rozszerzenie nie jest wyświetlana, ale nie oznacza to, że nie zawiera żadnych plików. Po prostu nie włączone na ekranie ustawień. Powstaje pytanie, jak zmienić rozszerzenie pliku w tym przypadku? Będzie trzeba najpierw spojrzeć w odpowiednim momencie.

Jak zmienić rozszerzenie pliku w systemie Windows 7

Jeśli wyświetlacz z tych informacji jest wyłączony, można go zmienić poprzez mały element w ustawieniach. W Windows 7, ścieżka do pożądanego działania odbywa się za pomocą panelu sterowania. Następnie przejdź do ustawień profilu folderach. Okno będzie zawierać rodzaj karty. To taka potrzeba. Jest klauzula, która pozwala na ukrycie rozszerzenia plików. Aby anulować tę regułę jest konieczne, aby usunąć znacznik wyboru obok niego, a następnie zapisać zmiany klikając „OK”. Wszystko od tego momentu wszystko będzie wyświetlany poprawnie.

Teraz można przejść bezpośrednio do pytania, jak zmienić rozszerzenie pliku. Proces ten jest bardzo prosta dla tego systemu operacyjnego. Ale jest mały niuans: początkowo (według deweloperów – dla wygody) funkcja, która pozwala na zmianę rozszerzeń plików w Windows 7 jest wyłączona. Dlatego może to być trudne, gdy użytkownik pobiera plik, utworu lub książki, a są one zapisywane przez przypadek w złym rozszerzeniem. Powyższy akapit opisuje szczegółowo, jak radzić sobie z tym problemem. Teraz pozostaje tylko, aby podświetlić nazwę pliku i zapisz prawidłowe rozszerzenie.

Ważne: jeśli przypadkowo usunąć rozszerzenie pliku (zamiast zmienić jego nazwę), wtedy system będzie w kłopocie. Komputer nie będą wiedzieć, co program to otworzyć plik. W rezultacie, sprawiają, że nie działa. Można to naprawić, ponownie wybierając nazwę i wpisując w prawo, w swojej opinii, rozszerzenie. Nie zapomnij umieścić punkt między nimi i, w rzeczywistości, to nazwisko. Również zbędne (co przychodzi po kropce i sama) powinien być szczególnie ostrożny, aby nie usunąć przy zmianie nazwy pliku, w przeciwnym razie historia się powtórzy. Nie bardzo doświadczeni użytkownicy mogą ponownie zakładać zmiany, lepiej umieścić w „Ukryj rozszerzenia” otoczeniu. W ten sposób można zapobiec przypadkowemu działania.

Pliki bez rozszerzenia

Teraz wiesz, że problem jak zmienić rozszerzenie pliku na komputerze, nie jest niczym trudnym. Pozostaje powiedzieć o plikach, w których nie występuje. Z pewnością każdy kiedyś napotkał taki problem, jako niezdolność do ich otwierania.

asystent komputer zazwyczaj oferuje dwa rozwiązania problemu: szukaj powiązanych plików w Internecie, lub ręcznie wybrać program. Pierwsza metoda może być natychmiast porzucony ze względu na jego nieskuteczności. Ale drugi jest całkowicie zdolny do dowolnego użytkownika. Po wybraniu pojawi się okno dostępne. Spośród nich trzeba wybrać najbardziej odpowiednie, ale jeśli ktoś nie ma na liście, powinien się znaleźć. „Przegląd” Do tego jest przycisk.