672 Shares 9993 views

Jak podlewać storczyki podczas kwitnienia prawda? Orchid: opieka w czasie kwitnienia

Podczas gdy w poszukiwaniu informacji, jak podlewać domu storczyk, pomaga zrozumieć, że istnieją ogólne zasady nawadniania i jego cech, które są istotne tylko w czasie kwitnienia tej rośliny. Aby przejść do kwestii podlewania kwitnienia storczyków, należy najpierw zapoznać się z podstawowymi zasadami opieki, bo bez nich, pytanie nie jest w pełni ujawniona.


Zależność ilości wody od temperatury pokojowej

One zazwyczaj nie traci swoje znaczenie niż kiedykolwiek: cieplej w pomieszczeniu, w którym roślina jest bardziej obfite i często trzeba je podlać. Jednakże w puli powinna mieć otwór, który pozwala na przepływ z niej wszystkie że woda, która jest zbędny. W przeciwnym razie będzie to nastąpić nadmierne gromadzenie się płynu w środku zbiornika. To – bezpośrednią przyczyną rozpadu kłącza rośliny i jej dalszym zniszczeniem.

Dla zainteresowanych, jak podlewać storczyki w czasie kwitnienia, zasada ta jest również prawdą.

Co grozi storczyków z nadmiernym podlewaniem?

To już zostało powiedziane o zagrożeniach storczyków obfitego nawadniania. Aby zrozumieć konkretną przyczynę tego zjawiska, konieczne jest zbadanie możliwości roślin i procesy metaboliczne w nim. Dla storczyki są bardzo ważne, to ma swój system korzeniowy. W rzeczywistości, jest to podstawowy element życia wsparcia. Tak szybko, jak choroby lub problemu na storczyki kaczan, na cała roślina wykazuje negatywne zmiany. Przez część głównego procesu absorpcji wody, bez której jego dalszy transport jest niemożliwy. Jeżeli procesy absorpcyjne są łamane, liście i kwiaty powoli zanikać. W rezultacie, roślina powoli umiera. Dlatego też, w przeciwieństwie do tego, co jest najpiękniejszą częścią orchidei – jest jej kwiaty, w opiece nad największą uwagę należy zwrócić na korzeniu niego.

storczyki podłoża Spójność jako główny wskaźnik jego stanu

Podłoże, w którym storczyk rośnie, w czasie do podlewania powinny być trwale sucha. W tym przypadku nie należy kierować się żadną konkretną liczbę dni, bo wszystko tu indywidualnie. Żadna władza nie daje uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, ile wody storczyki. Właściciel kwiatem być utrzymywane pod kontrolą stanu podłoża.

Ważne jest, aby zrozumieć, że roślina storczyk jest bardzo „Moody” w zakresie opieki, w tym tygodniu może przypalić ich rasę przez 6 dni, a następny – trzy. Kiedy będzie pochmurne dni, to jest prawdopodobne, że ten okres czasu i w ogóle zostanie opóźnione aż do dwudziestu. W tym samym czasie, to tendencja ta jest zależna od rozkwitu opisanych gatunków roślin. Tak więc, ile wody storczyki, to zrozumiesz.

Całkowita masa pot – wskaźnik na obecność w niej wody

Ludzie, którzy mają już doświadczenie nadmiernych storczyki podlewanie, mają jedną ciekawą obserwację: suchą wierzchnią warstwę podłoża, w którym rośnie, nie mogą być uznane za wskazanie, że rośliny wymagają regularnego podlewania. Bardzo często zdarza się, że górna skała suszy się, a dolna warstwa zawiera wystarczającą ilość wilgoci. Należy wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak właściwie podlewać storczyki podczas kwitnienia.

Jest to istotne, podlewanie wystąpiły w czasie, gdy całe podłoże suszy się. Podczas suszenia zależy od takich czynników jak:

  • całkowita temperatura powietrza w pomieszczeniu, w którym storczyk;
  • oświetlone obszary, na których istnieje garnek kwiat;
  • wilgotność w pomieszczeniu.

Aby ustalić, czy jest to czas do podlewania storczyków, warto podnieść pulę. Jeśli jest on lekki, roślina potrzebuje podlewania. Jeśli nie, to suche wierzchnią warstwę podłoża o tym, co jeszcze nie mówi w jego niższych warstw istnieje wystarczająca ilość wody. Pamiętaj: storczyk podlewać tylko wtedy, gdy cała jego istoty wysechł.

W przypadku, gdy orient, ile razy do podlewania storczyków, to trudno, nie jest jeszcze łatwiejszy sposób określania wilgotności ziemi, niż oglądając swoją wagę. Gleby, w której rośnie, przedstawiciel flory strona legenky zarysowany palcem w celu ustalenia stopnia nawilżenia. Ale robić to ostrożnie, tak aby nie uszkodzić samą roślinę.

Jak podlewać Phalaenopsis orchidei w rozkwicie?

Przede wszystkim mówimy o tego rodzaju podlewania storczyków, jak phalaenopsis powinni wiedzieć, jak to w żadnym wypadku nie powinny mieć zastosowania. Nigdy nie spryskiwać kwiat tak, że rdzeń pomiędzy liśćmi przeniknąć woda. Spowoduje to procesy rozpadu w zakładzie. Jeśli chodzi o warunki obfite światło, kiedy podlewać kwiaty i liście mogą prowadzić do spalania roślin. Wynika to z szybkiego odparowania wody.

Odpowiadając na pytanie o tym, jak podlewać storczyki w czasie kwitnienia, warto wspomnieć o opinię, że nie ma potrzeby, aby zwilżyć kwiaty, ponieważ takie działania są ich zniszczenia. Gdy roślina nie kwitną, to zaleca się gorący prysznic o temperaturze do pięćdziesięciu dwóch stopni. Takie środki naśladować naturalne warunki, ale dlatego, że są optymalnie dostosowane do storczyków.

Jednak czytelnik może zapytać, jak to stwierdzenie odnosi się do wspomnianego powyżej, co jest zalecane, aby zapobiec przedostawaniu się wody do wnętrza rdzenia. wszystko właśnie tutaj. Po „gorący prysznic” tych, którzy domagają się jego przydatności, zaleca się, aby oczyścić części wód utworzonej między kątach liści, używając chusteczkę lub tkanki.

Jak podlewać storczyki podczas kwitnienia: zasady ogólne

Mówiąc o tym, jak podlewać storczyki w czasie kwitnienia, trzeba wziąć pod uwagę miejsce, w którym rośnie. Ogólne zasady są następujące:

  • Jeśli storczyk rośnie w doniczce, wlać obficie jej podłoże, a następnie dzięki czemu cała woda do kanalizacji. Wymagana ilość cieczy pozostanie ożywczy i pozostawić zbyt wiele różnych substancji odpadowych z ziemia. Soli, itp.

  • dla storczyków, które rosną na bloku (kawałek kory lub oddziałów), należy użyć techniki zanurzenia. Zanurzyć rośliny całkowicie w wodzie, tak że różyczki pozostała na powierzchni. Pozwala to na wodę do wzbogacenia kłącza, ale aby chronić siebie przed próchnicą całym orchidei z powodu cieczy do rdzenia. Przepływ wody musi być piętnaście minut;
  • w odniesieniu do zawiesiny orchidei, jest usuwany i zanurzyć korzeni do pojemnika z ciepłą wodą. Ważne jest, aby pamiętać, że kolby powinna być zanurzona w wodzie ostrożnie. Są one z natury wystarczająco suche, ale dlatego, że w przypadku niewłaściwego obchodzenia się może złamać. Do zasilania wilgoci rośliny kłącza wymagają piętnaście minut. Następnie wyciągnąć go z wody, delikatnie strząsnąć i wisiał w jego zwyczajowego miejsca.

Właściwa pielęgnacja – gwarancja zdrowia storczyków

Myśląc o tym, jak podlewać storczyki w czasie kwitnienia, należy pamiętać, że roślina ta jest dość kapryśny. Ponieważ nie przesadzaj z wody w podłożu, a także dbać o kwiaty przed bezpośrednim wpływem wilgoci.