272 Shares 8264 views

Sanitarny działa. Jak usunąć zator w toalecie?

Prędzej czy później, kanalizacja zawiedzie. Dzieje się tak niezależnie od tego, gdzie jest zainstalowany: w mieszkaniu wieżowców budynku lub w prywatnym domu. Szczególnie nieprzyjemna sytuacja, kiedy toaleta jest zatkany. Jak czyścić produkt higieniczny? Jakie są metody i narzędzia? O tym w dalszej części artykułu.


przyczyny

Najpierw musimy się dowiedzieć, dlaczego ten zatkany toalety. Do poprawnego działania sanitarne taki problem powinien powstać. Ale jeśli wystąpiły wszystkie takie same nieprzyjemne sytuacja, wtedy w toalecie znajduje się ciało obce. Zazwyczaj jest to szmata, albo dużo toreb papierowych. Aby rozwiązać ten problem, należy usunąć obiekt z systemu. Z reguły taka sytuacja czynienia przez lokatorów mnogokvartinyh wieżowców. Przede wszystkim nie ma szczęścia do tych, którzy mieszkają na niższych piętrach.

tłok nurnikowy

Jak usunąć zator w toalecie szybko? Co to jest tłok, znany wielu. Pozycja ta jest stosowana skutecznie usunąć niewielkie zatory. Idealnie, tłok musi być obecny w gospodarstwie. Ego funkcjonalność pozwala „nitek” zapchać szybko. Kilka wskazówek jak czyścić skleić w toalecie za pomocą zaworu. pompowanie technologii jest bardzo prosta i można go łatwo obsługiwać. Przed rozpoczęciem czyszczenia drenażu, toaleta powinna być wypełniona wodą. Następnie otwór jest pokryty tłokiem kopuły, a jego ramię jest wykonana kilku kliknięć. Urządzenie musi być szybko usuwane. Manipulacje te są przeprowadzane kilka razy. To właśnie dzięki tej prostej sekwencji ruchów szybko poluzowanie prostych blokad. Po jakimś czasie woda może swobodnie iść tam, gdzie chcesz.

Jak odetkać toaletę kabel?

Czasami zdarza się, że korzystanie z tłokiem nie przynosi oczekiwanego rezultatu. W tym przypadku eksperci zalecają użycie specjalnego przewodu elastycznego. Urządzenie to jest w rzeczywistości w przypadku pustego sztywnego osi. Jest on wyposażony w obracającą się uchwyt. Na końcu osi jest zamocowany gruby występ w kształcie spiralnym wykonany z grubego drutu. On przymocowany do kabla za pomocą elastycznej rurki. To właśnie z powodu jego obecności w każdym urządzeniu jest ogólnie bardziej mobilnych i zapobiega uszkodzeniom mechanicznym na powierzchni urządzeń sanitarnych. Jak usunąć zator w toalecie z tym urządzeniem? Aby rozpocząć spiralny koniec kabla powinien być obniżony do odpływu aż się zatrzyma. Uchwyt powinien być włączony do ruchu wskazówek zegara. Jednocześnie przewód jest wciśnięty w głąb zamknięcia wodnego. Dzięki temu posunięciu, blokada musi zostać zniszczone. Zakończeniu tego czyszczenie przez płukanie układu spustowego.

urządzenia domowe

Jeśli nie pomoże tłok i brak kabla, można wykorzystać to, co jest w zasięgu ręki. Na przykład, zrobić „lalkę”. Mała torba szmata powinna być wypełniona piaskiem i przywiązał sznur do niego. „Lalki” obniża się do otworu spustowego. Następnie należy nacisnąć na dźwignię przepłukiwania podczas opuszczania liny przepływu wody unoszona w lejku. Torba jest na tyle ciężki, dlatego powinna przenikać zator. Ta metoda jest dobra, ale piasek, znowu, nie może być w zasięgu ręki. Pomoc w tym przypadku może dojść do wspólnej plastikowej butelce. Pozycja ta jest łatwa do znalezienia. Jak odetkać butelkę toaletowego? Bardzo proste. Na dnie butelki jest odcięta – to będzie self-made tłoczek. Muszę powiedzieć, że wszystkie ruchy urządzenia powinny być szybko wdrożone. Podobnie jak w przypadku stosowania tłok, miska WC być wypełnione wodą, część otwór spustowy Pokrywa butelka wycięte. Dalej w urządzeniu, naciśnij i ostro cięcia to również usunięte. Dla zwiększenia wydajności obróbki w kilka razy.

środki chemiczne

Powyższy są zalecenia dotyczące sposobu, aby usunąć zator w muszli klozetowej za pomocą środków mechanicznych. Ale dość popularne i chemikalia. Są one podzielone na kilka kategorii:

– proszki;

– spreje;

– granulat;

– płyn.

W celu określenia, które narzędzie do wykorzystania, należy zrozumieć naturę przeszkód. Jeśli masz jakiekolwiek problemy, nie panikuj. Łatwo jest zrozumieć sytuację i podjąć najlepszą decyzję. Jeśli ręka funduszy specjalnych syntetycznych nie, można użyć zwykłej sodę. Ta metoda jest skuteczna w prosty zatkania. Do ich wyeliminowania, wylana pół opakowanie napojów gazowanych. Środowisko zasadowe powstaje, przyczynia się do zniszczenia niektórych blokad. Ale w trudnych sytuacjach lepiej jest stosowanie bardziej efektywnych metod.

wniosek

Oczywiście, blokada w toalecie – nie przyjemna sytuacja. Rozwiązać ten problem, konieczne jest jak najszybciej, ponieważ może to prowadzić do zakłóceń w pracy i innych części systemu kanalizacyjnego. Najważniejszą rzeczą – aby zrozumieć przyczynę. Dzięki temu można wybrać najbardziej odpowiednie narzędzie. Eksperci tymczasem nie polecam nadużywanie środków czyszczących dla gospodarstw domowych. Niektóre fundusze mogą negatywnie wpływać na stan elementów sanitarnych. Dlatego przy wyborze chemii gospodarczej w sklepie należy skonsultować się ze sprzedawcą. Zazwyczaj usuwanie zatorów w toalecie lub innych części systemu kanalizacji nie zajmuje dużo czasu. Ale, jak już zostało powiedziane powyżej, to wszystko zależy od charakteru zanieczyszczenia. Jeśli nie można usunąć przeszkodę wykorzystaniem opisanych sposobów i urządzeń, należy wezwać specjalistę. W tym przypadku cała praca uczyni profesjonalnym.