310 Shares 7457 views

Pompy dozujące: opis i opinie

Pompowanie cechy gospodarki płynami w nowoczesnych pomp procesowych przewidzianych w trybach ręcznych i automatycznych. W zależności od wymagań operacyjnych może wymagać uwzględnienia różnych parametrów. Na przykład, użytkownik może regulować dostaw i funkcji intensywności. Jednocześnie istnieją pewne typy urządzeń specjalnie przeznaczonych do pewnego punktu usług medialnych. Należą do nich pomp dozujących stosowanych w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i chemicznym.


Charakterystyka pompy dozującej

Jednostki dawkowane umożliwiają pompowanie objętościowych tłoczenia cieczy, zawiesiny i emulsje. Jednak większość takich pomp może utrzymać i neutralny i agresywnych mediów. Z tego powodu ich stosowanie jest powszechne w przemyśle chemicznym. Zależnie od właściwości materiału użytego do rury przepływowej, jest zdeterminowana i specjalny sprzęt celu. Główną różnicą od tradycyjnych jednostek krajowych jest, że pompy dozujące pozwalają regulować poziom ciśnienia w punkcie wyjścia do wejścia w środowisko pracy. Bezwzględna wskaźnik wlot wyższa niż nasyconej pary pompowanej cieczy. Wśród podstawowych cech technicznych i operacyjne takiego urządzenia jest znaczna możliwość pracy z nośnika określonej lepkości kinematycznej i średnicy rur przelotowych.

Pompy dozujące perystaltyczne

Ten rodzaj pompy dozującej jest przeznaczony do pracy z cieczy i substancji o dużej lepkości. Zasada działania opiera się na działanie mechaniczne na kanał roboczy, który jest często reprezentowany solidny ale elastyczny przewód. Oznacza to, że podczas działania na przewodzie ciśnienia mechanicznego wywieranego w środowisku, tym samym wyrzucanie płynu do wylotu. W toczenia wzdłuż obwodu rolki stosuje się jako naturalnego aktywatora. Przez konstrukcję pompy dozujące tego typu są to urządzenie zawiera elastyczne rury i węża z zestawem rolek. Również część infrastruktury stanowi utwór, w którym rura jest określoną linię. Jest tam i jest efektem fizycznego.

jednostki membranowe

Ta pompa objętościowa w którym element operacyjny wykonuje funkcję stałej konstrukcji elastycznej płyty krawędzi. Do pewnego stopnia, że działa jako tłoka. Membrana wygina się w czasie pracy, co prowadzi do przemieszczenia płynu. W tym przypadku efekt siła może być dostarczone na różne sposoby. Na przykład, w praktyce za pomocą napędów mechanicznych, hydraulicznych i pneumatycznych urządzeń, przy czym płyta jest odkształcana przez zmianę ciśnienia w komorze roboczej. Ze względu na brak skrzynie biegów i silniki, pompy dozujące są uważane za najbardziej bezpieczne i niezawodne. Jest to szczególnie ważne w utrzymaniu palnych cieczy, ponieważ funkcja urządzenia ma warunki dla tworzenia się iskier.

modele tłokowe

Jest to rodzaj tłoka hydraulicznego działającego na podstawie ruchu posuwisto-zwrotnego. System dystrybucji zawór nie zezwala na stosowanie takich zespołów do odwrotnego działania, które odróżniają je od innych urządzeń wielkogabarytowych. Ruch powrotny tłoka do przewodu prowadzącego do układu zaworowego, który zapobiega wyciekowi czynnika w kanale. Jednocześnie, zawór otwiera się po stronie tłocznej i wyjścia płynu przez przestrzeń odbiorczą. Podczas pracy, pompa tłok odmierzający stanowi nierównomierne prędkości płynu, co prowadzi do jego głównej wadę. Efekt przesunięcia przerywaną na różne sposoby, w tym poprzez wprowadzenie konstruktu kilku elementów tłokowych.

etykieciarki

Jeżeli dla konstrukcyjne jednostki wykonawcze są realizowane zgodnie z wymogami danej obudowie, pod względem zawartości funkcjonalnej i mechanizmów sterujących producentów do opracowania wspólnych standardów. Tak więc, ND pompa dozująca zawiera ręczną regulację płynu przekładniowego ponieważ urządzenie jest zamknięte. Jeśli system pozwala na automatyczne i zdalne sterowanie, urządzenia przypisano oznaczenie NDE.

Również producenci wskazują indeks dawkowania, które jest średnio 1-2,5. Są to urządzenia, w których wskaźnik ten nie jest wskazany. Na ogół, model z początkowym wskaźniki mają płaszcz grzejny, a wyższy poziom dokładności dawkowania charakteryzuje obecność w strukturze do dostarczania płynu do mycia lub bramy. Klasyfikacja ta ma również zastosowanie do wszystkich rodzajów jednostek. Na przykład, tłok pompa dozująca może mieć wskaźnik PR i pierwszy precyzję i drugi.

Recenzje producentów

Dozujące modele urządzeń pompujących rodzin zajmują oddzielnego niszę na podstawie ich konkretnych zastosowań. To nie jest segmentem domu, więc sami producenci powszechne i takie agregaty nie mają. Rozwój w tym kierunku przez dużych wyspecjalizowanych firm, w tym ETATRON i Grundfos. Zakres pierwszej modyfikacji popularności producenta wygrał eOne Basic. Jednostka ta membrana, których użytkownicy zauważyć obecność zamierzonego intelektualisty z systemem sterowania regulacja mocy o wysokiej precyzji. Nie mniej odpowiednio reprezentowane i dawkowanie pompy Grundfos, aw szczególności przedstawicieli serii membrana DME. Właściciele tych urządzeń podkreślają niezawodność, dobre osiągi typu kurka, a także funkcja jednostka elektroniczna pozwala dostosować dokładność dawkowania.

wniosek

Segment sprzętu pompa dozująca może być nadana tej branży, ponieważ urządzenia te są coraz częściej wykorzystywane w przedsiębiorstwach, organizacjach usługowych, i tak dalej. D. To wyjaśnia wysokie wymagania eksploatacyjne elementów konstrukcyjnych. Niezawodność, bezpieczeństwo i stabilność – to główne cechy wymagane od nowoczesnych systemów dozujących. Pompy tego typu pracy w intensywnym trybie pracy, więc producenci dążą do zwiększenia bazy zasobowej elementu. Wśród negatywnych czynników odróżnić nie tylko zwykłego zużycia części mechanicznych. Na przykład, jednostki membranowe mają niewielkie lub żadne elementy pocieranie. Ale przepływ części w kontakcie z agresywnymi mediami, muszą być chronione przed atakiem chemicznym.