422 Shares 3787 views

Spawacz „Svarog ARC 165”: specyfikacje techniczne, zdjęcia i opinie

W kontekście szybko rozwijającego się przemysłu osoba musi opracować bardziej zaawansowaną i nowoczesną technologię. Zastosowanie generatorów i transformatorów w pracy ze sprzętem już odeszły w tle. Umieść te jednostki wziął falownika – nowy sprzęt spawalniczy, to jego cechy techniczne przewyższał wszystkich swoich poprzedników. Jednym z najbardziej popularnych wśród konsumentów uważają, że marka falownika serii „Svarog” ARC 165 Case J6501.

Ten artykuł zawiera informacje na temat cech, zalet i wad tego urządzenia.

sprzęt właściwości

W przeciwieństwie do innych spawaczy, falowniki mniej ogólny i mają znacznie mniejszą wagę. Ponadto, do stosowania z przetwornicami mogą używać różnych rodzajów elektrod. Właściciele marki sprzętu „Svarog» ARC nigdy 165 J6501 mieć problemy podczas pracy z metali żelaznych i nieżelaznych. Falowniki mają szeroki zakres bieżących i szereg różnych opcji, tak aby okazały się na tyle wszechstronny i prosty w obsłudze jednostek. Również przetwornice charakteryzują się wysoką wydajnością (do 90%). W odróżnieniu od transformatorów, nowe urządzenia są bardziej ekonomiczne, ponieważ zużywa trzy razy mniej energii.

Zasada działania przetwornic

Podobnie jak w innych podobnych urządzeń, „Svarog» ARC165 przeznaczone do problemu inwersji (transformuje) DC do wyższej częstotliwości. To właśnie z tej funkcji i dał nazwę urządzenia spawalniczego. „Svarog» ARS165 wyposażony w dwa przetworniki napięcia i jeden elektroniczny mikroprocesor.

Inwersja występuje dwukrotnie: prąd dostarczany ze źródła zasilania (. Napr.- 220V, ppm – 50 Hz) pierwsza się na stałym poziomie, a po konwersji – zmienna, ale przy niższym napięciu. Wskaźniki siły i częstotliwości, a wręcz przeciwnie, wzrasta. Stabilność procesu spawania jest wyposażając elektroniczną jednostkę sterującą, kontrolny sprzężenia z łuku spawalniczego. W przypadku, gdy odchylenie od normy, moduł elektroniczny generuje korekty. Przetwornica jest zasilana za pośrednictwem wspólnej sieci do 220. Za pomocą specjalnego urządzenia stabilizującego automatycznie gaszenia ewentualnych skoków napięcia.

„Svarog» ARC 165. Opis

Przez zastosowanie tego przemiennika mogą być przeprowadzane ręcznie, wysokiej jakości spawania metodą TIG. W tym celu właściciel urządzenia należy podłączyć do „Svarog» ARC 165 balonem z argonem i palnikiem gazowym. Jest to możliwe ze względu na zdolność do utrzymania inwerter do spawania metodą TIG. Właściciel tego urządzenia można kupić tylko palnik gazowy bramy i balonem z argonem. W produkcji falowników w tej serii użyciu najnowszych technologii. Jednostki modułowe wyposażone są w potężne tranzystory IGBT. Inverter charakteryzują się wysoką wydajnością i niezawodnością.

Wydajność spawania MMA

Przetwornica MMA spawanie przeprowadza się w zakresie 10-160A. Ze względu na to, mistrz może działać elektrody, których przekrój jest od 1,6 do 4 mm. Ze względu funkcja FORCE, która posiada przetwornicę „Svarog» ARC 165 J6501, przyklejania elektrod w stopie jest zredukowana. Łuku spawalniczego jest pożądaną moc, aby wytworzyć spawanie głębokie i wysokiej jakości. To z kolei ma pozytywny wpływ na wiarygodność stawu i topiony głębię. Za pomocą ręcznego spawania łukowego, może być połączony metali nieżelaznych, różnych gatunków stali i stopów.

Spawania TIG w trybie

falownik jest wyposażony w specjalny panel przełączania przełącznika, który pozwala na pracę w trybie TIG. Przed ustawieniem tryb aktywny Urządzenie to jest wymagane, aby połączyć palnik do bramy i argonu balonu. Wolframu do elektrod jest mniej zużyte podczas zapłonu łuku spawalniczego, falownik zapewnia funkcja podnoszenia. Do niej uciekają się do różnych nietypowych sytuacjach:

 • Jeśli złe elektrody są wykorzystywane do pracy.
 • Jeżeli powierzchnia produktu zawiera rdzę.
 • Jeżeli wahania napięcia sieci są możliwe.

Spawarka nadaje się do gorącego startu. Ta funkcja jest to, że uruchomienie inwertera dokonuje się w chwili kontaktu z powierzchnią elektrody, która ma być leczona.

Tryb TIG jest stosowany przede wszystkim w przypadku, gdy spawanie przeprowadza się przy użyciu różnych stopów, stali miękkiej i stali nierdzewnej. Ustawienie jednostki do tego trybu, mistrz będzie łatwiej kontrolować łuk spawalniczy. Podczas pracy w tym trybie nie jest zasadniczo utworzona aerozolu. Szwy o czym świadczą liczne opinie, uzyskano znacznie bardziej dokładne.

Korzystanie z modułów IGBT

Wysoka sprawność przetwornicy jest osiągnięty dzięki potężnych tranzystorów IGBT. Moduły IGBT zapewniają zmniejszenie strat mocy jednostkowej, nawet pod dużym obciążeniem. Przetwornica może pracować w najtrudniejszych warunkach. Dzięki wbudowanym wentylatorem, przeciążeniem i przegrzaniem nie są przerażające dla urządzenia „Svarog» ARC 165 J6501. Opinie właścicieli wskazują, że urządzenie pracuje dość cicho, nawet z zestawem do maksymalnego prądu. Wentylator skutecznie chłodzi elementów mocy przez nawiewanie ogrzanego powietrza przez otwory w obudowie. To sprawia, że można użyć zgrzewarkę z maksymalną mocą przez dłuższy czas.

tryb VRD

Celem tego sposobu jest to, że urządzenie pracuje na biegu jałowym, napięcie zmniejszyła się automatycznie. Ma to pozytywny wpływ na bezpieczeństwo podczas pracy spawarki. Ze względu na tryb danych rejestracyjnych pojazdów, ryzyko porażenia prądem jest zmniejszona. Czytaj dalej szczegółowo wszystkie cechy i funkcje mogą być dostarczane wraz z produktem „Svarog» ARC 165 instrukcji J6501.

parametry techniczne

 • Typ produktu – spawania prostownik „Svarog» ARC 165 J6501.
 • Kraj pochodzenia – Chiny.
 • Urządzenie stosuje się napięcie zasilania od 187 do 255 V.
 • Częstotliwość 50-60 Hz.
 • PV – 60%.
 • Moc 7,1 KW.
 • Wymiary – 313h120h198mm.
 • Napięcie obwodu otwartego – 67B.
 • Klasa izolacji – B.
 • Waży spawaczowi 5,4 kg.

Wypełniony?

Przy zakupie produktów obejmuje:

 • Szczególny przypadek metalu odporny na wstrząsy, która zawiera przetwornicę wraz z przewodem spawalniczym. Etui chroni urządzenie przed uszkodzeniem, co znacznie ułatwia transport i przechowywanie falownika „Svarog» ARC 165 J6501.

 • Instrukcja techniczna.
 • Elektroda.
 • Hammer-kordschetka.
 • Paszport.
 • Maska ochronna.

opinia konsumentów

Sądząc po licznych opinie właścicieli „Svarog» ARC 165 Case seria J6501 ma następujące zalety:

 • Niezawodność i wysoka wydajność.
 • Stabilna praca łuku spawalniczego.
 • Cicha praca.
 • Wysoka mobilność.
 • Ergonomia.

Opinie konsumentów, którzy mają doświadczenie z zgrzewarki, są bardzo pozytywne.

aplikacja

Falowniki „Svarog» ARC 165 Case J6501 są wykorzystywane przez pracowników obudowie i usług komunalnych, remont i służb ratunkowych. Te spawarki są bardzo potrzebne do montażu konstrukcji żelaznych w budownictwie.

Co należy wziąć pod uwagę w pracy?

Do przetwornicy służył przez długi czas, jego właściciel musi stosować się do kilku zaleceń:

 • Pożądane jest, aby od czasu do czasu, za pomocą sprężonego powietrza, dmuchać system chłodzenia. Szczególnie ważne jest, aby zrobić to w lecie.
 • To nie jest zalecany do pracy falownika w zamkniętych obszarach wentylowanych. Nie można umieścić te spawaczy narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
 • Po zakończeniu operacji należy wziąć pod uwagę sposób, w którym znajdują się przewody. Niemożliwe jest, że są one wygięte, załamując lub otarcia obudowy przetwornicy. Wielu właścicieli w wykonywaniu prac spawalniczych nie zwracają na to uwagę. W rezultacie, w niektórych miejscach nie ma przewodu jezdnego lub strata nie stawia z noszenia izolacji, co może być niebezpieczne dla właściciela.

wniosek

Ten, kto zdecydował się kupić inwerter spawalniczy wyłącznie do pracy w domu, to najlepiej zdecydować się na urządzenie „Svarog» ARC 165 Case J6501. Od prac spawalniczych gospodarstwo domowe nie jest często wykonywane, oraz konieczność zakupu drogich tam profesjonalny sprzęt spawalniczy. Wysokiej jakości, niskich kosztów „Svarog» ARC 165 jest rozsądny zakup do użytku domowego.