339 Shares 7366 views

Jak leczyć białaczkę dziecka?

Pod nazwą zwyczajową oznacza białaczkę nowotworów złośliwych leków, które są wytwarzane z komórek hematopoetycznych. Niestety, w naszym kraju tego rodzaju diagnozy nie jest niczym niezwykłym. Białaczka dziecko może rozwijać się z wielu powodów. To o nich i o głównych metod leczenia tej choroby, a omówimy w tym artykule.


przyczyny

Zdaniem ekspertów, obecnie dokładne czynniki, które prowadzą do rozwoju choroby, nie zostały ustalone. Jednakże, uważa się, że dziecko jest białaczka może być spowodowane zakłóceniami w strukturę i skład urządzenia chromosomu tak zwanych komórek szpiku kostnego. Zmiany takie są definiowane jako czynnik dziedzicznych lub nabytych pod wpływem różnych typów mutacji (na przykład, promieniowanie jonizujące, działanie niektórych substancji chemicznych Oncoviruses). Wielką wartość bezpośrednio w rozwoju choroby odgrywają zmiany na poziomie systemu odpornościowego.

Objawy białaczki u dzieci

Przede wszystkim, istnieją oznaki zatrucia (złe samopoczucie, zmęczenie, utrata apetytu, niewielki wzrost temperatury ciała). skóry i błon śluzowych się jeszcze bladawy odcień. Białaczka dziecko na wysokości scenie towarzyszy ból w kościach długich i kręgosłupa. Może być małe krwotoki błon śluzowych, skóry i mózgu. Jest często wzrost całkowicie wszystkich węzłów chłonnych, a także pewnych narządów (np, śledziona, wątroba). O udział w procesie patologicznym Sama CNS białaczki u dziecka przejawia się w postaci bólów głowy, skurcze, nudności i paraliż. Okres remisji jest zazwyczaj całkowicie stabilizacji objawów klinicznych testów laboratoryjnych, ale zachowują nieprawidłowości.

Ostra białaczka u dzieci. objawy

Objawy obejmują:

  • gorączka;
  • ogólne osłabienie i złe samopoczucie;
  • powiększenie węzłów chłonnych;
  • dyskomfort i ból w kościach;
  • Tendencja do zasinienie;
  • częstych infekcji;
  • czerwonawy wygląd plamy na skórze;

leczenie

Z tej diagnozy zwykle wymaga hospitalizacji w specjalnym szpitalu hematologicznej. Ekspert terapie musi identyfikować się, w zależności od stopnia zaawansowania stanu chorobowego pacjenta, a niektóre inne parametry. Głównym celem leczenia jest całkowite zniszczenie komórek białaczkowych. Należy zauważyć, że obecnie istnieje kilka opcji dla tej choroby, z których każdy jest szczególna metoda leczenia. Na przykład, jest on przypisany do chemioterapii i pozbycie neuroleukemia terapii infuzyjnej. W ciężkiej niedokrwistości lub leukopenia stosować przetoczenia preparatów krwiopochodnych.

wniosek

Podsumowując, należy stwierdzić, że ta choroba nie jest wyrokiem śmierci. Istnieją setki przypadków, w których dzieci zdołają poradzić sobie z tym problemem. Pamiętaj, że im szybciej zostanie zdiagnozowany, tym większe szanse na całkowite wyleczenie w przyszłości.