344 Shares 3039 views

Odpowiednie podlewanie cebula: jak często i ile

Cebula, być może – najbardziej popularny wśród rosyjskich upraw truckers roślinnych. Rozwijać go w niemal każdym miejscu kraju. Oczywiście, aby uzyskać dobre plony tej rośliny, wszystkie wymagane technologia powinny być przestrzegane w jej uprawy. полив лука. W odniesieniu do tego, oczywiście, i procedury takie jak podlewanie cebulę.


zasady ogólne

Zgodnie z podstawową technologię, podlewać po posadzeniu cebul powinien przez około dwa miesiące. н ения почвы на грядках с этой культурой определяется в зависимости от погодных условий. Właściwie ta sama częstotliwość tłumienia n eniya gleby w łóżkach z tej kultury jest zależne od warunków pogodowych. Jeśli wiosna była deszczowa, cebula glazury nie może produkować. Podczas pory suchej łóżko cebuli nawilżają co najmniej dwa razy w tygodniu.

нужен ли полив лука при посадке. Ponadto, niektórzy ogrodnicy interesuje czy cebule potrzebują podlewania po posadzeniu. Jako inokulum do uprawy tej kultury, jak wiadomo, jest używany sevok. Te małe roczne głowa zakopać w ziemi na 2-3 cm. Przed przystąpieniem do ich lądowania na ziemi złoża nawilżanie opcjonalnie. Bury głowice mogą być w suchej glebie. W tym przypadku, to będzie trudniej uszkodzić swoje korzenie. Ale po wylądowaniu wlać łóżko wodne cebuli powinna być, oczywiście, jest to konieczne.

Aby dowiedzieć się, czy łuk wymaga podlewania, czy nie, to jest bardzo proste. Spieczona ziemia w tym zakładzie nie powinno być. W czasie wzrostu zielonej masy niezbędnej do zapewnienia, że gleba w ogrodzie zawsze pozostały wilgotne.

Kiedy trzeba zatrzymać nawadnianie cebulę

таким образом, следует обязательно. Wlać cebule lądowania, dlatego powinny być wymagane. Jakiś czas (w zestawie masy zielonej i rozwój pęcherzyków), kultura ta wymaga dużo wody. де-то примерно в середине июля у большинства сортов этого огородного растения уже практически заканчивают формироваться головки . Ale pan de wówczas około połowy lipca w większości odmian roślin ogrodowych jest prawie kompletna tworząc głowę. W tym okresie zaczynają gromadzić wszelkiego rodzaju składników odżywczych i sacharozy. полив ы лука пр оизводят редко . Dlatego też, w połowie lipca, cebula podlewania s itp oizvodyat rzadkie. Jeśli ten warunek nie jest obserwować, głowa rośnie bez smaku i są bardzo słabo zachowane.

Trzy tygodnie przed zbiorów cebuli podlewania powinna być zatrzymana, nawet jeśli pogoda na zewnątrz jest suchy. W przeciwnym razie szef nie może Dolezal jeszcze przed Nowym Rokiem.

Jak prawidłowo nawadniać

Zwilżając łóżka z cebuli, oczywiście, należy stosować się do niektórych technologii. Nawadniać uprawy tylko wąż nie jest zalecane. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia głowicy lub przesuwaj je z ziemi. Na wężu należy nosić leechku. One nie powinny sprawić, że ciśnienie wody jest zbyt silny.

олив лука лучше всего утром или вечером. N oliwki cebula produkować najlepiej rano lub wieczorem. Pióra w kulturze tkankowej raczej szorstki. Jednak coraz im wody w upalny dzień może jeszcze powodować oparzenia. Fakt, że po podlaniu zielone części łuku, a także innych roślin, są kropelki wody. Promienie słoneczne przechodzą przez nie, jak przez małą soczewką ogniskowania. W rezultacie tkanka roślina jest mocno przegrzaniem i ostatecznie tworzą martwe strefy.

Jak przelać dużą cebulę

Natychmiast po osiągnięciu wielkości głowy 4-5 cm średnicy, zraszanie metody cebula zwilżania może być zmieniony do glazury „u podstaw”. Leechku z wężem w tym okresie musi zostać usunięty, a ciśnienie wody, aby spróbować zrobić trochę mniej. Podlewane dużą cebulę na głowie i próbuje dostać się do przejścia.

Co woda używana

Rosną dobry plon cebuli z dużą głowę i dojrzewanie jest możliwe jedynie na obszarze, na którym znajduje się specjalny zbiornik na zewnątrz. Może to być, na przykład, zwykły zbiornik z blachy spawanej do utworzenia pudełka. Taka struktura powinna być ustawiona w ogrodzie w najwyższym punkcie. Wylewa wodę ze studni lub Copanca i pozostawić na kilka dni, aby ogrzać się w słońcu. Po że może on być stosowany do delikatnego podlewania jakichkolwiek upraw roślinnych, w tym cebuli.

Zastosowanie takiej wody do zwilżenia łóżka zapewniają najlepsze głowy wzrostu i zmniejsza ryzyko zakażenia wszystkich rodzajów grzybów i bakterii. Powód jest bardzo prosty. Podczas podlewania ciepłą tkanki bulw woda nie odczuwa stres w związku z gwałtownie zmieniającą się temperaturą otoczenia.

niebezpieczeństwo przepełnienia

остаточно часто. Oczywiście, muszą być podlewane cebuli itp resztkowej części. нельзя ни в коем случае . Overdry warzyw uprawy nie może być w żadnym wypadku. п олучить будет попросту невозможно. W przeciwnym razie, dobry żniwa n Uzyskanie być niemożliwe. Ale w tym samym czasie i uniknąć przepełnienia rośliny nie powinny być w każdym przypadku. Jeśli na łóżku z łuku będzie bagno, to szybko zaczynają gnić. Dodatkowo, nadmiar wilgoci w glebie stworzyć korzystne warunki dla rozwoju wszystkich rodzajów patogenów. Na przykład, gdy nadmierne cebule konewka łatwo być źle pleśni. W tym przypadku, nawet jeśli okażą się zebrać jakieś plony, trzymać głowę w zimie trudno odnieść sukces. Cebula zaczyna gnić od korzeni po paru miesiącach.

Na wilgotnych obszarach tym ogrodzie rośliny sadzone są najlepiej na lekko podniesione łóżka. Ponadto, dobrym rozwiązaniem byłoby zorganizować drenaż ogród złamał rowów odwrócić wody do miski, i umieszczając je w rurach perforowanych. W tym przypadku nie tylko łuk, ale także inne uprawy roślinne daje znacznie większe plony.

Ile wody należy stosować

производят обычно довольно-таки обильно. Podlewanie cebulę produktów jest zazwyczaj dość obfite. использованной воды зависит от возраста растений. Konkretna ilość użytej wody zależy od wieku rośliny. W każdym razie, po podlewania ogrodu łóżko powinno być tyle, aby zanurzyć się w celu „zapracować” na wszystko, nawet najdłuższe korzenie głowy. Wzrosła łuk zazwyczaj wlewa się z prędkością 10 litrów na 1 m 2 łóżka. Для только что посаженного лука можно использовать воды и поменьше. Gleba pod rośliny powinny być moczone przez około 15-20 cm. Można używać wody i mniejszy dla nowo posadzonych cebul.

Co jeszcze warto wiedzieć

а дки грядку с луком желательно замульчировать навозом или хорошо перепревшим компостом. Po kilku tygodniach po osadzie i subcontroller łóżku cebula pożądane zamulchirovat dobrze zgnił obornika lub kompostu. Dokonać należy po podlaniu. Ziemia wstępnie poluzowane, usuwa z powierzchni wszystkie chwastów, a następnie wylewa się warstwę jego rodzaj wybrany mulczowej 3-5 cm.

Jak wlej mieszankę odżywczą cebuli

Zamulchirovat na łóżku z obornikiem lub kompostem rosnąć cebule będzie, oczywiście, o wiele szybciej. Jednakże takie karmienie roślina ta nadal nie jest wystarczająca. Aby uzyskać dobry plon cebuli w okresie wegetacji, należy dodać kilka razy, aby wlać mieszankę składników odżywczych. Przygotowanie nawożenia można z zastosowaniem, na przykład we wlewie dziewanny. Ostatnia rozcieńczony wodą w stosunku od około 1×10.

лука такой смесью следует производить максимально аккуратно. Podlewanie cebula taka mieszanina powinna być przeprowadzona z największą starannością. к райне нежелательно. Spadek pożywki do pióra do Raine niepożądane.

Podlewanie zieloną cebulę w cieplarni

Pióra Warzywnictwa rosną bardzo szybko. Ponadto, zielona cebula zawiera ogromną ilość różnych rodzajów witamin. Dlatego wielu ogrodników sadzić tej uprawy wczesną wiosną w szklarni. Oczywiście, i to powinno być odpowiednio podlewane cebuli.

Doświadczeni ogrodnicy powinni nawilżać kultury w szklarni z częstotliwością około dwa razy w tygodniu. Kiedy rośnie cebulę pomieszczeniu należy monitorować stopień wilgotności gleby. под растениями также не должна пересыхать. W tym przypadku gleby pod rośliny i nie wysychają. Nie możemy pozwolić na to kulturę i uwilgotnienia w szklarni.

олодной не допускается не только в открытом грунте, но и в закрытом. Podlewanie cebula wody x nie olodnoy pozostawiono nie tylko na zewnątrz, ale również zamknięte. W szklarni, to kultura może odebrać infekcję nawet szybciej niż w ogrodzie.

Jak podlewać cebulę nasienne

Oczywiście, w cebuli ogród z gleby należy również okresowo nawilżać. Podstawową zasadą w tym przypadku jest taka sama jak do nawadniania upraw na głowie. Nie dopuścić do gleby pod rośliny suszenia lub zwilżające go. Obficie podlewane cebule posadzone nasiona powinny być czas kwitnienia. To daje znaczącą Onion jakościową. Łóżko owija ewentualnie z cebuli. Ale luźna ziemia pod nim stoi po każdym podlewaniu.

Zastosowanie systemów deszczowania

можно поливать лук н а протяжении всего сезона. Dzięki zastosowaniu takich urządzeń może być podlewane cebuli dzielnicę i przez cały sezon. системы подобного типа считаются для этой культуры наиболее подходящими. Jest to rodzaj systemu są uważane za najbardziej odpowiednim tej kultury. такого оборудования является оросительная головка, вмонтированная в специальную установку. Głównym elementem konstrukcyjnym takiego sprzętu jest nawadnianie głowica jest zamontowana w specjalnym urządzeniu. Torując takie zraszacze podziemne. Podczas nawadniania z ciśnieniem w kanale na zewnątrz mianowany pręty z dyszami na końcu. Wysokość zraszacza może osiągnąć 5-30 cm.

Na sprzedaż Obecnie istnieją dwa typy takich urządzeń – wentylator i Rotary. Cebula jest najlepszym rodzajem pierwszego zraszacza. Obrotowe modele jeszcze często wykorzystywane do podlewania trawników.