524 Shares 2109 views

Jak wybrać pompę do studni wydajności i ciśnienia

Współczesny poziom postępu wolno mieszkańców, właścicieli Country Cottage wioski i domki zorganizować wygodny i sprawnego systemu zaopatrzenia w wodę w domu na podstawie studni lub otworu wiertniczego. Nie ma potrzeby, nie tylko w wiadrach, ale również w ogólnych zdolności, zazwyczaj umieszczony na strychu. Wiedząc, jak wybrać pompy do studni może być zamocowany stacji pomp i w pełni zautomatyzować proces pobierania wody z podziemnego źródła. Po prawej selekcji i zostaną omówione w tym artykule.


Podstawą doboru

Przed wyruszeniem do sklepu, aby kupić, musisz zdecydować się na kilku kluczowych punktów, które służą jako kryteria wyboru. Oto one:

– odległość od odwiertu do kranu. Ponieważ na każdy metr długości rury kont dla pewnego spadku ciśnienia, jest to niemożliwe do zignorowania tej wartości;

– ilość dostępnej wody. Należy również określić zapłaty, tj uczyć się przez doświadczenie, na jaki okres czasu istnieje wypełnienie studni lub studni. Oczywiście, to nie ma sensu, aby uzyskać zbyt wydajną pompę z niewielką ilością wody i niewielkim dopływem – wszystko musi być zrównoważony;

– głębokość od ziemi do wód gruntowych;

– przybliżona objętość spożycia. To nie powinno przekraczać zapłaty.

Wszystkie te dane są wystarczające, aby w razie potrzeby, konsultant może pomóc określić Wybór niezbędnej modyfikacji sprzętu pompowego.

Jak wybrać pompę do dobrze

Wszystkie istniejące rozwiązania dla dostarczania wody ze źródeł podziemnych można podzielić na dwa rodzaje – podwodnych i powierzchnię. Budowa pierwszego polega na umieszczeniu przyrządu w słupie wody, zawieszona na kablu. Ten ostatni z kolei nie są hermetyczne i w kontakcie z wilgocią, w uzwojeniach silnika może zostać uszkodzona. Ponadto, zasada działania jest inna i możliwości każdego urządzenia. Na przykład, pompy zanurzeniowe gospodarstwa domowego może być drgań (wersja najtańszym), ślimak (projektowanie kompromisu) i promieniowe. Powierzchnia nie może pochwalić się tak mnóstwo. Dlatego mówimy o tym, jak wybrać pompę do dobrze, będziemy mówić o modelach podwodnych.

Wszystkie te pompy mają tylko dwa główne parametry, które mają wpływ na funkcjonowanie całego systemu – to ciśnienie nominalne i wydajność. Szczytowe wartości to tylko z punktu widzenia pewnej „margines bezpieczeństwa” – ciągłej pracy nie jest zalecany w tych trybach. Studiowanie na pytanie, jak wybrać pompę do dobrze, należy zwrócić uwagę na fakt, że te dwa wyżej wymienione cechy w istotny sposób wpłynąć na ostateczny koszt urządzenia.

Dlatego w niektórych przypadkach ma sens, aby zmienić obwód zasilania (na przykład, aby dobrze zorganizować dla akumulatora), nie przepłacania za mocniejszej pompy.

Pompy głębinowe do studni. Dobór parametrów

Załóżmy, że odległość „powierzchni – lustro wody” 16 m, a nawet do tego stopnia rozciągania (w poziomie). – 20 m Pewna streszczenie pompa zatapialna reprezentowana w sklepie, jest w stanie zapewnić 2500 litrów na godzinę w głowicy 60 metrów. Spadek ciśnienia wierzyć 1 atmosfery odpowiada wzrost wysokości 10 m oraz linii poziomej – 10 razy mniej.

W tym modelu, z głowicą 60 m na wylocie rurociągu 60-16-2 = 42 m lub 4,2 atm. W związku z przejściami i upadków, w końcu mamy 4 atm. Ponieważ norma wynosi od 3 do 4 atmosfer, model ten nadaje się dobrze.

Ilość wody dostarczanej można obliczyć stosując rozkład przymocowany do arkusza danych. Po określeniu utraty (16 + 2 = 18 m), konieczne jest z tego punktu narysować linię na wykresie krzywej a punktem przecięcia – prostopadle do osi. Uzyskaj wydajność.