596 Shares 3906 views

Korzystanie z nici dentystycznej – strata czasu?

Jeśli pilnie codziennie szczotkować zęby specjalny wątek, jest możliwe, że trzeba tracić czasu na próżno.

Okazuje się, że istnieje zbyt mało wiarygodne dowody, że nazywa się prace procedur. Zatem w Ameryce, na przykład, zalecenia te zostały pobrane z oficjalnych źródeł. Według agencji prasowej Associated Press, badania prowadzone w tym obszarze w ostatnim dziesięcioleciu były zbyt powierzchowne.

dowody dziennikarz

Tak, dziennikarka Dzheff Donn, głęboko studiował ten temat, napisał: „Większość z tych badań przeprowadzono przy użyciu przestarzałych metod lub przetestowane zbyt mało ludzi, a przez krótki okres czasu, aby być w stanie dokonać żadnych poważnych wniosków. Na przykład, niektóre badania trwał nie więcej niż dwa tygodnie. I jest to zbyt krótki okres czasu, aby się rozwijać jakieś choroby jamy ustnej. "

Profesor Demien Uolmsli z brytyjskiego Towarzystwa Stomatologicznego potwierdził również, że przez nicią dentystyczną może być mało użyteczne. I jest znacznie preferowane małe szczoteczki do zębów w tym przypadku, jak skutecznie oczyszczony obszar pomiędzy zębami. „Z nici trochę niepokojący – dodał – jeśli szczeliny między zębami nie są zbyt mocno.”

A najlepszym sposobem, aby zmniejszyć ryzyko próchnicy i chorób dziąseł jest z pewnością znane wszystkim:

  • trzeba myć zęby dwa razy dziennie przy użyciu pasty z fluorem;
  • regularne przeglądy stomatologiczne;
  • zmniejszenia spożycia pokarmów zawierających cukier.

Nić dentystyczna nie jest tak użyteczne

Profesor poinformował, że 25 badań przeprowadzonych w trakcie którego porównuje wyniki za pomocą szczoteczki do zębów wraz z wątku z tych, które otrzymały tylko szczotki po użyciu. Stwierdził on, że fakty, które przemawiają na korzyść nici dentystycznej, zbyt zawodne.

Associated Press zauważyć, że rzecznik spółki „Johnson & Johnson” Marc Bostonu, który twierdził, że nić dentystyczna pomaga usunąć nie tylko resztki jedzenia, ale płytkę nazębną, a później odmówił komentarza na temat sprzecznych ustaleń podanych do niego.

Potem okazało się, że na pokładzie regularnie używać nici dentystycznej został usunięty z oficjalnymi zaleceniami rządu federalnego w zakresie opieki zdrowotnej, ze względu na fakt, że jej skuteczność nie została zbadana jako wymagane.